Lazerle Vajina Daraltma Sonrası Yeniden Vajinal Genişleme Olur Mu?

Normal doğum ya da farklı cinsel ilişki tercihleri nedeniyle kadınların vajinalarında genişleme olabilmektedir. Bu kilo gibi kişisel farklılıklara bağlı olarak da yaşanabildiği gibi vajina genişlemesi çoğu kadın için ciddi bir problemdir.

Vajina Genişlemesi Nelere Yol Açar?

Vajinanın genişlemesi, kadınların idrarını tutamaması gibi sorunlara yol açabilir. Bunun yanı sıra kişilerin cinsel ilişki sırasında zevk almasını da ciddi oranda zorlaştırır. Vajina bölgesi normalden geniş olduğu zaman, birleşme sırasında hem erkek hem de kadın için ilişkiye girmek zorlaşacaktır. Bu nedenle de kişilerin bu sorunu çözebilmesi adına destek alması gerekir. Alınacak destek ile birlikte vajinanın daralması ve daha da sıkılaşması sağlanabilir. Böylece daha iyi bir yaşam, mutlu bir birliktelik söz konusu olabilir. Kadınların bu operasyonları tercih etmesindeki en önemli etkenler arasında da bu sebepler yer almaktadır. Kadınların cinsel ilişkilerinde problem yaşaması çoğu zaman psikolojik sorunlara da yol açabilmektedir.

Vajina Daraltma Operasyonları Nasıl Yapılır?

Bu sorunların ortadan kaldırılabilmesi adına ise kişilerin vajina daraltma operasyonu geçirmesi gerekmektedir. Vajina daraltma operasyonlarında özel bölgeye dışarıdan müdahale yapılır ve böylece kişilerin mevcut genişliğinin daralması hedefleniyor. Bu açıdan bakıldığında kişilerin kolay bir şekilde destek alabilmesi ve mevcut şikayetlerinden kurtulması mümkündür. Çoğu kadın için bu operasyonların tercih edilmesi zordur. Zira kadınlar özel bölgelerine yönelik yapılacak bu operasyon nedeniyle oldukça çekingen olabilmektedir. Ayrıca çiftler arasındaki sorunlar da yine operasyonlardan yararlanılması noktasında kişilere zorluk çıkarabilmektedir. Fakat yasal bir şekilde hizmet veren merkezler sayesinde kişilerin herhangi bir sorun yaşamadan destek alması ve kolay bir şekilde ihtiyaçlarını karşılayabilmesi mümkündür.

Operasyon Sırasında Ağrı Yaşanır Mı?

Operasyon sırasında ağrı yaşanıp yaşanmayacağı konusunda farklı soru işaretleri vardır. Öyle ki kişilerin ağrı yaşayacağını düşünmesi bu aşamada ciddi bir sorundur ve kişiler operasyondan dahi vazgeçebilmektedir. Fakat operasyonlar özellikle iyi sağlık merkezlerinde son derece kolay ve hızlı bir şekilde yapılabilmektedir. Operasyonların kolay olması aynı zamanda iyileşme sürecini de kısaltır. Kişiler kolay bir şekilde yeniden cinsel ilişkiye girerek daha fazla zevk alabilir.

Operasyonların nasıl yapılacağına yönelik farklı yöntemler vardır. Tercih edilen merkezdeki cihazlara ve uzmanların tercihlerine göre farklı şekillerde vajina daraltma yapılabilir. Burada yöntemden ziyade operasyonun başarılı bir şekilde yapılıp yapılmadığı önemlidir. Bu bakımdan kişilerin tercih sırasında bu tip detaylara dikkat etmesi gerekir. Türkiye genelinde kadınların bu tip rahatsızlıklarına göre farklı sağlık merkezleri geliştirilmiştir. Böylece kişilerin sorunsuz bir şekilde destek alabilmesi ve ihtiyacını karşılaması söz konusu olur. Fakat en iyi merkezin ve uzmanın tercih edildiğinden kişilerin emin olması gerekir. Uzmanın daha önce yaptığı operasyonlar, merkezin kişilerde yarattığı memnuniyet ve merkez hakkında genel olarak nelerin düşünüldüğü araştırılabilir. Bu aşamada ise internet üzerinden araştırma yapılabilir. Araştırma ile birlikte kişiler mevcut seçenekler arasından en iyiyi tercih etme şansına sahip olacaktır. Uzmanlar sadece vajina daraltma noktasında değil, diğer kadınlar konularda da iyi bir destek sağlayabilir durumdadır ve bu bakımdan vajina daraltma dışındaki diğer konularda da kişilerin yine aynı uzmandan destek alabilmesi söz konusu olabilir. Bu bakımdan en başından itibaren iyi bir merkez ile çalışmak kişiler için avantaj sağlayacaktır. Kadınlar vajina daraltma dışında dış dudak beyazlatma, vajina estetiği, epilasyon ya da diğer konularda destek alabilir durumdadır. Özellikle bu alanda yaşanan gelişmeler, kadınların yaşadığı pek çok konuda destek almasını sağladığından dolayı hem işleri kolaylaştırmakta hem de kadınların yaşamını kolay hale getirmektedir.

Esra Çabuk Cömert
Yazar:

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
Son Güncellenme Tarihi: 05.01.2024