Çalışma Saatleri : Pazartesi - Cuma 09:30 ile 18:30 | Cumartesi 10.00 ile 18.00

Kızlık Zarı Dikimi Ne Zaman Yapılmalıdır?

Kızlık zarı dikiminde uygun zamanın belirlenmesi kişinin hangi yöntemi tercih edeceğine bağlı olarak belirlenmektedir. Bu yöntemlerin bazılarında kişinin cinsel ilişkiye gireceği tarihten en az 5 gün önce operasyonu geçirmesi gerekirken bazılarında ise hiçbir sınırlama bulunmamaktadır. Yani burada önemli olan kızlık zarının geçici tamiri ile kızlık zarının kalıcı tamiri yöntemlerinin tercih edilmesidir.

Ancak kızlık zarı geçici dikimi yönteminde hem başarı oranı daha düşüktür hem de operasyonda zaman sınırlaması bulunur. Yani bu yöntem ancak kanamanın yaşanmasının istenildiği cinsel ilişkiden en an 5 gün içerisinde mutlaka yapılmalıdır. Bu nedenle kızlık zarı geçici yöntem ile ancak nikah tarihi alan ya da kesin cinsel ilişki tarihi belirleyen kadınlar tarafından tercih edilmelidir. Kalıcı kızlık zarı tamirinde ise hem yüzde 100 kanama gerçekleşir hem de kesinlikle bir sınırlama yoktur.

Yapılan yapay kızlık zarı yaklaşık 6 hafta içerisinde iyileşir ve yerine yapıldığı gerçek zardan hiçbir farkı yoktur. Hiçbir risk üstlenmeyen bayanların bu nedenle kalıcı kızlık zarı dikimi yöntemini tercih etmeleri önerilir. Yapılan istatistiksel çalışmalar sonucunda kalıcı kızlık zarı diktirenler bayanların sonuçlardan çok daha fazla memnun olduklarını göstermektedir. Yine bu yöntemin sunduğu bir diğer avantajda yapılan muayene ile kişinin bu operasyonu geçirdiğinin anlaşılmamasıdır. Bazı doktorlar mesleki etik anlayışları gereği ne yazık ki kızlık zarı dikimi ameliyatı yapmayı reddederken burada önemli olanın kadının bu nedenle uğrayacağı zorlukların ortadan kaldırılması olduğu unutulmamalıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »