PRP yöntemi tüp bebek tedavisinde çok daha başarılı sonuçlara ulaşmak için fark yaratan bir metottur. Genel olarak yaşanan hastalıklar, yaşam şartları ve genetik faktörler gibi sorunlar yüzünden pek çok çiftin doğal yolla anne baba olma ihtimali maalesef düşüş göstermektedir. Bu sebeple tüp bebek tedavisine olan talep, normal olarak artış gösterir. Tedavilerin beklenen oranda etki yaratması içinse özel yöntemlerin kullanılması çok değerlidir.

Kadınların yaşları ilerledikçe anomali hastalıkları ve yumurtlama bozuklukları yaşaması, kısırlık durumunu ortaya çıkarabilir. Aynı şekilde erkekler için de genetik ve hormonal bozukluklar başta olmak üzere düşük sperm kalitesi, bebek sahibi olunmasını engelleyebilir. Öncelikle gerekli test ve muayeneler yapılarak sorunun kaynağı tespit edilmelidir. Uzman doktorlarımızın yapacağı değerlendirmenin ardından PRP tekniği sayesinde hayallerinize ulaşmanız mümkün olur.

PRP Yöntemi Nasıl Uygulanır?

PRP yöntemi tüp bebek tedavilerinde sıklıkla başvurduğumuz tekniklerden biridir. Yapacağımız muayene ve kontroller sonucunda yaşadığınız problemleri gidermek için bu yöntemi tercih edebilmekteyiz. Yumurta ve sperm hücrelerinin çok az miktarda olduğu durumlarda bile PRP ile çok başarılı sonuçlara ulaşma fırsatı sunuyoruz. Bu noktada yapmanız gereken ise kliniğimizden randevu alarak, uzman hekimlerimizle görüşmeniz ve ardından yöntemin avantajlarından faydalanmanızdır.

Erkek ve kadın üreme hücrelerinin alınmasının akabinde laboratuvar ortamında gerekli işlemler başlar. Yapılacak önemli işlemlerle beraber döllenmenin sağlanması adına gerekli adımlar atılır. Genel olarak PRP yöntemi uygulama teknikleri için izlenmesi gereken yol aşağıdaki gibidir:

·       Yumurta bozukluklarının giderilmesi ve spermin uygun duruma getirilmesi için öncelikle titiz bir analiz yapılması gereklidir.

·       Sağlıklı bir gebelik sağlanması için doktorlarımız, tüm aşamaları yakından ve kontrollü bir şekilde takip eder.

·       Son dönemlerin başarılı uygulamalarından biri olan PRP ile gebelik ihtimali fazlasıyla yükseltilir.

·       Kadından alınan kan dokusunun üzerinde gerekli işlemlere devam edilir.

·       Kandaki pıhtılaşma hücresinin ayrılmasıyla kalan sıvı kısım, yeniden kişiye uygulanır.

·       PRP tekniği sayesinde rahim zarı kalınlaşır.

·       Tekniğin bir diğer faydası, yumurta kalitesinin artmasıdır.

Gebelik şansının artması adına uzmanların deneyimleri de çok önemli bir seviyededir. Doğru sonuca ulaşma noktasında uygulama kadar işlem yapan hekimlerin katkısı da fazlasıyla büyüktür. Bu yüzden kliniğimizi tercih etmeniz, son derece verimli bir şekilde tedavi görmenizi, ciddi derecede kolaylaştırır. Aynı zamanda daha önce bu yöntemin kullanıldığı çiftlerin mutluluğu, hizmetlerimizin önemini açıkça ortaya koyan bir durumdur. Siz de çocuk sahibi olmak ve gebelik ihtimalinizi kuvvetlendirmek için bizimle kesinlikle iletişime geçmelisiniz.

PRP Yönteminin Sağladığı Avantajlar

PRP yöntemi kullanılarak rahim zarının gerekli oranda olgunlaşması sayesinde tüp bebek tedavisi, oldukça yüksek oranda başarı elde edilmesini sağlar. Sağlıklı bir embriyo aracılığıyla bebeğinize kısa sürede kavuşma olasılığınız fazlasıyla güçlenir. Embriyonun sağlıklı rahim zarına sahip kadınların rahmine yerleştirilmesi çok önemlidir. Bu durumda tedavi ile hedeflediğimiz verime ulaşmanız mümkün olur.

Embriyonun rahim zarına tam anlamıyla tutunabilmesi için hem rahmin hem de rahim zarı reseptivitesinin sağlam olması, çok kritik bir noktadır. Bu aşamada uzman hekimlerimiz rahim zarı reseptivite oranını yükselterek, tedavinin aktif şekilde tamamlanmasına katkıda bulunur. Bununla birlikte enfeksiyon veya kürtaj gibi nedenlerden dolayı ortaya çıkan sorunların tamamı giderilir. Böylece sağlıklı gebelik yaşama beklentiniz tam olarak karşılanır.

Modern ve yenilikçi uygulamalar arasında oldukça önemli bir yere sahip olan PRP yöntemi ile siz de bebek hasretinizi giderebilirsiniz. Öncelikle muayene olmak ve gerekli testleri yaptırarak tedaviye uygunluğunuzu öğrenmek için bizimle irtibata geçmelisiniz. Böylelikle sahip olacağınız avantajların doğrudan artacağını yakından görebilirsiniz.

Esra Çabuk Cömert
Yazar:

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
İlgi Alanlarımız
TÜM BÖLÜMLER
Randevu ve İletişim Formu
bu yolculuğa birlikte çıkalım
HASTA ÖYKÜLERİ
TÜM HASTA ÖYKÜLERİ
YUKARI ÇIK
Son Güncellenme Tarihi: 05.01.2024