Kızlık Zarı Yenilemede Neler Yaşanır?

Kadınların ilişki sonrasında bekâretin yeniden kazanabilmesi adına yapılması gereken tek işlem kızlık zarı dikimidir. Kızlık zarı yenileme olarak da bilinen bu işlemlerde kadınlar için çeşitli çekinceler yaşanmaktadır. Öyle ki operasyonun nasıl olacağı, operasyon sırasında herhangi bir ağrının yaşanıp yaşanmayacağı, operasyon sonrasında herhangi bir yan etkinin görülüp görülmeyeceği ve operasyonu yürütecek doktorun bu alandaki uzmanlığı birer soru işareti olmaktadır. Bu konularda kişilerin sorularına uygun ve tatmin edici bir yanıt bulması gerekir. Böylece operasyonun yaptırılmasına karar verilmesi mümkün olur. Aynı zamanda kadınların operasyona açık hale gelmesi de söz konusudur.

Hangi Uzman Tercih Edilmeli?

Her doktorun uzmanlığı aynı değildir. Uzmanların kızlık zarı üzerine yaptığı operasyonlar, bu konuda elde ettiği deneyim, uzmanın tercih edilmesinde yeterli bir sebep olacaktır. Bu bakımdan kişilerin doktorlar için genel bir incelemede bulunması gerekir. Böylece kişilerin iyi bir uzman bulması ve bu uzmandan yardım alması da söz konusu olur.

Uzman noktasında kuşkusuz kişilerin durum tespiti yapabilmesi çok mümkün değildir. Bu tür durumlarda ise yapılması gereken işlem uzman ve uzmanın çalıştığı merkezin araştırılmasıdır. Öyle ki uzmanlar kendine özel olarak açtığı bir merkezde çalışıyorsa bu merkez için yapılacak araştırmalar, kişilerin bu konuda yeterli bilgi almasını sağlar. Hem merkez hem de uzman doktor için böylece bilgi alınarak değerlendirme yapılabilir. Kişiler bu araştırmalar sonrasında hangi merkezi tercih etmesi noktasında kararını kolay bir şekilde verebilir.

İnternet araştırmalarında dikkat edilecek diğer bir durum kişilerin operasyon sonrasında doktor ve merkez için yaptığı değerlendirmelerdir. Pek çok farklı web sitesinde tarafsız olarak yazılmış değerlendirmeler okunabilir. Böylece kişilerin merkezler ve uzmanlar için olumlu, olumsuz noktalar için bilgi alması da mümkün olur.

Tüm bu bilgiler doğrultusunda ise kişilerin kızlık zarı noktasında daha iyi bir şekilde karar vermesi söz konusu olacaktır. Ankara bölgesinde olan kişiler için kızlık zarı dikiminde tek merkez Esra Çabuk Cömert’tir. Uzman hekim tarafından bugüne kadar yapılan tüm operasyonlar başarılı geçtiği gibi kadınların özel konularda destek alabileceği merkezde tüm imkanlar sunulmaktadır.

Esra Çabuk Cömert Farkı

Kızlık zarı dikimi çok özel hizmetlerin başında gelir. Gizlilik, garanti ve güven bu hizmette mutlaka sağlanmalıdır ve Esra Çabuk Cömert bu konuda yeterli seviyededir. Uzman hekim ile hiç çalışmamış kişiler araştırma yaptıklarında dahi doktorun ne kadar uzman, uzmanı tercih eden kişilerin de operasyonlardan dolayı ne kadar mutlu olduğu görülebilir.

Esra Çabuk Cömert, merkezinde hasta haklarına saygılı bir şekilde hizmet verirken kadınların pek çok farklı ihtiyacına da destek sağlamaktadır. Sadece kızlık zarı dikimi için değil, diğer konularda da kadınların özel bir şekilde destek sağlayarak, bu konuda işlerini kolay bir şekilde çözümlemesi söz konusu olur. Merkezin güvenlik noktasında çok iyi durumda olması, kadınların bu merkezi tercih etmesinde önemli bir etkendir.

Esra Çabuk Cömert
Yazar:

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
Son Güncellenme Tarihi: 05.01.2024