Kızlık Zarı Dikimi En İyi Doktor Ankara

Evlilik öncesinde yaşadığı cinsel birliktelik nedeni ile kızlık zarını kaybeden kadınların büyük bir bölümü kızlık zarını diktirmeyi tercih etmektedir. Bu amaçla kullanılan farklı yöntemler bulunmakta olup bu yöntemlerin tümünün ortak amacı operasyonun ardından girilen ilk cinsel ilişki esnasında kanamanın meydana gelmesini sağlamaktır. Ancak operasyonun başarısı kesinlikle bu müdahaleyi gerçekleştiren doktorun mesleki yeterliliğine ve tecrübesine bağlıdır. Bu nedenle operasyon geçirmeye karar veren kişinin iyi bir doktor seçiminde bulunması çok önemlidir.

Geçici Kızlık Zarı Dikimi Nedir, Nasıl Yapılır?

Kızlık zarını diktirmek isteyen kişilerin tercih ettikleri yöntemlerden biride geçici kızlık zarı tamiri yöntemidir. Bu yöntemde aslında kızlık zarına bir müdahalede bulunulmamakta sadece kızlık zarının olduğu yere atılan küçük dikişler ile cinsel ilişki esnasında yapay bir kanama olması sağlanmaktadır. Yani kızlık zarının tamir edilmesinden ziyade kızlık zarı kanaması oluşmasını sağlayacak yapay bir müdahale gerçekleştirilir. Son derece kolay bir operasyondur ve kızlık zarını diken doktorlar arasında yapılan doğru bir tercihle kanama başarısı yüzde 100 olarak elde edilir.

Ancak yöntemin başarılı olması için operasyonun yapılacağı tarih doğru olarak seçilmelidir. Genelde cinsel birlikteliğin yaşanacağı tarihten 2 gün önce müdahalenin yapılması istenir. Ancak bu süre 6 güne kadar çıkabilmektedir. Süre 2 günden ne kadar fazla uzarsa kanama olma ihtimali o kadar düşer. Bu nedenle mümkün olduğunca ilişkiye girilecek olan tarihe yakın olan bir zaman seçilmeli ve doktorun talimatlarına mutlaka uyulmalıdır.

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi Nedir, Nasıl Yapılır?

Günümüzde bu operasyon için tercih edilen en etkili yöntem hiç tartışmasız kalıcı kızlık zarı dikimi olarak isimlendirilen flep yöntemi ile kızlık zarının tamir edilmesi yöntemidir. Bu yöntem lazerle kızlık zarı dikimi yöntemi olarak ta anılmakta olup yapılan yöntemde kızlık zarının etrafından bulunan dokular kullanılarak yeniden aynı etkiyi gösterecek olan yapay bir kızlık zarı oluşturulmaktadır. Baştan kızlık zarı dokusu oluşturulduğu için kanama oluşması garantilidir ve bunu cinsel ilişkiye girdiğiniz partnerinizin anlaması kesinlikle mümkün değildir.

Flep yöntemi kızlık zarı dikimi için operasyonu geçirecek olan kişinin işlem için sadece birkaç saatini ayırması yeterlidir. Flep kızlık zarı dikimi operasyonu yaklaşık olarak 15 – 20 dakika süren bir operasyondur ve operasyonun ardından hastanın kendisini iyi hissetmesi ile beraber birkaç saat içerisinde hastaneden ayrılması mümkündür. Kızlık zarı ameliyatından sonra ilk 1 haftalık süreçte hastanın kendisini koruması, bölgeyi kuru tutması, hijyene dikkat etmesi ve doktorun verdiği ilaçları kullanarak pansumanı düzenli olarak yapması çok önemlidir. Bu sayede operasyon sonrası enfeksiyon oluşma riski sıfıra indirilir.

Yine 1 haftalık süreçte ağır sporların yapılması, bisiklet sürülmesi ya da bacakların çok fazla açılarak yapılan egzersizlerin gerçekleştirilmesi kesinlikle yasaktır. Tüm kurallara uyulması durumunda 10 gün içerisinde iyileşme sağlanır. Ancak ilk 1 aylık süreçte kesinlikle cinsel ilişkiye girilmemelidir. 1 ayın sonunda doktor muayenesi ile kesin iyileşme onayı alındıktan sonra ilişkiye girilmesi tavsiye edilir. Buna dikkat edilmezse ne yazık ki ciddi kanamalar yaşanacağı için büyük sağlık sorunu yaşanması riski ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle doktorunuzun tavsiyelerini dinlemeniz gerekir. 1 aylık sürenin dolmasının ardından kadın gireceği ilk cinsel ilişki ile beraber kızlık zarı kanaması yaşar. Hastanın bu süre zarfında yıllık olarak kontrole gelmesi ya da evlilik öncesi muayene olması kanama için bir risk bulunup bulunmadığının kontrol edilmesi açısından tavsiye edilmektedir.

Kızlık Zarının Dikildiği Anlaşılır Mı?

Kızlık zarının tamir edilmesi hususunda merak edilen konuların başında bunun anlaşılıp anlaşılamayacağı hususu yer almaktadır. Kızlık zarının dikildiği ilişki yaşadığınız partneriniz tarafından asla anlaşılamayacak bir operasyondur. Özellikle de kalıcı kızlık zarı tamiri için uygulanan yöntemde baştan kızlık zarı oluşturulduğu için bu operasyonun hiçbir şekilde anlaşılması mümkün değildir. Bunun bir doktor tarafından anlaşılıp anlaşılamayacağı konusunda ise cevap cinsel birliktelik öncesi yapılan kontroller için evet, cinsel birleşme sonrası yapılan muayeneler için ise hayırdır. Doktor böyle bir durumu anlasa dahi yapacağı muayene sonrasında 18 yaşından büyükseniz bunu hiçbir şekilde sizden başka kimse ile (bu kişi anneniz, babanız ya da eşiniz dahi olsa) paylaşma yetkisine sahip değildir.

Hemen Ara
Whatsapp