Lazerle Diş Dudak Renk Açma Yüzde Yüz Başari Sağlar Mi?

Lazerle Dış Dudak Renk Açma Yüzde Yüz Başarı Sağlar Mı?

Kadınlar için en büyük sorunlardan birisi olan vajina görünümü, artık estetik dahi yapılmadan farklı tekniklerle değiştirilebiliyor. Bu sayede kadınlar hem dış görünümünden memnun hale geliyor hem de cinsel yönden daha iyi bir tatmin sağlanabiliyor. Bu operasyonların sağladığı avantajlar ve uygulamada yakalanan yüksek başarı, pek çok kadının da bu konuda yardım almasını sağlıyor. Kadınların vajina görünümünün yanı sıra rahatsız olduğu konulardan bir diğeri ise renk. Öyle ki farklı etkilere bağlı olarak vajinanın dış dudaklarında kararma yaşanabiliyor. Ten rengi daha koyu olan kişilerde daha sık rastlanan bu durum çoğu kadın için gizli kalmış bir sorun ve rahatsızlık. Bu bakımdan günümüzde artık dış dudak renk açma operasyonları ile birlikte bu sorunun ortadan kaldırılması hedefleniyor. Fakat pek çok kadın için bu operasyonlar konusunda bazı soru işaretleri mevcut. Öyle ki lazerle dış dudak renk açma yüzde yüz başarı sağlar mı ya da operasyon sonrasında farklı etkiler görülebilir mi gibi sorular kadınların operasyon öncesindeki yaşadığı büyük sıkıntılar arasında yer alıyor. Bu tip durumlarda kadınların destek alabileceği tek yer bu alanda uzman hekimler.

Renk Açma İşlemi İçin Bilgi Alma

Kadınlar kadın doğum alanında merkez açmış kadın doğum uzmanlarından ya da farklı sağlık merkezlerinden bu konuda yardım alabilir. Özellikle bilgi danışılmak istenmesi halinde mutlaka bir uzmanla görüşülmesi gerekir. Fakat bu aşamada da yine dikkat edilmelidir. Öyle ki sürekli değişimin yaşandığı sağlık sektöründe yeni cihazlar ve farklı lazer tipleri operasyonların başarısına doğrudan etki etmektedir. Aynı zamanda uzmanın deneyimi ve operasyon sırasındaki başarısı da yine sonuç üzerinde çok ciddi değişiklikler yapabilmektedir. Bu nedenle kişilerin bilgi almak istemesi halinde tüm bu kriterleri göz önünde bulundurması gerekmektedir.

Renk Açma İşlemi Nasıl Yapılır?

Operasyonun uygulandığı merkeze göre değişiklikler görülebileceği gibi genelde lokal anestezi ya da uzman hekimin tercihine göre uyuşturma yapmadan lazer operasyonu yapılabiliyor. Bu aşamada kadınların dış dudaklarına özel olarak gönderilen ışıklarla bölgedeki rengin açılması, renk değişiminin yaşanması hedefleniyor. Yaş, bölgenin durumu ve uzman kararına göre farklı seanslarla gerçekleştirilebilen bu operasyonlar sonrasında kadınların vajina bölgesindeki dış dudakları için renk değişimi görülebiliyor. Kadınlar her ne kadar operasyonlar öncesinde yüzde yüzlük bir başarı beklese de her operasyon ve ameliyatta olduğu gibi garanti sağlanması mümkün değil. Bu konuda uzman ile yapılacak ön görüşme doğru sonuçların ve bilginin alınmasında yeterli olacaktır.

Türkiye genelinde farklı merkezlerde yapılabilen bu operasyonlarda kadınların dikkat etmesi gereken en önemli detay hijyenik ve güvenilir ortamlarda bu işlemlerin yapılması. Zira kadınların enfeksiyon kapma riski çok fazla olan özel bölgesine yönelik yapılacak operasyonlarda sağlıksız bir ortam büyük bir tehlike yaratacaktır. Operasyon başarılı olmuş olsa dahi farklı sağlık sorunlarının yaşanabilmesi söz konusu olduğundan dolayı operasyon öncesinde merkez seçimine bu konuda dikkat edilmesi gerekiyor. Operasyon yaptırmaya karar vermeden önce merkezi ziyaret ederek bu konu hakkında bilgi almanız ve gerekli incelemeleri yapmanız da sizin için avantaj olacaktır. Aynı zamanda internet üzerinden yapacağınız araştırmalarda da yine hangi merkezlerin bu aşamalarda öne çıktığı, hangi merkezlerin daha fazla tercih edildiği öğrenilebilir. Daha önce bu operasyonları yaptıran kadınların düşünceleri ve elde ettikleri sonuçlar da yine online olarak güvenilir siteler aracılığı ile öğrenilebilir. Bu durum kadınların daha iyi bir tercih yapması noktasında da avantaj sağlayacaktır.

Esra Çabuk Cömert
Yazar:

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
Son Güncellenme Tarihi: 05.01.2024