Esra Çabuk Çömert

Çalışma Saatleri : Pazartesi - Cuma 09:30 ile 18:30 | Cumartesi 10.00 ile 18.00

Kızlık Zarı

Randevu ve Bilgi İçin;

İletişim:(0506) 293 52 79
Randevu:(0533) 047 27 90

Kızlık zarı;diğer adıyla hymen,vajen girişinden 1.5cm içeride bulunmaktadır.Bu ince perdenin ortası adet kanamasının akması için açık ve deliktir ve vajina girişini tamamen kapatmaz.Bu deliğin şekli ve yapısı kızlık zarının tiplendirilmesinde kullanılır.Kızlık zarını yapısı,yeri her kadında farklıdır.Kızlık zarı yapısına, şekline göre ilk ilişki sonrası kanama miktarı da değişebilir.

Kızlık zarının görevi nedir?

Kızlık zarı bir organ değildir ve herhangi bir fonksiyonu yoktur.Bebeklik döneminden itibaren ergenlik dönemine kadar mikropların yukarı çıkmasını,yabancı cisim sokulmasını engeller.

Kızlık zarının yırtılması nasıl olur?

Kızlık zarı ilişki sırasında, sert bir cisimin üstüne oturduğunuzda,vajene cerrahi müdahalelerde,uzun süre yapılan mastürbasyonda yırtılabilir.

Kzılık zarı tipleri nelerdir?

Annüler hymen;(yuvarlak halkalı) Annuler kızlık zarı en sık görülen kızlık zarı çeşididir.Kadınların %70-95’inde bu şekildedir.Kızlık zarı halka şeklinde vagina girişinde olup ortasındaki delik de halka şeklindedir. Normal kızlıkzarı yapısıdır.Bazen ortasındaki delik fazla geniş kanlanması az veya esnek olduğunda kanama olmamaktadır.Bu durumda cinsel birliktelikte “niye kanama olmadı, acaba bakire mi, bekaret var mı?” endişesi oluşmaktadır.
İmperfore hymen; (deliksiz) Nadiren doğuştan kızlık zarında delik bulunmayabilir ve bu durum ileride ciddi tıbbi sonuçlar doğurabilmektedir. Adetin başlaması ile kan dışarı akmayacağı için iç genital organlarda her ay adet kanı birikir.Çok şiddetli ağrı yapar. 15 yaşına gelmiş ve adet görmemiş genç kızların ,kızlık zarı kontrol edilmelidir.İmperfore hymen durumunda küçük bir operasyon ile kızlık zarını açmak gerekir ve bu işlemi takiben durum bildirir “bekaret raporu” verilir.
Septalı hymen;(bölmeli) Septalı kızlık zarı nadir görülür , ortasındaki delik bir bant ile ikiye ayrılmaktadır. İlk cinsel ilişkide çok ağrı,aşırı kanama veya cinsel ilişkiye tam girememe şikayeti ile genellikle doktora başvururlar.
Kribriform hymen;(delikli) Epey nadirdir. Ortasında birden fazla küçük küçük delik vardır. Cinsel ilişki ile kızlık zarı genellikle yırtılmaz ve doktor tarafından cerrahi müdahale gerekmektedir.Dantel şeklinde görülmektedir.
Ksentrik hymen; Yarımay şeklinde alt kısmı kalın ve geniş bir zardır. İlişki ile genellikle yırtılmaz veya çok zorlama ile yırtıldığında şiddetli kanamalar olmaktadır.Genellikle çiftler cinsel ilişkiye girememe şikayeti ile doktora başvurular.
Kızlık zarı ile ilgili bilmeniz gerekenler:

f3c72eeac17c85dcdaf3db6be9572949

1. Kızlık zarı yırtılırken ağrır mı?

CEVAP:AĞRIMAZ İyi bir uyarılmayla kızlık zarınızın yırtıldığını bile ilişki sırasında anlamayabilirsiniz.

2. Kızlık zarı mastürbasyonla bozulur mu?

CEVAP:Mastürbasyonun şekline göre değişebilir.Klitoral mastürbasyon bozmazken,vajinaya parmak sokulmasıyla bozulabilir.

3.Kızlık zarı ilk ilişki sırasında kanar mı?

CEVAP:Kanamayabilir de çünkü kadınların %10-15’inde bu yapı esnektir,ilk ilişki veya sonrakilerde olmayabilir.

4. Kızlık zarı dikilir mi?

CEVAP:Evet dikilir,hatta ülkemizde de çok popüler bir uygulamadır.

KIZLIK ZARI ONARIMI

Kızlık zarı onarımı hymenoplasti olarak adlandırılır.2 yöntem kullanarak ameliyatı gerçekleştiriyoruz.
Birincisi flep yöntemi ki bu daha kalıcı olandır.İkincisi ise kızlık zarını basit uc uca getirdiğimiz yöntemdir.

1.Flep yöntemi:Kızlık zarı çevresindeki dokulardan flep yöntemi mukoza katlantıları kaldırılıp,yırtılan bölgede yeni bir 90e97583e1ef5b05858d7a8a0cde13c4kızlık zarı meydana getirilir.Kanlanması vajen dokusundan sağlanır.Ne zaman ilişkiye girilirse girilsin kanama olmaktadır ve ilk ilişki gibi kanaması olmaktadır.

İşlem sonrası ilişkide karşı taraf bu işlemin yapıldığını anlamaz ve sadece bir kadın doğum hekimi tarafından bu durum anlaşılabilir.

 

 

2.Geçici kızlık zarı dikimi:İlişki sonrası vajina içerisindeki kızlık zarının yırtılmasından sonra kalan dokuların görünmeyen dikişlerle uc uca getirip yeniden dikilmesi işlemidir ki bu işlem ilişkiden 1-2 gün önce yapılmalıdır.
Ameliyatttan sonra neler yapmalıyız?

48c4abc6aabeb5e7d0da8121369b0994Ameliyat sonrasında verilen ilaçların düzenli kullanımı, doktor kontrollerine aksatmadana gidilmesi ve pansumanların düzenli yapılması, enfeksiyonların oluşmaması adına önemlidir. İşlemden sonra 1 hafta spor aktivitelerinden uzak durmaları önerilir. Geçici dikim işlemlerinde bir hafta motorsiklet ve bisiklete binilmemeli, Banyo ve tuvalette temizlik önden arkaya doğru ılık su kullanarak yapılmalı, sonrasında ise kurutulmalıdır.

 

KIZLIK ZARI LAZERLE KALICI OLARAK YAPILABİLİR Mİ?

Evet….Lazerle yapılamayacak işlem yoktur.O yüzden %100 tedavi olur,kanama olmadan sadece lokalle yapılabilen bir işlemdir.

Peki en ideal kızlık zarı ne zaman dikilmeli? İdeal zaman diye bir kavram vermiyorum…Kişi ne zaman isterse gelebilir.Çünkü zaten %100 garantisini veriyorum….

CertCVSlogo

 

Randevu ve Bilgi İçin;

İletişim:(0506) 293 52 79
Randevu:(0533) 047 27 90

157 Comments
 1. Cevapla
  Oya

  Kızlık zarım ilk ilişkide kanadı.

 2. Cevapla
  Merve

  Ortalama fiyat nedir acaba dikimde

 3. Cevapla
  Ebru

  Kızlık zarı dikimini kalıcı yöntem de dedinilen flep tekniğiylemi yapılmaktadır ?

 4. Cevapla
  Elif

  Ameliyat süresi ortalama bildiğim kadarıyla 30 dk sürüyor bu bilgi doğrumudur ?

 5. Cevapla
  Arzu

  Ameliyattan sonra herhangi bir ameliyat izi kalıyormu bu konuda tedirginim ve eşimin öğrenmesinden korkuyorum ?

 6. Cevapla
  Elif

  Kızlık zarı dikiminde lokal anestezimi yoksa komlemi uyutuyorsunuz ?

 7. Cevapla
  Ayşe

  Daha önce bir kere kürtaj yaptırdım. Bu yüzden kızlık zarımın dikilmesi mümkünmüdür ?

 8. Cevapla
  Aliye

  Doğumdan sonra eşimle fantazi olması için diktirmek istiyorum bu konuda bir imkan varmıdır ?

 9. Cevapla
  Fatma

  Ameliyat sonrası her hangi bir ağrısı varmı ? Bu konuda kullanacağımız ilaçların yan etkisi mümkünmüdür ?

 10. Cevapla
  Fatmagül

  Kızlık zarımı tekrar dikildikten sonra her hangi bir sarkma gibi sorunlar yaşarmıyım ?

 11. Cevapla
  Aleyna

  Kızlık zarımı tekrar diktirdiğimde herhangi bir kanama gerçekleşecekmi ?

 12. Cevapla
  Aliye

  Kızlık zarı dikimimi adet öncesimi adet sonrasımı yaptırmam daha mantıklı olur ?

 13. Cevapla
  Ayşegül

  Ameliyat sonrasında herhangi bir batma yaşarmıyım ?

 14. Cevapla
  Fatma

  Kızlık zarımı tekrardan sizin sayenizde diktirdim ve bu güne kadar hiç bir sorun yaşamadım bu konu ameliyat öncesi ve sonrası için vermiş olduğunuz destek için teşekkür ederim.

 15. Cevapla
  Aslı

  Ameliyat öncesinde çok tedirgindim taki sizinle irtibata geçene kadar sizin sayenizde korkularımı yendim ve ameliyatımı oldum ilk günki gibi eski halime döndüm Teşekkürler.

 16. Cevapla
  Esra

  Her zaman sizlere ulaşabiliyor olmamız sizi seçmemizin en baştaki sebebi olmuştur. Ameliyattan önce ve sonrasında vermiş olduğunuz bilgilendirmelerdende anlaşılacağı gibi bu konudaki uzmanlığınız için Teşekkür Ederiz.

 17. Cevapla
  Elif

  Kızlık zarından sonra herhangi bir kontrole gelmemize gerek varmıdır ?

 18. Cevapla
  Zehra

  Sizlere öncelikle Teşekkür Ediyorum. Evlenmeden önce 3 gün kadar kısa bir süre önce size geldiğimde bana çok büyük destek olarak kızlık zarımı diktiniz. Bu sayede eşimle mutlu bir evlilik yaşamaktayız.

 19. Cevapla
  Zeliha

  Kızlık zarlarının dikiminde her vücutta yapılabiliyor mu ?

 20. Cevapla
  Aslı

  2 ay evvel kızlık zarı dikimi yaptırıdm size hiç bir sıkıntım olmamıştı yinede içimde kuşku vardı acaba kanamam kesin olacakmı diye geçtiğimiz cumartesi düğünüm vardı ve kanamam gerçekleşti size çok teşekkür ediyorum iyiki beni bu dertten kurtardınız minnettarım endişelenecek hiçbişey yokmuş meğer boşa canımı sıktım çok Teşekkürler .

 21. Cevapla
  Rezam

  İlişkiye girdim bu hafta kızlık zarımı siz diktiniz kanamam gerçekleşti herşey yolundaydı okadar iyi bi insanki onu bu nedenden kaybetseydim çok üzülürdüm size nekadar teşekkürlerimi sunsam az hiçbir ağrımda olmadı hiçbir sıkıntımda size minettarım.

 22. Cevapla
  Asena

  Ben kizlik zarimi diktirmek istiyorum fakat suan evlenmeyi dusunmuyorum.ama zari simdi diktirmek istiyorum.erken diktirmenin sakincasi olur mu?

 23. Cevapla
  Türkan

  Iyi gunler, ben 1 ay once flep kizlik zari diktirmistim, ancak 2 gun once bozuldu, iliskiye girdim. Fakat partnerim penisin hepsini koymadigi icin bozulmadigini zan ettim, ve bugun baktimki yirtilmis ortadan. Acaba yine diktirme yapsam, ayni flep yontemiylemi yapilacak yoksa yalnızca ustunden bir dikismi gecilecek?

 24. Cevapla
  Alev

  Yaklaşık 3 ay önce flep kalıcı kizlik zari ameliyatı yaptırmıştım size. Bugüne kadar hiç sorun yaşamadım ameliyatta olan ilginizden dolayı size Teşekkür Ederim.

 25. Cevapla
  Semra

  Kızlık zarımı diktirmeyi planlıyorum fakat dikilen kızlık zarımı partnerim tarafından anlaşılma ihtimali varmı ?

 26. Cevapla
  Sena

  Düğün öncesinde sizin sayenizde yaptırdığım ameliyattan dolayı eşim hiç bir türlü zarımın daha önce bozulduğunu anlayamadı ve şuanda eşimle düzenli olarak ilişkiye giriyor hiç bir kanama ve kasılma yaşamamıyorum Teşekkür ederim.

 27. Cevapla
  Sinem

  Kızlık zarımın diktirmek istiyorum ne kadar süreli bir ameliyat gerçekleşecektir ve bu konudaki ön yargılarım için çok tedirginim. Ameliyatlarınızda ne tür anestezi uygulamaktasınız ? Saygılarımla.

 28. Cevapla
  Ayla

  Hocam ben size kalıcı kızlık zarı dikimi için gelmek istiyorum ama kızlık zarının kesinlikle dikiş tutmadığı söyleniyor kime inanacağımızı şaşırdık. Böyle birşey mümkünmüdür ?

 29. Cevapla
  Dilek

  Kızlık zarı dikimi ve vajina daraltma işlemleri ne kadar sürede yapılmaktadır ? Yapılan bu işlemler anlaşılabiliyormu ?

 30. Cevapla
  Derya

  5 sene önce erkek arkaşımla ilişkiye girdim halada ilişkimiz devam etmekte acaba kızlık zarımı Kalıcı olarak diktirsem muaneye gittimizde çok belirgin bi şekilde anlaşılır mı ?

 31. Cevapla
  Elif

  Zorunlu ilişkiden sonra kızlık zarım yırtıldı ve bu konuda kendimi kötü hissediyorum bu konuda dikim yaptırsam belirgin olurmu ?

 32. Cevapla
  Arzu

  Geçici kızlık zararı dikimi sağlıklımı yoksa kalıcı olarak yaptırmak dahamı mantıklı ?

 33. Cevapla
  Ayşegül

  Evliligimden 1 hafta kadar önce kızlık zarımı diktirmek istiyorum bu konuda herhangi bir sorun yaşarmıyım dikimden sonra kaç gün ilişkiye girmemem gerekiyor ?

 34. Cevapla
  Aleyna

  Kızlık zarımı diktirdikten sonra masturabasyon yapsam yırtılma ihtimali varmıdır ?

 35. Cevapla
  Ezgi

  Kalıcı kızlık yarı dikimi işlemini yaptırdığımda kontrole gelemesen sıkıntı olur mu?

 36. Cevapla
  Esra

  Merhaba bundan 4 sene önce kızlık zarim yirtildi. Doktora muayene oldugumda hemen diktirmek istediğimi belirttim oda dikimin ancak evlenmeden 3 gün önce ise yarayacagini söyledi yapmadı böyle bir gerekçe varmıdır ?

 37. Cevapla
  Kardelen

  Merhaba, Ben Flep yöntemiyle kızlık zarımı diktirmek istiyorum. İşlem çok can yakıyor mu?

 38. Cevapla
  Buse

  Kalıcı ve geçici dikim arasındaki farklar nedir ? Bu konudaki sizin önerinizi öğrenebilirmiyiz ?

 39. Cevapla
  Zeynep

  Kızlık zarım var mı yok mu tereddüt içerisindeyim ilişki yaşamadım ama vajinam geniş genişliği yüzünden korku içerisindeyim bunun kontrolü yapılabilirmi ?

 40. Cevapla
  Aslıhan

  Sevgilimle surtunme yoluyla iliskiye girdim benim ustumde hic birsey yoktu onun ise dar bir pantolon vardi ama baya bir yuklendim vajinasina yarim saat sonra kiz arkadasm tuvalete gittiginde 1 veya 2 damladan fazla acik renkte kan geldigini soyledi bu durumda kizligi bozulmusmudur yardimci olursaniz sevnirim ?

 41. Cevapla
  Hatice

  Merhabalar bi kac sene önce tecavüze uğradim ben eğer flep yöntemiylen yapsam nekadar süre sonra tekrar ilişkiye girebilirim ?

 42. Cevapla
  Aydilge

  Kızlık zarı dıkımı ya basarılı olmazsa garantisi varmı bunun kesin çözüm mü mevcutmu ?

 43. Cevapla
  Nurdan

  Merhaba. Ben 4 sene önce masturbasyon yaparak kızlıgımı bozdum 2 3 gün sonra sevgilimle ilişkiye girdik. Ve şimdi nişanlıyız ama bana inanmıyor bunun masturbasyonla bozulduğumu doktora gitsek anlaşılır mı acaba ?

 44. Cevapla
  Melisa

  Merhaba.. Hocam ben 3yıldır nişanlımla ilişki yaşadım çok mutsuz bir ilişkimiz var 25 yaşındayım 2013 de kızlık zarım gitti zorunlu Olduğum için beraberim flep yöntemi uygulamak istiyorum Dr muaynesinde belli olurmu şimdi den teşekkürler.

 45. Cevapla
  Öykü

  Merhabalar il dışından gelmek istiyorum aynı gün geri dönmem mümkünmüdür ? Operasyon kaç dakika sürüyor ? Operasyondan sonra tekrar kontroller gerekiyormu ?

 46. Cevapla
  Fahriye

  Merhaba hocam flep yontemi oldugunda. 1ay ilesme surecinde kontrole gelemesem eger. Bi problem olurmu. Yurt dusnda oldum icin kontrole gelemiyebilirim .

 47. Cevapla
  Leyla

  Kızlık zarımın zedelenıp zedelenmediğini bilmiyorum ve evlenmeyi düşünüyorum eğer yırtılmışsa flep denilen yöntemle diktirmeyi düşünüyorum nişanlım kontrole götürdüğünde doktor baktıgında anlarmı ?

 48. Cevapla
  Hayal

  Ben bundan 15 gun once flep yöntemi ile kızlık zarı dikimi yaptirdim fakat nisanlim iliski yasamak istiyor ilişki esnasinda dikişler belli olur mu yada dikişler ne zaman erir ?

 49. Cevapla
  MErcan

  Merhabalar..şunu çok merak ediyorum bu ameliyat sonraında normal bi bakireliğin bozulduğu gibi bir kanama olacak mı ve erkek bunu anlayabiliyor mu?

 50. Cevapla
  Neşe

  Hocam çok acil birşey danışmak istiyorum yapılan muayenede kızlık zarımin saat 3 yönünde yırtılma olduğu söylendi tekrar bir ilişkide kanama olasığı varmı ?

 51. Cevapla
  Tuğçe

  Hocam Merhaba ben 1 yİl boyunca bir ilişki yaşadım ve erkek arkadasimdan ayrıldım. Bu tür ilişkilerde de kalıcı yöntemle işlem uygulanabiliniyor mu?

 52. Cevapla
  Fatma

  Hocam ben erkek arkadaşımla beraber oldum fakat tam vaginama girmedi sadece uç kısmı girdi fakat cok kanamam oldu sorum şu tamamen kızlık zarım bozulmuşmudur o olaydan sonrada kesinlikle ilişkiye girmedik ?

 53. Cevapla
  Deniz

  Ben bu hafta kizlik zari dikimi yaptiracagim kalici kizlik dikimi. Sizce kalici dikim mi daha garanti gecici dikim mi beni aydinlatabilirmisiniz karar veremiyorum .

 54. Cevapla
  Seda

  Merhabalar iki kez iliskiye girdim fakat kanamam olmadı kızlık zarımda yırtılma mevcut mudur ?

 55. Cevapla
  Merve

  Merhaba.Ben bakireyim.nişanlımla anal ilişki sonrası lavaboya gittiğimde idrarımdan sonra bikaç damla kan geldi bikaç saat sonra tekrar idrarımı yaptıktan sonra yine kan geldi baya kırmızıydı. Vajinamda içeriye giriş için bi zorlama olmadı fakat kızlık zarım bozuldumu bilmiyorum yardımcı olurmusunuz ?

 56. Cevapla
  Duygu

  Merhaba hocam ben kalıcı diktirme işlemini yaptırmak istiyorum. Fakat sormak istediğim sorum var. Diktirme işlemi yapıldıktan sonra kişi herhangi bi doktora götürüldüğünde operasyon geçirildiği ve diktirme işlemi yapıldığı bilinirmi ?

 57. Cevapla
  Nurgül

  2 gün önce tuvalette peçeteyle altımı silerken tırnağımla altımı çizdim ve kan geldi bişey olmuşmudur ?

 58. Cevapla
  Hatice

  Kalici kizlik zari dikiminden en az ne kadar once iliskiye girmis olmak gerekir yani en son cinsel iliskiden dikime kadar ne kadar zaman gecmeli ?

 59. Cevapla
  Beren

  Masturmasyondan bozulan bir kızın bekaret muanesinde daha önce iliskiye girmedigi anlasılır mı?

 60. Cevapla
  Leydi

  Kafama takılan bı soru var ben şimdi diktirmek ıstesem. ne zaman evlenecegım belli degil 1 yılda olabılr 2 yılda bu süre zarfında tekrar eskı duzenıne donermı evlenmeden kısa bı zaman oncemı yaptırmak uygun olur ?

 61. Cevapla
  Özge

  Selam. Hocam biz sevgilimle uzun zamandır birlikte oluyoruz ve evlenmeyi düşünüyoruz. Ancak ilk gece aileler vs olaylardan dolayı kızlık zarını diktirmek istiyoruz. Evlilik tarihimiz net olmadığı için sizden hem geçici yöntem hemde kalıcı yöntemin fiyatını öğrenmek istiyorum. Tabiki net fiyat muayene sonrası belli olur ancak siz yinede bir ortalama yazarsanız bu yorumu okuyan arkadaşlarında kafasında bi fiyat oluşmuş olur. Ona göre bir hazırlık yapalım. Saygılarımızla.

 62. Cevapla
  Ayşe

  Merhaba benim 3 yilik bir iliskim var ve surekli olarak iliskiye girme durumu var yanliz benden 3 yildir hic kan gelmedi nisanlimin aklindan ister istemez soru isareti kaliyor yasimda bu aralik ayinda tam 18 oluyor. Simdi size gelsem bu konuda muayeniniz mevcutmu ?

 63. Cevapla
  Olga

  Meraba ben mastürbasyon yaparken parmagimi içine soktum ve kan geldi sizce kızlık zarim bozulmusmudur ?

 64. Cevapla
  Nevra

  Merhaba hocam. Sevgilimle dün sürtünme yaparken canım çok acıdı ve birazcık girdiğini hissettim ayağı kalktıgımda bacagımdan asagi kanlar akıyodu eve bir saat sonra gittiğimde çamaşirima damla damla akmişti zorlanmadan dolayımı anlayamadım kızlıgımı bozuk mu?

 65. Cevapla
  Elif Nur

  Merhabalar … Ben 2 sene once nisanlandim sevdigim cocukla beraber olduktan 1 sene sonra ayrildik. Simdi ciddi bir iliskim var ve bunu o cocuga soyliyemiyrm oda bu konularda hassas oldugunu bi kac kez dile getirdi 2 sene icinde evlencez . 1 sene sonra nisanim var ve korkuyorum ogrencek diye . Zarimi diktirmek istiyorum nasil bi tedavi uygulanmasi gerekiyor ailemin haberi yok dikim surecinde agrim olurmu?

 66. Cevapla
  Hilal

  Flep yonteminn yapılması için reşit olunması gerekiyor mu ?

 67. Cevapla
  Sude

  Bisey sorcam evlenicem yakinda sporcuyum nisanlim oranin genisledigini ve iliskiye girip girmedigini sordu kilo aldim bunun bi etkisi var midir ?

 68. Cevapla
  Merve

  Operasyondan sonra nasil bir muayene yapilmaktadir ? Bu tarz işlemlerde ne kadarlık bi süre gerekmekte ?

 69. Cevapla
  Mia

  merhaba erkek arkadasımla ufak bı surtunme yasadık cok az ıttırdıgını hıssettım ama dırek cektı basta kan gelmedı sonrada peceteye sıldıgımde cok az mıktarda pembemsi beyazımsı bısey geldı acaba kızlıgım bozulmusmudur ??

 70. Cevapla
  Nupel

  Merhabalar 20 yasindayim ve bundan 4 sene once iliskiye girdim ve o insanla ayrıldım. Simdi ise hayatimda biri var uzman jinekolog ve bende flep yontemini yaptırmak istiyorum sizce anlar mi iliski sirasinda ?

 71. Cevapla
  Canan

  Merhaba kızlık zarı dikildikten sonra iliskiye girildikten uzun zaman sonra herhangi bir muayenede daha onceden böyle bi müdahale (dikim) yapildigi anlasilir mi ?

 72. Cevapla
  Damla

  Daha önce 1 kez kızlık zarı diktirdim ve tekrar ilişkiye girdim ve yırtıldı. Şuanda tekrar diktirmek istiyorum herhangi bir sorun olurmu ?

 73. Cevapla
  Elif Naz

  Sevgilime guvenip onunla birlikte oldum ve bunu bi kac ay tekrarladik. Hayatimda biri var ve ciddiyiz ona anlatamam cünku kabul etmez. Gecici diktirmek istiyorum simdi ama evlenmemiz 2 seneyi bulucak gecici dikim yaptirdiktan sonra 2 sene icinde bisey olmaz degil mi cevaplarsaniz cok sevinirm..

 74. Cevapla
  Ezel

  Merhabalar eski nisanlim ile beraber oldum 3 sene oldu nisan atali simdi haytimda biri var ve bu durumu kabul etmeyecegini dusunuyorum kalici dikim istiyorum fakat evlendigimde anlasilirmi ve kesin kan geliyormu?

 75. Cevapla
  Sema

  Merhaba hocam ben erkek arkadaşımla birlikte oldum ama kan gelmedi ve erkek arkadaşım şüphe içinde kaldı kendisi askerde ben bu gün doktora gittim ve zarın bozuk olduğunu söyledi. Erkek arkadaşım asker sonrası kadın doğum doktoruna gidicemizi söyledi doktor benim iznim olmadan erkek arkadaşıma zarin bozuk olduğunu söylermi ?

 76. Cevapla
  Jasmin

  Ben kalıcı flep yöntemi yaptırdım ama tutmadı doktor da ikinci kez yapmayı önerdi ama birde lazer yöntemiyle yapılan varmış sizce hangisini yapmam gerekiyor bana bir yardımcı olur musunuz ?

 77. Cevapla
  Yasemin

  Hocam merhabalar,bende kalıcı(flep) yöntemi yaptırmak istiyorum fakat korkum şu ne kadar sürede iyileşirim. Ailem bilmediği için evde herhangi bir sorun yaşarmıyım ne yapmak gerekir. Ameliyat sonrası hemen günlük yaşama dönebiliyormuyuz ?

 78. Cevapla
  Gözde

  Merhabalar.benim merak ettiğim konu şu: gerdek gecesi kanama olmasi için ne zaman kızlık zarı dikilmeli? Yirtilmadan sonra geçen sürecin bir önemi var mi? Eşimiz bu durumu anlayabilir mi?ilişkide dikilen zarın tekrar yirtilmasinda çok acı yaşanır mı? iliskiden sonra herhangi bir problem yaşanır mı zar ile ilgili ?

 79. Cevapla
  İlke

  Merhaba flep yöntemi ile zar dikimi yaptırmak istiyorum evlenmeden ne kadar süre önce yaptırabilirim 1 ay önceden yaptırmam uygun olur mu ?

 80. Cevapla
  Çağla

  Merhaba kızlık zarının yırtılıp yada yırtılmadığını ultrasonografi cihazında belli olur mu? Ve bu ne kadar güvenilirdir ?

 81. Cevapla
  Esma

  Hocam merhaba .benim bi sorum olacaktı.ben yaklaşık 2yil önce erkek arkadsimla beraber oldum .tabi bu 2yil boyunca devam etti.simdi diktirmek istiyom ve kalici suresi ne kadar bana lütfen yardimci olur musunuz şimdiden teşekkür ederim.

 82. Cevapla
  Fatmanur

  Felp yöntemi yaptırmak istiyorum fakat o kadar çelişkili yorumlar varki kalıcı oluyormu ve kaç gün içinde iyileşiyor ameliyat lokal mi oluyor genel anestazi mi ?

 83. Cevapla
  Asya

  Merhaba hastalıgımın son günü masturbasyon yaptım içeri pek sokmadan bi cisim yardımıyla hemen sonra idramı yaptıktan sonra kan geldi acaba kızlıgım bozulmuşmudur. Bunu muayne ile öğrenebilirmiyiz ?

 84. Cevapla
  Büşra

  Bugun doktorda kızlık testi yaptırdım. Muayene sırasında canım acıdı ama dudakları asıldıgından sanırım. Kanama vesayire olmadı o an.Eve geldiğimde kanama gördüm. 1 gün once adetim bitmişti. Bunun nedenı doktor kontrlundeyken bozulma olmus olması olabilir mi ? Doktoromu aradım bunun onunla alakası olmadıgını soyledi ama içim hiç rahat değil ?

 85. Cevapla
  Hatice

  Merhabalar ben masturbasyonla parmagimi cok az icine soktum herhangi bir kanama filan olmadi tedirgin oldum doktora muayeneye gittim bozulmamis dedi bunu her hekim iyi anlarmi suan nisanlandim tekrar bi muayene olmalimiyim sizce ?

 86. Cevapla
  Melek

  Kızlık zarı dikilirken hissedilir mi ? Yani canım acır mı ? Bu konuda ne tarz anestezi uygulanır.

 87. Cevapla
  Elif

  Bozulan Kızlık zarı 6-7 sene sonra tekrar kalıcı olarak dikilebilir mi?

 88. Cevapla
  Merve

  Merhaba ilişkiye girdikten sonra kan geldi fakat hemen sonra adet oldum acaba bu çok zorlanma sonucu adet kanımıdır yoksa bozulma kanımıdır?

 89. Cevapla
  Banu

  Merhabalar , ben flep yontemi ile kizlik zarimi diktirmek istiyorum 2 sene once sadece bir defa iliskiye girdim ve kanamam oldu bunu ailem biliyor bundan 1 sene sonra 8 ay boyunca biriyle beraber oldum fakat bunu ailem bilmiyor muaynede aileme bir cok kez iliskiye girdigim soylenirmi daraltma islemide yaptirmak istiyorum bu islem kesin cozummu ?

  • Cevapla
   Esra Çabuk CÖMERT

   Banu Hanım bu kadar geç döndüğüm için kusura bakmayın,kızlık zarı dikimi flep yöntemi ile yapılır.Daraltma işlemi de aynı seansta yapılır,çok ilişkiye girdiğiniz anlaşılmaz.Flep yöntemi ve daraltma beraber ücreti 2750 tl.iyi günler
   sevgiler…
   dr.ESRA

 90. Cevapla
  Tuuce

  Kızlık zarı muanesi ilişkiden sonra yapılırsa kızlık zarı yırtılmadığı halde ilişkiye girdiği anlaşılır mı ?

 91. Cevapla
  Doğa

  Benim saat üç yönünde yırtığım varmış ama kanamam olmadı ne yapmam lazım kızlık varmı yokmu anlaşılırmı ?

 92. Cevapla
  Melike

  Merba hocam ben bundan 14 ay önce bi ilişki yaşadım ve kızlık zarım yırtıldı ce nişanlımla ayrıldık şimdi ise o düşünce beni yiyip bitiriyor içim içimi kemiriyor çoj araştırma yaptım ve felp yaptırmaya karar verdim ameliyat sonrası normale donülebiliyor mu ne kadar süre içinde tam anlamıyla düzelebilirmi ?

 93. Cevapla
  Mevsim

  Merhaba ben 5 sene önce ilişkiye girdim sürekli bi ilişki oldu ama ayrıldık şmdi kalıcı olarak diktirmek istiyorum ama çok uzağım nasıl gelecem diye tedirginim ilk ilişkide hemen kanar mı ?

 94. Cevapla
  Damla Cin

  Merhaba Benim kızlık zarım bundan birkaç ay önce bozuldu, hiç kan gelmedi ama acı çektim. Kanama birkaç gün sonra damla damla geldi ve birkaç gün sürdü. Adetim biteli 1 hafta olmuştu. Doktor kenarından yırtıldığını söyledi. Ondan sonra birlikteliğimiz yaklaşık birkaç ay sürdü. Kalıcı yöntemle diktirmek istiyorum. Kenarından yırtılan bir zar ilişkiye bağlı olarak tekrar tekrar deforme olabilir mi yoksa aynı kalır mı?

 95. Cevapla
  Burcu

  Merhabalar. Biz sevgilimle ilişkiye girdik fakat ayrıldık şuan başka birisiyle evlenicem kızlığım bozuk diktirsem yine ilk ilişkide kan gelir mi?

 96. Cevapla
  Çınar

  Hocam 20 yasındayım 4 sene önce erkek arkadaşımla sürtünme yoluyla ilişki yasadık ve kuru olmasından dolayı hafif agrı hıssettım ama içime girmedi. kanamam oldu ve hıc farketmemstım. kızlıgımda sorun var mıdır ?

 97. Cevapla
  Beyza

  Sevgilimle 1 yıl önce birlikte oldum ilk ilişkimizde fazla ileri değildi kanama olmadı ikincisinde kanamam oldu iki üç damla kadar. sevgilim kanaman olmadı dedi. Ama çok aşırı olmasada ağrım ve halsizliğim oldu. Daha sonraları tekrar ilişkiye girdik tabi kanamam olmadı . Dikimi mümkün müdür?

 98. Cevapla
  Sultan

  Ben 5 ay önce sevgilimle yüzeysel ilişki yaşadım vajina mı biraz zorladı aradan 4 5 saat sonra kasıklarda agrı oldu hemen ardından kanama geldi ama âdet dönemim 4 gün geçmişti hocam oyuzden ikilemdeyim acaba adet kanımıydı yoksa bozuldumu cok merak ediyorum yardımcı olursanız sevinirim

 99. Cevapla
  Ebru

  Kızlık zarını evlenmeden 1 kac hafta önce mi diktirmek gerekir yoksa çok önceden de diktirilse olur mu?

  • Cevapla
   Esra Çabuk CÖMERT

   Çok önceden diktirilse de olur ki bı yönteme kalıcı onarım diyoruz….

 100. Cevapla
  Sedanur

  Bundan 2 yıl önce ilk kez ilişki yaşadım ve ilişki esnasında canım yanmadı o anda da bir kanama olmadı. Ilişkiden bir iki saat sonra çok az bir iki damla pembemsi bir kanama oldu. Bozulmuş olma ihtimali vardır biliyorum peki şuan flep yöntemiyle diktirsek yıllarca kalabilirmi ?

 101. Cevapla
  Nur

  Merhaba, ben istanbula 5 saat uzak bir yerde oturuyorum. Flep yaptırmak için geleceğim fakat kontroller için ne kadar gelmem gerekir devamli gelmem sıkıntı olacak. bilgi verirseniz sevinirim.

 102. Cevapla
  Aslıhan

  Merhaba 3yil once iliski yasadim ama tam icine girip cikti tam olmadan biraktim ama kanama olmadi aksamina adet gordum sizce kizligim bozulmusmudur yoksa duruyomu?

 103. Cevapla
  Sevim

  Flep yöntemiyle yapılan dikim ilişki olmaması taktırde kac sene vucutta aynı sekılde kalır ?

  • Cevapla
   Esra Çabuk CÖMERT

   Flep yöntemi sürekli bir yöntemdir ve uzun süre kalır.En az 5 yıl diyelim.

 104. Cevapla
  Zehra

  Erkek arkadaşımla sürtünme yoluyla ilişkiye girdik bende pantolon onda da şort vardı. ben daha sonra lavaboya gittiğimde idrarımdan sonra cok az kan geldi. sizde kızlık zarım bozulmuş mudur?

  • Cevapla
   Esra Çabuk CÖMERT

   Sürtünme yoluyla da kızlık zarı bozulabilir.

 105. Cevapla
  Ayşenur

  Merhaba sevgilimle ilişkiye girdim ve bir damla kan geldi daha sonra iki deda girdik kan gelmedi sonra ayrıldık ve üatünden bir bucuk yıl geçti ben kmseyke ilişkiye girmedim acaba kendini yenileme olur mu?

  • Cevapla
   Esra Çabuk CÖMERT

   Kendini yenilenme olmaz,sürtünme yoluyla da kızlık zarı bozulmuş olabilir.

 106. Cevapla
  kızlık zarı dikimi

  Kızlık zarı vajina girişinin ne kadar ilerisinde bulunuyor ve haffi sürtünerek bozulabilir mi?

  • Cevapla
   Esra Çabuk CÖMERT

   vajen 2 cm içerinde olabilir,sürtünme ile bozulabilir

 107. Cevapla
  busra

  Size ozelden nerden ulasabilirm. Kalici dikimin fiyatini ve yerinizi ogrenmek istiorm

 108. Cevapla
  bus

  Esra hanim Merhaba eskisehirden gelmeyi düşünüyorum kalıcı yöntem istiyorum da aynı gün içerisinde tekrar yola cikabilirmiyim bir de fiyat öğrenmek istiyorum ama şimdiden teşekkür ederim

 109. Cevapla
  ece

  Kızlık zarı dikimi 2017 fiyatlar ne kadar oldu acaba detaylı bir mail atma şansınız var mıdır?

  • Cevapla
   admin

   Tabi ki mail adresinize bilgilendirme maili atıldı ece hanım detaylar için bize ulaşabilirsiniz.

 110. Cevapla
  Melis

  esra hanım ilginiz ve alakanız için teşekkür ederim ben melis gerçekten çok başarılı bir operasyon geçirdim

  • Cevapla
   admin

   Meliscim teşekkür ederim güzel dileklerin için her zaman bir içmeye beklerim.

 111. Cevapla
  Feyza

  operasyonlarınız hakkında videoyu nerede bulabilirim detaylı şekilde söyler misiniz ?

  • Cevapla
   admin

   Feyza hanım size gerekli bilgilendirme yapıldı telefon üzerinden iletişim kurabilirsiniz.

 112. Cevapla
  derya

  esra hanım detaylı bilgilendirme istiyorum telefon
  bilgimi gönderdim kısa zamanda ararsanız sevinirim

  • Cevapla
   admin

   Derya Hanım size gerekli bilgilendirme yapıldı mail ile telefon ilede arıyorum teşekkürler ilginiz için.

 113. Cevapla
  Tuğçe

  Merhaba ben ücret öğrenmek istiyorum ve daralmasinida istiyorum ve bu süre evlenmeden ne kadar süre içinde yapmam gerekiyor bu konuda bilgi verirseniz çok sevinirim

 114. Cevapla
  Açelya Kültür

  Merhaba, önceden sürtünme yoluyla bir birlikteliğim oldu, çamaşırımda kan gördüm hastaneye gittim önce kızlık zarın gitmiş dediler ama sonra gitmediğini belirttiler. Siz uzmansınız sanırsam yardımınız lazım, randevu almak istiyorum.

 115. Cevapla
  Ayşegül BERÇİN

  15 yaşındayken mastürbasyon yapıyordum, kan gördükten sonra bugüne kadar kızlık zarım gitti mi gitmedi mi diye kafama takılı kaldı şuan 19 yaşım var kontrol ettirmek istiyorum, kontrol ettikten hemen sonra öğrenebilirmiyim?

 116. Cevapla
  Aslı Tanrıkulu

  Merhaba, ben Aslı önceden bi özel bir hastanede kontrole gitmiştim ufak bir yırtılma olduğunu söylemiştiler, net bir bilgi almak istiyorum. Tekrardan kanama yaşayabilirmiyim?

  • Cevapla
   admin

   Aslı hanım,kontrole gelmeniz şart

 117. Cevapla
  Cansu Rana Macit

  Merhaba, eşimle sert bir ilişkiye girdim, kızlık zarım esnek olduğu için yırtılmamış eşimde buna inanmıyoru hala bakiremiyim değilmiyim bilmiyorum. Nasıl öğrenebilirim?

 118. Cevapla
  Ceylan Atac

  Merhaba, Doğum yaparken kızlık zarımın dikili olduğu anlaşılır mı? ve doktora gidip kızlık zarı kontrolünden geçersem her hangi bir müdahele geçirdiğim anlaşılır mı?

 119. Cevapla
  Çağla Demir

  Merhaba, Sevgilimle sürtünme yoluyla bir ilişkiye girdik, vajinasına baya yüklendiğim için tuvalete gittiğinde 3 4 damla kan geldiğini söyledi. Kızlık zarı bozulmuşmudur acaba?

 120. Cevapla
  Fatma Bayram

  Merhaba, ben Fatma 5 yıl önce mastürbasyonla kızlık zarımı bozmuştum. 1 hafta önce sevgilimle ilişkiye girdim ama kızlık zarımın bozulduğu için benimle evlenmeyeceğini söyledi muayene ile öğrenip ona kanıtlayabilirmiyim

  • Cevapla
   admin

   Kanıtlayamazsınız,ilişkiye girildiği sürece kanıtlanamaz

 121. Cevapla
  Ali Durmaz

  Merhaba, Esra hanım ben Ali kız arkadaşımla 2 senelik bir işim var her buluştuğumuzda sürtünme yoluyla ilişkiye giriyoruz şimdi vijanine baktığımda vijana yolunu rahat görebiliyorum acaba zar bozulmuşmudur.

  • Cevapla
   admin

   Kontrole getirmeniz şart

 122. Cevapla
  Derya Çetin

  Merhaba, ben küçük yaşımda erkek arkadaşımla birlikte oldum kan gelmedi ama bu olaydan bi kaç gün sonra pembe renkte kan gelmeye başladı, kızlık zarımın bozulması muayene ile anlaşılır mı ? diktirebilirmiyim?

 123. Cevapla
  Dilan Hasar

  Merhaba, erkek arkadaşım askerdeyken başkasıyla birliktelik yaşadım, kan geldi. Kızlık zarımın bozulduğunu anladım, askerden gelince kızlık zarımı kontrol ettireceğini söyledi. Diktirirsem kontrol yaptırırken anlarlar mı?

 124. Cevapla
  ECE Ateş

  Merhaba, hastayken bir cism ile mastürbasyon yapıyordum, tuvalete gittikten sonra 1 2 damla kan geldiğini gördüm ve bu beni çok korkuttu. Kızlık zarı dikim fiyatlarını öğrenmek istiyorum.

  • Cevapla
   admin

   Bana 05062935279 dan ulaşabilirsiniz

  • Cevapla
   admin

   Bana 05062935279 dan ulaşın

 125. Cevapla
  Eylül Özbudak

  Merhaba, 2 hafta önce kızlık zarımı kontrol ettirmek için doktora gitmiştim. Mayene sırasında canım çok acımıştı eve geldiğimde kanama gördüm bunun nedeni doktor kontrolu olabilir mi?

 126. Cevapla
  Fidan Ünal

  Merhaba, 2.5 yıllık erkek arkadaşımla ilişkiye girdik ilişki sonrası kanama oldu hemen sonra adet oldum, bu adet kanımıdır yoksa kızlık zarı bozulma kanımıdır?

 127. Cevapla
  Füsun Akın

  Merhaba, 6 yıl önce birlikteliğim oldu. Erkek arkadaşım penisini içime soktu, ama her hangi bir kanama olmadığı için kızlık zarım bozuldu mu bozulmadı mı öğrenmek istiyorum. Öğrene bilirmiyim?

  • Cevapla
   admin

   %99 bozulmuştur.

 128. Cevapla
  Gözde Aycan

  Sevgilimle sürtünme yoluyla ilişkiye girdik, ilişki sonrası tuvalete gittim idrar yapmak için hemen sonrasında birazcık kan geldi. Sizce kızlık zarım bozulmuşmudur?

  • Cevapla
   admin

   Bozulmuş olabilir

 129. Cevapla
  Gülbahar Kara

  Merhaba, bir damla kan yüzünden nişanlımdan ayrılmak istemiyorum. Küçükken yaptığım hata yüzünden kızlık zarım bozulmuştu diktirmek istiyorum. Aileme söylemeye utanıyorum ücretler nedir acaba?

  • Cevapla
   admin

   05330472790 dan ulaşabilirsiniz

 130. Cevapla
  Hülya Çınar

  Merhaba 18 yaşım var muayene olmak istiyorum, 18 yaşındayken devlet hastanelerinde sanırsam muayene olunca aileyi arıyorlar sizdedemi öyle durum ?

  • Cevapla
   admin

   18 yaşında olup devlette muayene olsanız bile aranmaz,biz de de kimse ailenizi aramaz

 131. Cevapla
  Aygün Ersoy

  Merhaba, kızlık zarımın elastik olduğunu nasıl ispatlayabilirim evleneceğim kişinin buna pek inanacağını sanmıyorum lütfen yardım edin Esra hanım. Sizin yanınıza gelirsem elastik olduğunu anlarmısınız?

 132. Cevapla
  Aysel Başak

  Merhaba, Kızlık zarımı diktirmek istiyorum ama pek fazla bilgim yok açıkcası nette baktığım bilgilerede pek güvenemiyorum. Rica etsem biraz bilgilendirirmisiniz beni zar diktirme ne kadar sürede olur? ağrısı olur mu fiyat nedir?

 133. Cevapla
  Binnaz Işık

  Doktor hanım, Nişanlımla ilişkiye girdik fakat bişey olmadı daha sonra tuvalete gittiğimde pembe renkte biraz kan geldi bunu uzman birinin yanına gitmeden öğrenemiyorumuyuz?

 134. Cevapla
  Burcu Aslan

  Merhaba, size sorularım olacaktı. Dikim sonrasında ne zamana kadar sizin yanınıza gelmeliyim kontrol yaptırmak için. İlerde benm sağlığıma bi sorun yansıtır mı dikim? çocuğum olur mu?

 135. Cevapla
  Cazibe Soyak

  Bağırsaklarımda problem var zar dikimi yaptırabilirmiyim? ileride benm için bir sorun teşkil etmez mi. Çok soru sordum bide fiyat bilgisini rica edecem temiz ortamda yapıyorsunuzdur umarım dikimleri.

 136. Cevapla
  Derya Başak

  Merhabalar, Kızlık zarı dikimi sonrasında günlük pet kullanabiliyormuyuz mikrop bulaşma gibi durum varmıdır ve dikimden sonra ilaç veriyorumusunuz bize?

 137. Cevapla
  Dudu Ebru

  Merhaba, devlet hasatanelerinde kızlık zarı dikiliyor mu yoksa sizin yanınıza gelmek istiyorum eğer uygunsa. Fiyat bilgisi rica edeceğim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir