Kızlık Zarı Kalıcı Olarak Tamir Edilir mi?

İlişkiye giren ve bu ilişki sonrasında kızlık zarı yırtılan bir kadın için tek çözüm kızlık zarı dikimi olmaktadır. Kızlık zarı dikimi belirli merkezlerde yapılan ve son derece uzmanlık gerektiren bir operasyondur. Operasyonun bu kadar önemli olmasının en önemli sebebi ise kadınların mikrop kapmaya çok uygun olan özel bölgelerine yönelik hizmetin sunulmuş olmasıdır. Ortamın hijyenik olması, uygun tıbbi malzemelerin kullanılması, operasyon öncesi ve sonrasında kontrollerin doğru bir şekilde gerçekleştirilmesi yaşanacak acil durumlara karşı uygun tıbbi desteğinin sağlanması ve uzmanın bu alanda deneyimli olması önemlidir. Kadınlar kızlık zarı dikimi yaptırdıktan sonra bu operasyonun başarılı geçip geçmediğini bir sonraki ilişkilerinde öğrenebilmektedir ve bu nedenle güven sorunu yaşanabilmektedir. Kadınlar operasyon yaptırmasına rağmen ilişkide kanama yaşamazsa ciddi riskler ve sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Bu nedenle de operasyonu yapacak olan uzmanın bu alanda deneyimli olması ve sorunsuz bir şekilde destek sunabilecek durumda olması gerekir. Böylece risksiz ve güvenli bir şekilde işlem yapabilmeniz mümkün olacak ve sizlere sunulacak imkanlar dahilinde ihtiyaçlarınızı kolay bir şekilde karşılayabilmeniz de mümkün hale gelecektir.

Zar Dikim İşlemleri Nasıl Yapılır?

Kızlık zarı dikimi yaptırmak isteyen kadınların aklındaki sorulardan bir tanesi de işlemin uzun sürüp sürmediğidir. Operasyonlar uzun sürmediği gibi kadınların sorunsuz bir şekilde operasyonu yaptırmasını mümkün kılmaktadır. Bu açıdan operasyonlara yönelik küçük bir soru işareti bulunan kişiler dahi bu konuda uzman hekimlerle görüşme sağlamaktan çekilmelidir. Uzman hekimler kadınlar için her zaman tıbbi gelişmeler dahilinde en yeni bilgiyi ve tıbbi desteği sunacaktır.

Çekince yaşamadan ve korkmadan kızlık zarı dikimi gibi operasyonlar yapılabilmektedir. Kızlık zarı dikimi uzun sürmediği gibi kadınlar yapacakları görüşmeler ile birlikte bu konuda herhangi bir tereddüt yaşanmasının söz konusu olmadığını da öğrenebilmektedir. Böylece kadınlar içi rahat bir şekilde operasyonu yaptıracağından dolayı herhangi bir korku ve endişe yaşanmayacaktır.

Muayeneden Korkmak

Operasyon öncesindeki en büyük risklerden bir tanesi kadınların muayene sırasında korkması ve kendisini kapatmasıdır. Muayeneye açık olunmaması ciddi bir engel teşkil edeceği gibi korkular nedeniyle kadınlarda farklı problemler ortaya çıkabilmektedir. Tüm bu riskler ise başarısız bir operasyon için yeterli birer sebeptir. Bu nedenle kadınların operasyon öncesinde uygun bir şekilde hazırlık evresini geride bırakması ve operasyon için kendisini hazır hale getirmesi de önemlidir. Uzmanla yapılacak görüşme de bu nedenle işlerin kolaylaşması adına önem taşımaktadır.

Uzmanlardan randevu alarak sizler de kendiniz için uygun bir şekilde destek sağlamak adına ilk adımı atabilirsiniz. Türkiye genelinde hizmet veren pek çok doktor size kızlık zarı dikimi noktasında yardım sağlayacaktır. Bu nedenle doktor bilmediğiniz durumlarda dahi kısa bir araştırma yapmanız yeterli olacaktır. Araştırma ile birlikte kadınların uygun bir doktor bulması ve bu doktor ile yapacağı görüşmeler neticesinde gerekli desteği elde etmesi söz konusudur.

Türkiye’de hizmet veren Esra Çabuk Cömert bu aşamada tercih edebileceğiniz en iyi uzman hekimlerden bir tanesidir. Bugüne kadarki süreç içerisinde başvuru yapan kadınlarda genel bir memnuniyet yaratmayı başaran ve sorunsuz bir şekilde hizmet sunan Esra Çabuk Cömert, sizin için de uygun bir merkez ve isimdir. Küçük bir tereddüdünüz varsa dahi yapacağınız randevu alma işlemleri sonrasında uzmanla görüşebilir ve ardından merak ettiğiniz her şeyin yanıtını uzmandan alabilirsiniz. Böylece tereddüt yaşamadan sizlere destek sağlayabilecek olan Esra Çabuk Cömert ile çalışma şansını elde edebilirsiniz. Bugüne kadar katılan kişilerin memnun kaldığı Esra Çabuk Cömert her zaman için hasta odaklı çalışmakta ve gizlilik esasına dayalı bir şekilde hasta doktor haklarına saygı duymaktadır. Bu açıdan da kişilerin herhangi bir şekilde tehdit yaşaması söz konusu dahi olmaktadır. Ankara kızlık zarı dikimi 

Esra Çabuk Cömert
Yazar:

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
Son Güncellenme Tarihi: 05.01.2024