Labioplasti Operasyonları Nasıldır?

Kadınların bazıları için cinsellik çok daha ön plandadır ve özellikle cinsel yönden sorunsuz olmak hedeflenir. Bu tür durumlarda kadınların cinsel organlarında bulunan bozuklukların giderilebilmesi adına farklı tedavi yöntemleri tercih edilmektedir. Bu tedavi yöntemleri arasında bir yol labioplasti özellikle son yıllarda çok daha fazla tercih edilmektedir.

Labioplasti Ne Zaman Uygulanır?

Labioplasti kadınların cinsel organlarının dış dudaklarının daha büyük olması halinde uygulanan bir operasyondur. Bu tür durumlarda kadınların dış dudaklarının uygun hale gelmesi hedeflenir ve böylece daha uygun ve güzel bir görünümün elde edilmesi sağlanır. Özellikle cinsel bölgesinin görünümünden endişe duyan ve rahatsızlık yaşayan kadınlar, labioplasti uygulaması ile birlikte daha güzel bir görünüme kavuşabilmekte ve böylece daha iyi bir sonuç elde edebilmektedir. Kuşkusuz bu tıbbi destek kadınların cinsel yaşamına da olumlu bir etki yapmaktadır. Kadınlar uygulanan operasyonlardan memnun kaldıktan sonra cinsel yaşamını daha da renkli bir hale getirebilmektedir ve aynı zamanda partnerine de memnuniyet yaratabilmektedir. Bu açıdan düşünüldüğünde küçük bir yardımın kadınların hayatında mutluluk açması, büyük öneme sahiptir. Mutlu olmak isteyen kadınlar kendilerine yönelik sunulan bu özel imkanlardan yararlanarak kendilerini daha mutlu yapabilir. Kuşkusuz bu aşamada bazı detaylar önemlidir. Öyle ki uygulama özellikle görünümü ciddi oranda değiştireceğim den dolayı deneyimli kişiler tarafından yapılmalıdır. İnsanların bu konuda deneyimsiz olması çok ciddi sorunlar yaşanmasına ve geri dönüşü olmayan ciddi değişikliklerin yapılmasına neden olabilir. Bu durum özellikle görünümden memnun olmayan bir kişinin daha bir problem yaşamasına yol açacağından dolayı da mutluluk yerine mutsuzluk getirebilmektedir. Bu nedenle kadınların öncelikle kendilerine sorunsuz bir şekilde destek verebilecek olan merkezi belirlemesi gerekmektedir.

Labioplasti Nedir?

Labioplasti kadınların iç dudaklarının uygun bir şekilde küçültülmesidir. İç dudakları gereğinden büyük olan bir kişinin cinsel ilişki sırasında da çeşitli sorunlar yaşaması söz konusu olduğundan dolayı bu durum kadınlar için zorlu bir süreç başlatır . Bu bakımdan kadınların operasyon yaptırması aynı zamanda cinsel yaşamının da düzene girmesini mümkün hale getirmektedir.

Kadınlar kendilerine sağlanan bu imkanlar dahilinde sorunsuz bir şekilde destek elde edebilir. Türkiye genelinde uygulanan operasyonlarda başarı oranı oldukça fazladır ve bu bakımdan kadınların uygun bir sonuç elde edebilmesi de mümkündür. Eğer bu konuda küçük bir tereddüdünüz varsa dahi uzmanla görüşme yapmanız bu aşamada size yeterli veriyi sunacaktır. Aynı zamanda operasyon başarılı bir şekilde yapıldıktan sonra kadınların cinsel yaşamında da ciddi değişiklikler olduğu için memnuniyet aşamasında kadınlarda daha da iyileşme görülmektedir. Bu avantajları yaşamak ve daha iyi bir cinsel yaşama ve iyi görünen bir cinsel organa sahip olmak için sizler de labioplasti uygulamasını tercih edebilirsiniz. Uygulamaların tümünde çinde size daha iyi bir mutlu yaşam sunulur.

Labioplastide Merak Edilenler

Labioplasti uygulaması için merak edilen pek çok farklı detay vardır. Kadınlar özellikle uygulamanın ne kadar sürdüğü ve yaşama ne kadar etki ettiğini merak etmektedir. Son gelişmeler neticesinde kadınlar yaklaşık 3 gün içerisinde normal yaşamına devam edebilmektedir. Bu bakımdan hayatı ciddi oranda etkileyen bir operasyon olmayan labioplasti kadınların sadece operasyon sonrasında daha dikkatli olması ile birlikte kolayca atlatılabilir. Kadınlar kendilerine uzmanlar tarafından verilen önerilere mutlaka dikkat etmelidir. Böylece hep sorunsuz bir şekilde ameliyat sonrası aşılabilir. Kadınların 40 gün boyunca cinsel ilişkiye girmesi genelde operasyonlar sonrasında yasaklanmaktadır. Bu durumun en önemli sebebi ise yapılan operasyonlardaki etkinin gerçekten hissedilmesi ve herhangi bir sorun yaşanmamasıdır. Kadınlar yasaklara ne kadar uyarsa hem sorun yaşamamış hem de hep operasyondan en iyi sonucu almış olur. Bu açıdan bu konularda mutlaka dikkatli olmanız ve sizlere sunulan imkanlar neticesinde ihtiyacınızı karşılamanız gerekir.

Esra Çabuk Cömert
Yazar:

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
Son Güncellenme Tarihi: 05.01.2024