Lazerle İdrar Kaçırma Tedavisi

İdrar kaçırmak pek çok kadın için ortak sorun durumundadır. Öyle ki kadınların cinsel organlarının yapısı gereği idrar kaçırmak çok daha kolaydır ve bu nedenle de kadınlar günlük yaşamda dahi ara ara bu sorunla karşı karşıya kalabilmektedir. Kadınların bu sorunlara karşı çözüm bulabilmesi adına destek alması gerekirken, ilaç gibi yöntemler çoğu zaman idrar kaçırma durumunda etkisiz kalmaktadır. Bu tür durumlarda kadınlar için lazer ile tedavi önerilmektedir. Lazer ile kadınlara bu şekilde destek verecek merkezler sayesinde idrar kaçırma sorunu ortadan kaldırılabilir. Bunun için iyi bir merkezin tercih edilmesi yeterlidir.

İdrar Kaçırma Durumları

İdrar kaçırma sorunu yaşayan kadınlar için ağır kaldırmak ve hatta hapşırmak dahi sorun teşkil eder ve bu günlük yaşamında problemli geçmesine neden olur. Özellikle çalışan kadınlar için gün içerisindeki koşturma sırasında tuvalet ciddi bir sorun olabilir. Bu tür durumda olan kadınlar için lazerle idrar kaçırma tedavisinin olunması çok daha aciliyet gerektirmektedir.

İdrar Kaçırma Tedavisi Nedir?

İdrar kaçırma için artık lazer uygulandığı için kadınlar çok kısa süre içerisinde sonuç alabilmektedir. Ani işeme hissinden hapşırma durumundaki işeme durumlarına kadar lazer tüm durumlarda etkindir ve çözüm sunar. Cerrahi operasyonlarla idrar kaçırma durumu önlenmiş olsa da çoğu kadın için ameliyat tercih edilen bir yöntem değildir. Zira ameliyat kesiği ya da narkoz alınması kadınların operasyonlardan uzaklaşmasına neden olur. Bu durum ise idrar kaçırma sorununun daha da ilerlemesine yol açar ve tedavi de bir o kadar zorlaşır. Bu bakımdan kadınların lazeri tercih etmesi hayatlarının kısa süre içerisinde sorunsuz hale gelmesi adına önemlidir.

Seans seans olarak yapılan bu operasyonlarda genelde 4 seans yeterli gelmektedir. Yapılan araştırmalar ve sonuçlara göre idrar kaçırma sorunu yaşayan kadınların yüzde 90’u 4 seans sonrasında bu sorundan kurtulmuş olmaktadır. Fakat uzmanın yeterli görmemesi durumunda ek seansların yapılması gerekebilir. Buna karşın kısa süre içerisinde sonucun alınabilir durumda olması bu tedavinin ve lazerin tercih edilmesini de kolaylaştırmaktadır.

İdrar Kaçırma Hakkında Merak Edilenler

İdrar kaçırma tedavisi için kadınların aklında kuşkusuz pek çok farklı soru yer almaktadır. Daha önce lazer tedavisi ya da vajina bölgesine yönelik operasyon geçiren kadınlar, lazer etkisi nedeniyle sorun yaşamaktan korkar. Fakat idrar kaçırma için kullanılan lazerlerde herhangi bir yan etki ya da olumsuz bir durumun yaşanması söz konusu değildir. Tamamen güvenli ve etkisiz olan lazer operasyonu, kadınların idrar kaçırmasına karşın önlem olarak geliştirilmiş ve operasyon sonrasında sorun yaşanması da engellenmiştir. Lazer operasyonlarında işlemin etkisi kısa süre içerisinde görülmeye başlanır ve bu durum yaklaşık 1 haftadır. Operasyon öncesi ve sonrasında kadınların en çok dikkat etmesi gereken detay doktor önerilerine uyulmasıdır. Öyle ki operasyonun sorunsuz geçmesi adına uzmanların bazı tavsiyeleri vardır ve bu mutlaka tavsiyelere uyulmalıdır.

Operasyonun Yan Etkisi Var Mı?

İstemsiz işeme durumlarına karşın uygulanacak lazer yönteminde kişiler genelde operasyon sonrasında akıntı yaşayabilmektedir. Zararsız olan bu akıntı en fazla 1 hafta devam eder ve 1 hafta sonra tamamen kesilir. Fakat akıntının görüldüğü hasta oranı da oldukça düşüktür. Bu yan etkiler operasyon için herhangi bir olumsuz durum yaratmadığı gibi kadınların idrar kaçırma noktasında sorun yaşanması halinde mutlaka iyi bir uzmandan destek almalıdır. Lazer tedavisi şu anda pek çok merkezde uygulanabilir durumda olduğundan dolayı kadınların dikkat etmesi ve alanında uzman olan iyi sağlık merkezlerinden bu tedaviyi alması gerekmektedir.