Kadınların cinsel açısından tatmin olabilmesi adına özellikle vücuduna güvenmesi ve vücudundan memnun olması gerekir. Çoğu kadın için bu durum olumsuz bir olay olarak görülse de Türkiye genelinde uygulanan operasyonlar ile birlikte istenilen görünüme sahip olabilmek mümkündür. Bu bakımdan kadınlar vajina görünümleri ya da farklı bir görünüm sorunu yaşadığı zaman uzman doktorlara başvurarak daha iyi bir vajinaya sahip olma şansına erişebilir.

Türkiye’de Vajina Operasyonları

Türkiye genelinde yapılan operasyonlarda özellikle vajina daraltma uygulanmaktadır. Vajina daraltma kadınların vajina görünümüne değiştirmekte, aynı zamanda kadınların daha mutlu ve tatmin olmuş şekilde yaşamasını sağlar. Çiftler arasında çoğu zaman sorun yaratan bu durumu tek bir uygulama ile birlikte ortadan kaldırılabildiğinden dolayı önemlidir ve vajina genişliği sorunu yaşayan kadınların bu nedenle mutlaka müracaat yaparak bu konuda destek alması gerekir.

Vajina genişlemesi pek çok farklı sebebe bağlı olarak görülebilmektedir. Özellikle normal yollarla doğum yapan kadınlarda vajina genişlemesi en sık görülen sorunların başında gelmektedir. Bu durumun ortadan kaldırılabilmesi adına ise yapılması gereken tek işlem vajina daraltma olmaktadır. Vajina daraltma kadınların vajina bölgesine yönelik önemli bir toparlanma sağlamaktadır ve bu toparlanma ile birlikte kadınlar mevcut sorunlarından kurtulduğu gibi partnerlerini memnun etme aşamasında da büyük bir avantaj elde etmektedir. Öyle ki evlilikte yaşanan cinsel bir sorun, iki tarafı da etkilemektedir ve bu nedenle kadınlar partnerleri ile vajina genişlemesi nedeniyle çözülemeyen çok büyük sıkıntılar yaşayabilmektedir. Bu sorunların ortadan kaldırılabilmesi adına ise tek çözüm vajina daraltma operasyonları olduğundan dolayı kadınların en kısa süre içerisinde iyi bir merkezden bu konuda destek alması gerekecektir. Alınacak destekler ile birlikte kısa süre içerisinde vajina genişliği noktasında mevcut sorunlar ortadan kaldırılmış olacaktır.

Vajina Daraltma Operasyonlarına Başlangıç

Başlangıçta farklı yöntemlerin kullanıldığı vajina daraltma operasyonlarında özellikle son yıllarda çok daha pratik bir tedavi yöntemi geliştirilmiştir. Öyle ki anestezi dahi gerekmeden daraltma operasyonları artık uygulanabilmektedir. Bu açıdan bakıldığında da kadınlar için korkutucu bir durum olmadığı gibi operasyonların tercih edilmesi de son derece kolaylaştırılmıştır. Hastalar operasyon sonrasında normal yaşamına devam edebilir. Özellikle operasyonların sorunsuz geçmesi halinde kadınlara yönelik hiçbir yasak getirilmez. Bu açıdan sabah yapılacak bir operasyon kişilerin yaşamını sorunsuz bir şekilde devam edebilmesi adına bir engel teşkil etmez.

Kadınlar özellikle vajina bölgesine yönelik yapılacak bu operasyon için çeşitli tehditler yaşayabilmektedir Öyle ki çok ağrı yaşanacağı ya da kanamalı bir operasyon uygulanacağına yönelik genel bir korku bulunmaktadır. Fakat vajinal yenileme operasyonu sırasında herhangi bir şekilde kan görülmez. Üstelik ağrı yaşanması da söz konusu olmadığından dolayı kadınlar hissetmeyecekleri işlemler sonrasında istedikleri sonucu elde edebilecektir. Özellikle operasyonların lazerler aracılığı ile yapılması bu konuda avantaj sağlamaktadır. Kadınlar kendilerine yönelik sağlanan tüm bu imkanlar ile birlikte hem cinsel yönden tatmin olmaya başlayacak hem de partnerine bu konuda mutlu ederek sorunsuz bir ilişkiye sahip olabilecektir.

Kadınların bu tür operasyonlarda en çok dikkat etmesi gereken detay kendilerine sorunsuz bir şekilde destek verebilecek bir merkezi bulmaktır. Bu merkezin bulunması, kişilerin sorunsuz bir şekilde lazer operasyonu yaptırmasını sağlayacağından dolayı araştırma aşamasında kişilerin dikkat etmesi yeterli olacaktır. Bulunulan yere en yakın merkeze gitmek yerine en iyi ve en uygun hizmeti sunacak merkeze gitmek daha uygun bir çözüm olacaktır. Bu bakımdan kişilerin bu küçük detaya dikkat etmesi gerekir operasyon sırasında ve sonrasında özellikle uzman hekim tarafından sunulacak hizmetlere ve yapılacak uyarılara dikkat edilmesi sorunsuz bir şekilde vajina daraltma desteğinin alınmasını sağlar.

Esra Çabuk Cömert
Yazar:

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
Son Güncellenme Tarihi: 05.01.2024