Tüm Sağlık Sorunlarınıza Çözüm
(0506) 293 52 79
(0533) 047 27 90


Düşük Yapmak İçin Ne Yapılması Gerekir?

ılker

Anne karnındaki bebeğin ağırlığının henüz 500 gr. üzerine çıkmadığı ya da gebeliğin 20. haftasından önce sona eren hamileliklere düşük adı verilmektedir. Ülkemizde istenmeyen gebeliklerin sonlandırılması amacı ile kadınlara gebeliklerinin 10. haftasına kadar kürtaj izni verilmekte olup sorun bu sınırlama nedeni ile ortaya çıkmaktadır. Çünkü pek çok kadın genelde hamileliğini bu süreden sonra fark etmekte ve yasal kürtaj haklarını kaybetmektedir.

Bunun ardından yaşananlar ise ne yazık ki oldukça dramatiktir. Çünkü kesinlikle gebeliği istemeyen bir kadının gebeliğe zorla devam ettirilmesi zorunlu kılınır. Bu durumda olan pek çok kadın ise ne yazık ki “düşük yapmak için ne yapılması gerekir?” arayışına girmekte ve hatta rahim içerisine sivri cisimlerin sokulmasına kadar kadına zarar verecek pek çok yanlış uygulamaya yönelmektedir. Düşük yapmak için ilaçlar kullanılması da söz konusu olup böyle bir durum içindeyseniz yapmanız gereken en mantıklı davranış kesinlikle bir kadın doğum uzmanı ile karşılıklı görüşmek olacaktır.

Bu görüşmede kadın doğum uzmanı size izlemeniz gereken yol hakkında bilgilendirme de bulunacak en önemlisi de bu süreci kesinlikle zarar görmeden atlatmanızı sağlayacak şekilde sizi yönlendirecektir. Düşük yapmak için aspirin kullanmak ya da diğer ağır düşük ilaçları almadan önce bu yöntemi kullanmanız hayatınızın geri kalanını sağlıklı bir kadın olarak geçirmenizi de garanti altına alacaktır. Unutulmamalıdır ki tek başına düşük yapmak için dua etmek size hiçbir yarar sağlayamaz.

Diğer Yazılarımızıda Okumak ister misiniz?
Genital Siğil Nedir?
Genital Siğil Nedir?
Aşılama Tedavisi Nedir? Kimlere Yapılır?
Aşılama Tedavisi Nedir? Kimlere Yapılır?
Anne Sütünün Önemi
Anne Sütünün Önemi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Hemen Ara
Whatsapp