Türkiye’de kadınların en büyük dertlerinden birisi bekâretin kaybedilmesi olurken, bu durumun onarılması adına kızlık zarı dikimi yapılır. Bu alana ilginin fazla olması, merkez ve uzman sayısında artış olmasına neden olduğu gibi doğru ve güvenilir tercih yapmak da bir o kadar zorlaşmıştır. Bu tür durumlarda kadınların merkez seçimini doğru yapması ve kendisine güven veren bir merkezi tercih etmesi gerekir. Bunun için de doğru bir araştırma yapılması şarttır.

Doğru Merkez Nasıl Belirlenir?

Doğru merkez için ilk dikkat edilecek yasal prosedürlerdir. Yasal olmayan, gerekli kurumlardan izni bulunmayan merkezlerden uzak durulması gerekir. Zira buralarda yapılacak operasyonlar kaçak olacağı gibi olası bir sorunda da hiçbir şekilde hakkınızı aramanız ve bu konuda mağduriyetinizi gidermeniz mümkün olmaz. Bu nedenle merkez seçimine başlangıç itibari ile dikkat etmeniz gerekir.

Yasal noktasında herhangi bir sorun bulunmuyorsa, ikinci aşama olarak merkezlerde çalışan personel ve uzmanların yeterliliği kontrol edilmelidir. Uzmanlar alanında iyiyse ve sorunsuz bir şekilde operasyon desteği verebiliyorsa, bu konuda seçim yapılabilir. Sadece uzman değil, personellerin de incelenmesi gerekir. Zira bir operasyonda ya da uygulanacak herhangi bir tedavide uzmanlar kadar personeller de yardım sağlamaktadır. Bu nedenle çalışan kişilerin de sizin için işi kolaylaştıracak ve iyi bir tedavi sunabilecek durumda olması gerekir. Bu tip durumlara dikkat etmeniz kızlık zarı dikimi gibi çok önemli operasyonlarda size avantaj sağlayacaktır.

Merkez seçimi öncesinde merkezdeki uzman ve personeller ile ön görüşme yapmanız da doğru karar vermenizde size yardım eder. Öyle ki personellerin yaklaşımı, operasyonlar ile ilgili detaylı bilgi almak ve fiyatları öğrenmek için bu ön görüşmenin avantajı çok fazla olacaktır. Bu açıdan uygun olduğunuz durumlarda, operasyon öncesinde merkezlerle görüşme yapmanız sizin için öncelik olmalıdır. Bu sayede daha kolay bir şekilde karar vermeniz ve kendinizi bu konuda daha iyi hale getirmeniz söz konusu olur. Herhangi bir çekince yaşamamak adına siz de bu doğrultuda hareket edebilirsiniz.

Esra Çabuk Cömert, kızlık zarı dikimi gibi durumlarda tercih edebileceğiniz ilk uzmanlardan birisidir. Yıllardan beri sektörde verdiği hizmetlerle güven sağlamayı başaran uzman doktor, aynı zamanda kadınların farklı konulardaki ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir. Bu bakımdan hiçbir zaman çekince yaşamadan tercih edebileceğiniz sağlık merkezini ilk olarak değerlendirebilirsiniz. Yapacağınız görüşmelerde dahi bu durumun farkını net bir şekilde anlayabilir ve güvenli bir merkez ile çalışmanın keyfini sürebilirsiniz.

Güvenli Ve Farklı

Tamamen yasal ve gerekli tüm izinlerin alındığı merkezde, aynı zamanda hasta haklarına saygılı bir hizmet sunulur. Kişiler, kızlık zarı dikimi gibi güven gerektiren durumlarda herhangi bir çekince yaşamaz ve tamamen güvenli bir şekilde bu konuda destek alabilir. Üstelik gerekli bilgiler için telefon ya da resmi internet sitesinde yer alan iletişim bölümlerini de kullanabilirsiniz.

Esra Çabuk Cömert
Yazar:

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
Son Güncellenme Tarihi: 05.01.2024