Kadınların ilişki sonrasında kanama yaşamasının sebebi kızlık zarıdır. Esnek yapıda olan kızlık zarının yırtılması ile birlikte kadınlar ilk ilişkilerinde kanama yaşar. Bu durum aynı zamanda kadınların bekaretini kaybettiğinin de önemli birer göstergesidir. Öyle ki daha sonraki ilişkilerde zar yırtıldığından dolayı kadınlar herhangi bir kanama yaşamaz ve böylece daha sonraki ilişkilerin ilk olmadığı da anlaşılmaktadır. Özellikle Türkiye gibi bölgelerde toplumsal baskılar ve evlilik gecesinin kanamalı bir şekilde yaşanması gibi tabular kadınların ilişkiye evlenmeden önce girmesi halinde çeşitli sorunlar yaşamasına yol açmaktadır. Bu tür sorunların ortadan kalkması adına ise kadınların kızlık zarı dikimi olarak adlandırılan operasyondan yararlanabilmektedir.

Kızlık Zarı Dikimi Nedir?

Kızlık zarı dikimi kadınların bekaretini yeniden kazanmasını sağlar ve bu açıdan önemlidir. Kadınlar bu durumlar için alanında uzman bir hekim ile çalışmalıdır. Öyle ki uzman hekim kızlık zarı dikimini sorunsuz bir şekilde yapabilmeli ve aynı zamanda bir sonraki ilişkide kanama yaşanacağını garantisini verebilmelidir. Böylece operasyon sonrasında kadınlar yaşadıkları sorunu tamamen çözcüğünden emin olarak sorunsuz bir şekilde hayatına devam etme şansına sahip olur. Bu nedenle de uzman hekim için doğru tercihte bulunulması oldukça önemlidir.

Türkiye genelinde hizmet veren kadın doğum uzmanları ve kızlık zarı dikimi yapan uzmanlar göz önünde bulundurulduğunda tercih edilecek uzmanlar kolay bir şekilde ön plana çıkmaktadır. Bu açıdan yapacağınız araştırmalarda sizlere sorunsuz bir şekilde destek sağlayacak olan bu uzmanlar ile çalışma yapmanız, yaşadığınız sorunun ortadan kaldırılması adına yeterli olacaktır.

Zar Dikimi Nasıl Yapılır?

Kızlık zarı dikimi basit bir lokal anestezi ile yapılabilir durumdadır ve bu bakımdan kadınlar için bu operasyonlar çok kolay bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Özellikle bu alanda deneyimli olan uzman hekimlerin yapacağı operasyonlar kadınların sorunsuz bir şekilde destek almasına ve bu konuda büyük bir problemi de ortadan kaldırılmasını sağlayacaktır.

Siz de bu tip imkanlardan yararlanmak istediğiniz durumlarda uygun bir kadın doğum uzmanı ile tanışmalı ve bu doğum uzmanından kızlık zarı dikimi konusunda destek almalısınız.

Sorunsuz hizmet kadınlara sağlık açısından herhangi bir endişe taşımasını önleyeceği gibi operasyon sonrasında da kadınların yaşamına sorunsuz bir şekilde devam etmesini sağlar. Bu açıdan uzmanların yeterliliği bu aşamada oldukça önemlidir.

Çoğu kadının kızlık zarı dikimi gibi durumlarda daha çok gizli saklı işin tamamlanmasını tercih etse de bu tutum son derece yanlıştır. Zira operasyonlarda yapılacak küçük bir hata dahi kadınların ömür boyu kalıcı hasar almasına neden olabilir. Bu nedenle de mutlaka güvenilir yerlerden uygun bir şekilde hizmet alınması gerekecektir. Bu şekilde yapılacak işlemler sizlerin daha sağlıklı ve güvenli bir şekilde destek elde etmenizi mümkün hale getirecektir ve bu nedenle de önemsenmelidir.

Yasalara uygun olmayan ve tamamen illegal bir şekilde hizmet veren yerlerden hizmet almak yerine tüm işlemleri yasal bir şekilde yapan merkezleri tercih etmeniz bu tip detaylar nedeniyle oldukça önemlidir ve kesinlikle göz önünde bulundurulmalıdır. Ankara bölgesinde hizmet veren Esra Çabuk Cömert, bu açıdan sizin için işi her zaman kolay hale getirmektedir. Yapacağınız kısa araştırmalarda dahi uzman hekimin bu aşamada ne kadar yeterli olduğunu ve size hangi konularda avantaj sağlayacağını görebilir ve içiniz rahat bir şekilde bu uzman ile çalışma sağlayabilirsiniz. Uzman ile ilgili detaylı bilgi almak adına web sitesinde yer alan hizmetlere göz atabilir ve gerekli görüldüğü takdirde iletişim bölümünden randevu alabilirsiniz.

Esra Çabuk Cömert
Yazar:

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
Son Güncellenme Tarihi: 05.01.2024