Squirting, genellikle kadın orgazmıyla aynı tabirde kullanılıyor. Ancak aslında her kadın squirting yaşamaz. Hatta hala bu konuyla alakalı çalışmalar devam ediyor. Peki, squirting nedir? Bu içeriğimizde konuyla ilgili bilgi alabilirsiniz.

Cinsel birleşme esnasında dışarıya sıvı gelir. Bu sıvının ne olduğu birçok kadının kafasını karıştırır. Sıvının idrar olduğunu düşünen kadınlar, cinsel birliktelikten uzaklaşabilir. Squirting kelimesi, tam olarak bu noktada karşımıza çıkıyor. Öyleyse, squirting nedir?

Kelimenin genel tanımı, kadının orgazmı olarak fışkırarak boşalmasıdır. Bu, hem idrar hem de boşalmayı içeriyor. Sıvının içerisinde üre, ürik asit gibi maddeler bulunuyor. İdrarla benzer özellikler taşıdığından dolayı sıvının idrar torbasından geldiği tahmin edilenler arasında.

Squieting durumunun yaşanması, G noktası veya klitorisin uyarılmasıyla gerçekleşir. Üretral sünger ve G noktası hemen hemen aynı yerdedir. Fışkırma esnasında ortaya çıkan sıvı, berraktır. 10 kaşığa kadar bu sıvının çıkması mümkündür. Sıvının spermsiz bir meni olduğu düşünülebilir.

Squirting Nasıl Bir His Verir?

Orgazmda olduğu gibi sqiurtingin de her kadında yaşattığı his farklıdır. Bu nedenle net bir şekilde nasıl hissettirdiğine cevap vermek mümkün değildir. Durumu yaşayanlar, hemen hemen orgazmla aynı hissi verdiğini söyler. Ancak bazıları, ufak tefek farklılıklar olduğunu belirtmiştir.

En fazla duyulan tecrübe, squirting öncesi, idrar yapma ihtiyacıdır. Bu yüzden pek çok kadın idrar yapma korkusundan squirting durumundan mahrum kalabilir. Hatta tam bu esnada idrar yapacakmış hissi yaşayanlar, ıslak bir orgazm yaşadıklarını iddia ediyor.

Bazı kadınlar, erkeklerin boşalmasıyla benzer hisler yaşadığını belirtmiştir. Ancak her ne olursa olsun, kadınların bu durumundan oldukça zevk aldığı bilinenler arasındadır.

Her Kadın Squirting Hisseder Mi?

Öncelikle her kadın orgazmı olamayacağı gibi squirtingi yaşayamayabilir. Araştırmacılar, hala bu konuyla alakalı çalışma yürütüyor. Bazı araştırmalar, her kadının squirting yaşayabileceğini düşünüyor. Çalışmaların bir kısmı ise kadının vücuduna bağlı olarak fışkırmanın mümkün olduğunu gösteriyor. Bu durumda kadınların bir kısmı fışkırarak boşlama durumunu yaşayabilir. Ancak bazılarının hiçbir zaman yaşayamayacağı da düşünülenler arasındadır. Yani konuyla alakalı net bir bilgi vermek biraz daha zordur.

Squirting Nasıl Deneyimlenir?

Daha önce söylediğimiz gibi fışkırarak boşalmak isteyen kadınlar için G noktası ve klitoris ayrı bir önem taşıyor. G noktasına kolayca ulaşmak için uygun pozisyonda bulunmak gerekir. Ardından G noktasına kişi kendisi veya partneri baskı yapabilir. Tabii ki bu aşamada seks oyuncaklarından yararlanmak da mümkündür. Kadının kendini rahat ve cinsel ilişkiye hazır hissetmesi de ilk koşuldur.

Esra Çabuk Cömert
Yazar:

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
Son Güncellenme Tarihi: 05.01.2024