Kızlık Zarı Dikimi Operasyonu Zor Değil

Ortaya çıkabilecek her türlü duruma karşı özellikle genç kızların problemi arasında yer alan kızlık zarı yırtılmasının durumunda Ankara kızlık zarı dikimi ile taleplerinizi karşılamaktadır. Yapılacak olan kontrollerin ardından belirlenecek olan duruma göre operasyon yapılmaktadır. Herhangi bir risk olmaması durumunda belirtilen tarihte yapılacak olan operasyon genel anestezi altında yapıldığından hasta herhangi bir şey hissetmeden operasyonun tamamlanması sağlanmaktadır.

Uzman doktor tarafından yapılacak olan kontroller sonucunda belirtilen tarihte yapılan operasyon sonrasında hasta aynı gün taburcu edilmektedir. Özellikle her cerrahi operasyon da olduğu gibi enfeksiyon ve kanama riski söz konusu olabileceğinden ortaya çıkabilecek risklere karşı mutlaka uzman yardımı alınması gerekiyor.

operasyon-zor-degil

Kızlık Zarı Dikimi Yöntemleri

Taleplere göre geçici veya kalıcı kızlık zarı dikimi yapılabilir. Bu nedenle yapılan görüşmeler sonucunda elde edilecek olan bilgiler doğrultusunda kişi tercihini yapabilir. Özellikle kalıcı kızlık zarı dikimi %90 oranında tercih edilirken geçici kızlık zarı dikimi %10 oranında tercih edilmektedir.

Yönteme göre değişecek olan süreler için uygulama yapılmaktadır. Bu nedenle Ankara’da hizmet almak istediğiniz her durumda yapacağınız talepler doğrultusunda belirtmiş olduğunuz şekilde uygulamanın yapılmasını sağlayabilirsiniz. Uzman doktor tarafından yapılacak olan kızlık zarı dikimi kısa süre içerisinde sonuç elde edilmesini sağlamaktadır.

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi

Yapılacak olan operasyonun ardından yeniden ilişkiye girene kadar kızlık zarının kapalı kalmasını sağlamaktadır. Bu nedenle özellikle uzun süreli etki göstermesi nedeniyle tercih edilmektedir. Operasyon sırasında oluşabilecek her türlü riske karşı alınan önlemler herhangi bir sorun yaşamadan başarılı bir şekilde operasyonun tamamlanmasını sağlamaktadır. Oluşabilecek her türlü sorun karşısında kızlık zarının yıkılması durumunda tercih edilebilecek en etkili yöntemlerden biridir. Operasyon genel anestezi altında yapılmaktadır.

Geçici Kızlık Zarı Dikimi

Bir veya iki hafta süresi bulunmaktadır. Bu nedenle bu süre içerisinde yeniden ilişkiye girilmesi durumunda yırtılması söz konusu olabilir. Yakılması sırasında kanama gözlenmektedir. Bu nedenle bu süre zarfında yeniden ilişkiye girilmesi gerekmektedir. Aksi durumda etkisiz hale gelmektedir. Geçici olması nedeniyle çoğu zaman tercih edilmemektedir. Daha kalıcı sonuçlar elde etmek isteyenler için kalıcı uygulama yapılmaktadır.

Ankara Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları

Geçici veya kalıcı olarak yapılacak olan kızlık zarı dikimi için belirlenen fiyat seçenekleri değişmektedir. Bu nedenle fiyat konusunda bilgi almak isteyenler sistem üzerinden yapacakları talepler sayesinde bilgi edebilirler. Geçici veya kalıcı talepler özellikle fiyat seçenekleri belirleyeceğinden bu konuda daha detaylı bilgi elde ederek tercihinizi belirleyebilirsiniz.

kurtaj-sonrasi-cinsel-iliski

Kürtaj Nasıl Yapılır?

İstem dışı oluşan gebelik durumunda kürtaj yapılmaktadır. Özellikle ortaya çıkabilecek rahatsızlıklara karşı gebeliğin sonlandırılmasını istediğinizde Ankara kürtaj hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Uzman doktor tarafından yapılacak olan müdahaleler herhangi bir sorun yaşamadan kısa süre içerisinde operasyonun tamamlanmasını sağlamaktadır.

Genel anestezi altında yapılan operasyon hastanın herhangi bir ağrı hissetmeden işlemin tamamlanmasını sağlamaktadır. Operasyon öncesinde yapılacak olan kontroller ve laboratuvar testleri oluşabilecek her türlü duruma karşı önlem alınmasını sağlamaktadır. Bu nedenle herhangi bir sorun yaşamadan kısa süre içerisinde tamamlanan işlem ile gebelik sonlandırılabilir.

Kürtaj Yaptırma Riskleri

Her ameliyatta olduğu gibi kürtajla da riskler bulunmaktadır. Özellikle enfeksiyon ve kanama riski bulunduğuna dikkatli olunması gerekmektedir. Bunun yanı sıra özellikle rahimde parça kalması veya rahimde yapışıklık gibi durumlar söz konusu olabilir. Parça kalması halinde operasyonu yeniden yapılması gerekmekte ve parçanın alınması gerekmektedir.

Operasyon sonrasında bir hafta içerisinde kasıkta ağrı veya adet şeklinde kanama gözlemlenebilir. Bu sürenin uzaması durumunda mutlaka uzmana başvurulması gerekiyor. Bir hafta sonra yapılacak olan kontroller sayesinde hastanın durumu incelenerek herhangi bir sorun olup olmadığı belirlenebilir.

Kürtaj Sonrası Gebelik

İlk 10 hafta içerisinde yapılacak olan operasyonlarda kısırlık riski oldukça düşüktür. Bunun yanı sıra 10. haftadan sonra yapılacak olan operasyonlarda bu risk artmaktadır. Bu nedenle yapılan kontrollerin ardından gebeliğin kaçıncı haftada olunduğu belirlenerek duruma müdahale edilebilir. Özellikle uzman doktor ile yapılacak olan görüşmeler gebelik sonrasında ortaya çıkabilecek risklere karşı bilgi alınmasını sağlamaktadır. Profesyonel yardım almak isteyenler Ankara kürtaj hizmetlerinden yararlanarak diledikleri her durumda başarılı bir operasyon ile gebeliğin sonlandırılmasını sağlayabilirler.

Kürtaj Sonrası Cinsel İlişki

İlk hafta ortaya çıkabilecek riskler nedeniyle dikkatli olunması gerekir. Bu nedenle doktor tavsiyesi üzerine ilk hafta cinsel ilişkiye girilmemesi gerekmektedir. Daha sonrasında gerekli kontrollerin sağlanmasının ardından ilişki söz konusu olabilir.

Operasyon sonrasında enfeksiyon riski nedeniyle bir hafta boyunca antibiyotik tedavisi uygulanmaktadır. Bunun yanı sıra özellikle oluşabilecek kanama riskine karşı dikkatli olunması gerekir.

Ankara Kürtaj Fiyatları

Güncel fiyat bilgisi almak isteyenler Ankara kürtaj fiyatları konusunda sistem üzerinden yapacakları talepler doğrultusunda bilgi alabilirler. Kesintisiz destek hattı üzerinden yapacağınız görüşmeler sayesinde merak ettiğiniz konular hakkında bilgi alabilirsiniz. Fiyat bilgisi özellikle yapılacak olan operasyona göre belirlenmektedir. Bu nedenle gerekli kontrollerin yapılması ardından belirlenen fiyat seçenekleri üzerinden hizmet verilmektedir.

Esra Çabuk Cömert
Yazar:

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
Son Güncellenme Tarihi: 05.01.2024