Kürtaj Operasyonu Nasıl Yapılır?

İstenmeyen gebelik durumunda Ankara kürtaj gebeliğin sonlandırılması için uzman yardımı alınmasını sağlamaktadır. Özellikle ortaya çıkabilecek risklere karşı gerekli önlemleri alınması sayesinde kürtaj operasyonu başarılı bir şekilde tamamlanmaktadır.

Gebeliğin sonlandırılması için özellikle belirlenen süre zarfı içerisinde duruma müdahale edilmesi gerekir. Bu nedenle gebeliğin oluşumundan itibaren belirlenen süre içerisinde mutlaka operasyonu yapılması için başvuruların yapılması gerekmektedir. Gerekli kontrollerin yapılmasının ardından herhangi bir risk durumu söz konusu olmaması halinde operasyon yapılmaktadır. Operasyon genel anestezi altında yapılmaktadır.

Kürtaj İçin Oluşabilecek Riskler

Kürtaj sırasında ve sonrasında ortaya çıkabilecek riskler bulunmaktadır. Bu nedenle özellikle kişilerin bu konuda daha detaylı bilgi elde etmesi için uzman ile görüşmesi gerekir. Yapılan kontroller sırasında herhangi bir sorun oluşmaması halinde belirlenen tarihte yapılacak olan kürtaj işlemi ile gebelik sonlandırılabilir.

Özellikle cerrahi müdahale söz konusu olduğunda her ameliyat sırasında ortaya çıkabilecek enfeksiyon, kanama gibi riskler söz konusu olmaktadır. Bunun yanı sıra özellikle rahim içerisinde yapışıklık veya parça kalması gibi durumların oluşması tekrar müdahale yapılmasını gerektirmektedir. Risklerin en az da indirilebilmesi için bu alanda başarılı operasyonlara imza atmış olan uzmanların tercih edilmesi gerekir.

Ankara Kürtaj Operasyonu

Ankara’da hizmet almak isteyenler kürtaj için sistem üzerinden yapacakları talepler doğrultusunda başarılı sonuçlar elde edebilecekleri şekilde hizmet alabilirler. Bu alanda uzman olan doktor tarafından yapılacak kontroller ve operasyon işlemi kısa sürede tamamlanarak sorunsuz şekilde kürtajın gerçekleştirilmesi sağlanmaktadır.

Sistem üzerinden yapacağınız talepler doğrultusunda hizmet alabilirsiniz. Uzun yıllardır bu alanda yapılan uygulamalar herhangi bir risk oluşturmadan gebeliğin sonlandırılmasını sağlamaktadır. Yapılacak kontroller için gerekli incelemelerin ve laboratuvar testlerinin ardından alınan sonuçlara göre duruma müdahale edilmektedir.

Kürtaj Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her cerrahi operasyonda olduğu gibi kürtaj sırasında konuşabilecek pek çok risk bulunmaktadır. Bu nedenle özellikle ortaya çıkabilecek risklere karşı operasyon sonrasında dikkatli olunması gerekir. Kanama ve enfeksiyon riski olması nedeniyle kişinin bir hafta boyunca antibiyotik kullanması gerekmektedir.

Özellikle rahimde parça kalma riski bulunduğundan oluşan farklı durumlara karşı mutlaka uzman yardımı alınması gerekir. Rahimde yapışıklık durumu söz konusu olabilir. Parça kalması durumunda yeniden müdahale edilmesi gerekmektedir. Bir hafta boyunca kasık da ağrı veya adet kanaması şeklinde kanama gözlenebilir. Bunun uzun sürmesi veya farklı durumların söz konusu olması halinde beklemeden uzmana danışılması gerekmektedir. Yapılacak olan müdahaleler için operasyon talepleriniz doğrultusunda kısa süre içerisinde yapılan uygulama ile gebeliğin sonlandırılmasını sağlamaktadır.

Kızlık Zarı Dikimi Nedir?

İstenmeyen durumlar karşısında kızlık zarı yırtılması durumunda yapılacak olan operasyon ile dikim işlemleri yapılabilir. Bu konuda özellikle Ankara kızlık zarı dikimi için yapacağınız talepler ile profesyonel şekilde yardım alabilirsiniz. Geçici veya kalıcı şekilde yapılacak olan operasyon sonucunda özellikle kişinin tercihine göre duruma müdahale edilmektedir.

Genel anestezi altında yapılan uygulamada herhangi bir sorun yaşamadan kısa süre içerisinde tamamlanmaktadır. Operasyon sırasında oluşabilecek her türlü duruma karşı gerekli önlemler alınarak duruma müdahale edilmektedir. Aynı gün içerisinde tamamlanan operasyonun ardından hasta taburcu edilmektedir. Bu nedenle herhangi bir sorun yaşamadan normal yaşantısına geri dönebilir.

Geçici Kızlık Zarı Dikimi

Kalıcı kızlık zarı dikimi %90 oranında tercih edilirken geçici kızlık zarı dikimi %10 oranında tercih edilmektedir. Geçici yapılacak olan operasyonlar bir veya iki hafta içerisinde zarın yeniden açılmasına neden olmaktadır. Bu nedenle özellikle oluşabilecek risklere karşı çoğu zaman tercih edilmemektedir. Operasyonun ardından ortaya çıkabilecek her türlü riske karşı dikkatli olunması gerekmektedir.

Başarılı bir şekilde operasyonun tamamlanabilmesi için öncesinde gerekli kontrollerin yapılması gerekmektedir. Bu alanda uzman doktor tarafından yapılan çalışmalar ile hastaların herhangi bir sorun yaşamadan istedikleri sonucu elde etmeleri sağlanmaktadır.

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi

Daha uzun süre kalıcı olması açısından tercih edilmektedir. Özellikle yeniden ilişkiye girmesi halinde yapılması söz konusu olduğunda genç kızlar tarafından daha güvende olması nedeniyle tercih edilen uygulama seçeneğedir. Yapılacak olan uygulama sayesinde kalıcı bir şekilde kızlık zarının onarılması sağlanmaktadır.

Yapılacak olan görüşmelerin ardından operasyon konusunda ihtiyaç duyduğunuz her durumda profesyonel yardım alabilirsiniz. Alanında uzman olan doktor tarafına yapılan müdahaleler dilediğiniz her durumda istediğiniz sonucu elde etmenizi sağlamaktadır. Özellikle bu alanda başarılı operasyonlara imza atmış olan uzman doktor dikkatli bir şekilde yapılacak olan operasyon sonucunda hastanın memnuniyetini sağlayarak herhangi bir sorun yaşamadan istenilen sonuçlara ulaşılmasına yardımcı olmaktadır.

Ankara Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları

Kalıcı veya geçici olarak yapılacak olan operasyon seçeneklerine göre belirlenmiş olan fiyatlar üzerinden hizmet alabilirsiniz. Yapacağınız görüşmeler sayesinde fiyat seçenekleri konusunda daha detaylı bilgi edebilirsiniz. Özellikle Ankara’da hizmet almak istediğiniz her an sistem üzerinden yapacağınız talepler doğrultusunda kızlık zarı dikimi için ileterek belirtilen tarihte operasyonun yapılmasını sağlayabilirsiniz. Kesintisiz destek hattı üzerinden yapacağınız görüşmeler sayesinde merak ettiğiniz konular hakkında bilgi alabilirsiniz.

Esra Çabuk Cömert
Yazar:

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
Son Güncellenme Tarihi: 05.01.2024