Tüm Sağlık Sorunlarınıza Çözüm

Kızlık Zarı Dikimi Ameliyatında Nelere Dikkat Edilmeli?

Kızlık zarı, toplum içinde gerçek anlamda büyük bir statüye ve konuma sahip olan bir varlıktır. Tüm kızlarda yer alan ve farklı tiplere s

Esra Çabuk Cömert

Kızlık zarı, toplum içinde gerçek anlamda büyük bir statüye ve konuma sahip olan bir varlıktır. Tüm kızlarda yer alan ve farklı tiplere sahip olan kızlık zarları, farklı durumlarda ve ilişki esnasında yırtılmaya ve bozulmaya uğrayabilir. Bu nedenle en önemli çözüm ve en net çözüm elbette kızlık zarı dikimi yaptırmaktır. Kızlık zarlarının yapıları delikli, deliksiz, ufak delikli, çok delikli, dudaksı bölmeli, yarım bölmeli, tam bölmeli gibi pek çok tipten oluşabilir. Bu durum birden fazla kızlık zar yapısının olduğunu gösterir. Ancak hepsinin yırtılması ya da bozulması söz konusu değildir.

Kızlık zarları pek çok sebepten ötürü yırtılabilir ya da bozulabilir. Ancak bu yırtıklığı, delikliği ve bozukluğu daha fazla genişletmeden ve esnetmeden düzeltmek yani diktirmek gerekir. Dikilmeyen zar yapıları, en fazla geniş alana yayılarak genişlemeye devam eder ve artık son yırtık haline geldiğinde durur ancak son halinde hem vajinada hem de zarda genişlik ve yaygın bir görünüm oluşabilir. Bu durum hem kadının kendisine hem sağlığına hem de ilişkiye girdiği kişi ile arasında problem yaşamasına sebep olabilir. Genişleyen kızlık zarı bir zamandan sonra ilişkide tat alamamaya ve zevk alamamaya sebep olabilir.

Kızlık Zarı Ameliyatı Oldukça Önemlidir

Hangi sebepten ötürü olursa olsun, kızlık zarı dikiminde dikkat edilmesi gereken pek çok husus mevcuttur. Alanında uzman olan doktorlar dahi, bu operasyonu gerçekleştirirken elbette çok dikkatli olunması gerekir. Dikkatli olunmadığı takdirde ya da en ufak bir yanlış hareket ve işlem sonucunda kızlık zarında farklı problemler de meydana gelebilir. Bu gibi durumların ya da sorunların meydana gelmemesi için mutlaka çok dikkatli ve hassas dokunuşlar ile kızlık zarı dikimleri gerçekleştirilmelidir.

Kızlık zarı diğer pek çok yere oranla çok daha nemli, ıslak ve kaygan bir bölge olduğundan dolayı dikimi oldukça zordur. İpi ya da iğneyi kaydırmadan tutmak ve zara zarar vermeden dikmek oldukça önemlidir. Bu nedenle kızlık zarını diktirmek isteyenler her zaman bu alanda deneyim, tecrübe e birikime sahip olan uzman doktorlara diktirmelidir. Kızlık zarı düzgün ve dikkatli bir şekilde dikilmediği takdirde, zarın yapısında daha fazla yırtılma ve bozulma meydana gelebilir. Bu da hem sağlık açısından hem de daha sonra girilecek olan ilişkiler açısından olumlu bir durum değildir.

Kızlık Zarı Dikilirken Sabit Durmak Şarttır

Kızlık zarı dikimi yapılırken, iki bacak açık şekilde hasta yatırılır. Hasta anestezi altında uyutularak bu dikim işlemleri uygulanabilir. Eğer hasta narkoz almadan, işlemlerin nasıl yapıldığını izleyerek bu işlemlerin uygulanması isterse, yalnızca kızlık zarının ve vajinanın olduğu kısma anestezi uygulaması da yapılabilir.

Böylelikle hastanın istek ve ihtiyaçları doğrultusunda davranılır. Özellikle de alanında uzman olan ve bu konuda bir hayli tecrübeye sahip olan doktorlar, her zaman hastalarına destek vermeye ve onları psikolojik açıdan da rahatlatmaya devam ederler. Aynı zamanda alanında uzman olan doktorlar, hastalarına zarar vermeden ve tamamen onların kızlık zarı yapısına uygun olarak dikim işlemlerine geçerler ve yapmaya devam ederler.

Kızlık zarı dikilirken aynı zamanda hastanın sabit durması da şarttır ve buna da dikkat edilmesi gerekir. Kızlık zarı dikiminde tüm bu durumlara dikkat edildiği takdirde, operasyon sağlıkla ve kaliteyle sonlanır ve oldukça sağlıklı bir şekilde de kızlık zarı eski haline dönmüş olur. Ve artık manevi açıdan da kolaylıkla ve gönül rahatlığıyla yeniden kullanılabilir.

Diğer Yazılarımızıda Okumak ister misiniz?
Adet Gecikmesinin Sebepleri
Adet Gecikmesinin Sebepleri
Yumurta Dondurma İşlemi ve Merak Edilenler
Yumurta Dondurma İşlemi ve Merak Edilenler
Yumurtalık Tembelliği Nedir?
Yumurtalık Tembelliği Nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Hemen Ara
Whatsapp