Tüm Sağlık Sorunlarınıza Çözüm

Gebelikte Sağlıklı Beslenme Önerileri

Gebelik döneminde anne adayları normalde olduğundan daha çok enerjiye ihtiyaçları vardır. Gebelik dönemini anne ve bebeğin sağlıklı ve sor

Esra Çabuk CÖMERT

Gebelik döneminde anne adayları normalde olduğundan daha çok enerjiye ihtiyaçları vardır. Gebelik dönemini anne ve bebeğin sağlıklı ve sorunsuz bir şekilde tamamlayabilmesi için anne adayının dengeli ve sağlıklı beslenmesi gerekir. Bebeğin anne karnında sağlık gelişmesi ve normal doğum ağırlığına ulaşması için annenin gebelik süresinde mineral, vitamin ve proteinlerden yeterince alması gerekiyor. Anne gebelik süresince bol sıvı almalı ve öğünlerini atlamamalı. Dengeli beslenmenin yanında mutlaka anne adayına doktoru tarafından multi vitamin desteğine başlanmalıdır.

Gebelikte Dengesiz Beslenmenin Zararları Nelerdir?

Anne gebelik döneminde sağlıklı ve dengeli beslenmez ise gebelik istenmeyen bir şekilde sonlanabilir. Sağlıklı beslenemeyen annenin bebeği genellikle düşük doğum ağırlıklı olur ve bebek anne karnında gelişimini tam anlamı ile tamamlayamaz. Gebelik süresince anne adayı kalsiyumu yeterince almazsa bebeğin kemik iskelet yapısı gelişemez. Anne adayı gebelik döneminde yeterli vitamin ve mineral almazsa doğum yaparken enerjisi kalmaz ve zorlanır.

Gebelikte Sağlıklı Beslenme Önerileri

Diğer Yazılarımızıda Okumak ister misiniz?
Yenidoğan Bebeğin Uykusu Nasıl Düzenlenir?
Yenidoğan Bebeğin Uykusu Nasıl Düzenlenir?
Anne Sütünü Arttırmak İçin Neler Yapılmalı ?
Anne Sütünü Arttırmak İçin Neler Yapılmalı ?
Klitoris Mantarı Sebepleri ve Alınabilecek Önlemler
Klitoris Mantarı Sebepleri ve Alınabilecek Önlemler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Hemen Ara
Whatsapp