Tüm Sağlık Sorunlarınıza Çözüm

İstanbul Kızlık Zarı Dikimi

Esra Çabuk CÖMERT

Kızlık Zarı Dikimi İstanbul

Kızlık zarı vajinanın yaklaşık 1,5 cm içerisinde yer alan ve deri görünümünde olan bir doku parçasıdır. Cinsel ilişki ile birlikte yırtılan bu doku az miktarda kanamaya neden olur. Yırtılan kızlık zarının ise geçici ya da kalıcı olarak yeniden dikilmesi artık mümkün! Kızlık zarı dikimi İstanbul işlemi cinsel birliktelikte kanama olması için yapılır. Bunun için kliniğimizi arayarak randevu almanız gerekiyor. 

Kızlık Zarının Geçici Olarak Dikilmesi 

Lokal anestezi altında gerçekleştirilen kızlık zarının geçici olarak dikilmesi işlemi yaklaşık 10 dakika içerisinde tamamlanır. Ancak evlilik süresi 1 gün ila 7 gün arasında olanlar için geçici kızlık zarı dikiminin ideal bir seçenek olduğunu belirtelim. 7 günden daha uzun süre sonrasında evlenecek olanlar kalıcı kızlık zarı dikimi işlemini tercih etmelidir. 

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi İstanbul

Kızlık zarının kalıcı olarak dikilmesi işlemi evlilik süresi belli olmayanlar için ideal bir seçenek oluyor. Lokal ya da genel anestezi altında yapılabilen bu işlem sonrasında bir iyileşme süreci olacak. Bu nedenle 7 gün içerisinde evlenecek olanların geçici kızlık zarı dikimi işlemini tercih etmesinde fayda var. 

Kızlık zarı dikimi yeniden yapılabilen işlemler arasında yer alıyor. Kızlık zarının defalarca yeniden dikilmesi mümkün olabiliyor. Ayrıca yıllar önce yırtılmış bir kızlık zarının dikilmesi de mümkündür. Bu işlemden faydalanmak için mutlaka kısa bir süre öncesinde kızlık zarının yırtılmış olması şartı aranmıyor. 

Opr. Dr. Esra Çabuk Cömert’in İstanbul adresi için iletişim sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar
Videolar

Hemen Ara
Whatsapp