Kürtaj ve Kızlık Zarı Dikimi Operasyonu

Ankara kürtaj konusunda uzman doktorlarımız ile en iyi cerrahi müdahale gerçekleştirebiliriz. Kürtaj istenmeyen gebeliğin sonlandırılması için kullanılır. Aslında tam anlamı ile rahim için gebelikten temizlenmesidir.

Kürtajın orijinal adı küretajdır. Ancak tıptaki adı ile küretaj, halk arasında kürtaj olarak bilinir. İstenmeyen gebeliklerin oluşmasında gebeliğin ortadan kaldırılmasında oldukça önemli olan bir yöntemdir. Bu yöntem sayesinde anne gebelikten kurtulma olanağını elde eder.

Kürtaj Nedir?

Kürtaj, rahim içini temizlemenin genel adıdır. Bu nedenle sadece gebelik durumunda yapılmaz. Rahim içerisinde alınacak olan her türlü kalıntıya kürtaj adı verilir. Bu nedenle gebelik olmayan sadece rahimden parça alınan durumlara da kürtaj adı verilir.

Kürtaj yapılması için sadece istenmeyen gebeliğin oluşması fikri doğru değildir. Kimi zaman bebeğin anne karnında ölmesi durumları ile de karşılaşılır. Bunun için de rahimdeki ölü bebeği almak için kürtaj yöntemi uygulanır. Aynı şekilde düşük durumlarında da kürtaj ile rahim içerisi temizlenir.

Düşük durumlarında anne rahminde bir takım kalıntılar meydana gelir. Bu kalıntıları ortadan kaldırmak için de rahmin içini temizlemek gerekmektedir. Rahim içi temizleme konusunda Ankara kürtaj olarak en başarılı operasyonları yapmaktayız. Kürtaj konusunda uzman doktorlarımız ile oldukça kolay bir şekilde gebelik durumunu ve ölü gebelik ya da düşük durumunu ortadan kaldırırız. Sizi istenmeyen gebeliklerden koruyarak, en etkili kürtaj yöntemini uygularız.

kurtaj-nedir

Kürtaj Kimlere Uygulanır?

Ülkemizde kürtaj konusunda yasal bir sınır bulunmaktadır. Öncelikle düşüklerde ve anne karnında bebeğin öldüğü durumlarda kürtaj bir zorunluluktur. Annenin ya da babanın rızası aranmadan kürtaj yapılır. Doktorun gerekli gördüğü bu durumlarda acısız şekilde cerrahi operasyonlar birimimiz tarafından gerçekleştirilir.

Kürtaj uygulamak için kişilerin 18 yaşından büyük olması gerekmektedir. 18 yaşından büyük olan evli kadınlarda kürtaj olmak eşin de onayına bağlıdır. Kişinin kocası da rıza gösterirse kürtaj yapılabilir. Ancak 18 yaş üzeri evli olmayan bekâr kadınlar için bu şekilde bir şart durumu aranmaz. Kadının tek başına rıza göstermesi kürtajın yapılması için yeterlidir. Siz de gebeliği sonlandırmak istediğiniz tüm durumlarda Ankara kürtaj merkezimize başvurabilirsiniz. Birimimiz uzman jinekolog doktorlar sayesinde sizin tüm gizlilik haklarınızı korur.

Kürtaj Sınırı Nedir?

İstenilmeyen gebeliğin sonlandırılmasında bir başka yasal sınır da gebelik süresidir. İstenmeyen gebelikler sadece 10 haftalıktan daha düşük gebelikler için kullanılır. Gebelik süresi son adet tarihinin başlangıcı üzerinden hesaplanır. Son adet tarihinden yaklaşık olarak 10 hafta geçmiş olması yasal sürenin sınırı olarak gösterilir. Bu konudaki tüm gerekli bilgileri Ankara kürtaj hizmeti veren kurumumuz aracılığı ile öğrenebilirsiniz. Birimimiz bünyesinde yer alan doktorlarımız sayesinde kürtaj konusunda aklınıza tüm takılan durumları anında sorabilirsiniz. Jinekolog hekimler bu konuda size en iyi bilgilendirmeyi yapacaktır.

Ankara Kürtaj Hizmetlerimiz

Kürtaj yöntemlerimizde oldukça gebenin kolaylığını sağlamaya çalışırız. Bu nedenle de teknolojiyi de kullanarak en etkili kürtaj yöntemini kullanırız. Günümüzde uygulanan kürtaj yöntemi genellikle vakum yardımıyla yapılır. Bu işlem oldukça kolay bir şekilde gebeliğin ortadan kaldırılmasına ve rahim içinin temizlenmesine yardımcı olur. Ortalama 5 ile 10 dakika arasında da işlem gerçekleştirilir. Genel anestezi ile yapılabileceği gibi lokal anestezi ile de vakumlu kürtaj yöntemi gerçekleşir.

Kürtaj hizmetlerimiz dışında birimimiz kızlık zarı dikimi de gerçekleştirmektedir. Ankara kızlık zarı dikimi konusunda uzman hekimler ile ortaklaşa çalışmaktayız. Bu nedenle de kızlık zarı dikimi son derece özel işlemler ile yapılmaktadır. Bu konuda birimimiz müşteri gizliliğin garantisini de sunmaktadır. Siz de kızlık zarı diktirmeyi düşünüyorsanız güven içerisinde kurumumuzu tercih edebilirsiniz.

Kızlık Zarı Dikimi

Ankara kızlık zarı dikimi gerçekleştiren birimimiz bu konunun hassasiyetinin farkındadır. Bu gerekçe ile de kadınların herhangi bir şekilde zorluk yaşamasına müsaade etmez. Bizim toplumumuz gibi geleneksel toplumlarda bekâret son derece önemli bir konudur. Genellikle de bekâret kadına atfedilen bir olgu olmaktadır. Bekâret, ilk cinsel ilişkide kadının kızlık zarının yırtılması sonucunda kan gelmesi olarak ifade edilir. Bu şekilde de kadının namuslu olup olmadığı anlaşılmak istenir. Pek çok kadın da evlendiği gece bu şekilde olumsuz bir durum ile karşılaşmamak için kızlık zarı dikimi işlemini gerçekleştirir.

kizlik-zari-dikimi-islemleri

Kızlık Zarı Dikimi İşlemleri

Bekâretin bu kadar önemli olduğu toplumda evlendiğiniz gece aynı kızlık zarı yırtılması gibi görünen kanı oluşturmak için Ankara kızlık zarı dikimi birimimize başvurabilirsiniz. Doktorlarımız bu alanda oldukça başarılıdır. Kızlık zarı dikimini kalıcı ve sadece onarım amacı ile yaptırabilirsiniz. Bu sayede yaşayacağınız cinsel ilişkide aynı ilk sefere olduğu kan meydana gelecektir. Dikim sonucunda meydana gelen kan, rengi ve yoğunluk bakımından ilk kan ile aynıdır.

Kürtaj ya da  kızlık zarı dikimi konusunda kurumumuz gereken yardımları size sunar. Siz de bu sayede kendi isteğiniz ile gebelik durumunu sonlandırabilirsiniz. Aynı şekilde toplumun size dayattığı bekâret baskısından kurtulabilirsiniz. Uzman jinekologlarımız sayesinde arzu ettiğiniz tüm operasyonlara kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.