Kızlık Zarı Hymen Nasıl Bozulur?

Kadınların kızlık zarı ilişki ile bozulmaktadır. Fakat kadınlar için en çok merak edilen soruların başında ilişki dışında kızlık zarının bozulup bozulmayacağı yer alır. Öyle ki cinsel birleşme tam olarak gerçekleşmesi dahi kızlık zarının bozulma ihtimali vardır. Oldukça esnek bir yapıda olan zar bu nedenle kolay yırtılabilir yapıdadır ve kadınların bu konuda dikkatli olması gerekmektedir. Özellikle Kadınların kendi cinsel yönlerini ilk defa keşfederken yapacakları mastürbasyon, kızlık zarının yırtılmasına yol açabilir. Aynı zamanda partner ile yüzeysel bir şekilde ilişkiye girilmesi halinde dahi kızlık zarının yırtılması mümkün olabilmektedir. Bu nedenle kişilerin kızlık zarının esnek yapıda olduğunu ve kolay bir şekilde yırtılabilir yine Kesinlikle unutma olması gerekmektedir.

Yırtılan Zar Nasıl Anlaşılır?

Kadınların kızlık zarının yırtılıp yırtılmadığını anlaması mümkün değildir. Bu işlemler ancak yapılacak kontroller sonrasında sonuçlandırılabilir ve bu kontroller sadece uzmanlar tarafından yapılabilmektedir. Bu nedenle bir ilişki ya da temas sonrasında kızlık zarının yırtılıp yırtılmadığını öğrenmek isteyen kişilerin mutlaka uzman doktorlara gitmesi gerekmektedir. Uzman doktorlar tarafından alttan yapılacak muayene ile birlikte zarın yapısı ve durumu hakkında kesin bir şekilde bilgi sağlanabilir.

Yırtılan Zar Nasıl Onarılır?

Kızlık zarını kaybeden kişilerin bu konuda çözümü vardır. Kızlık zarı dikimi olarak adlandırılan operasyonlar, kişilerin bekaretini yeniden kazanmasını sağlar. Kadınların bu konularda pek çok farklı çekincesi olabilmektedir ve bu çekinlerin ortadan kaldırılabilmesi adına ancak iyi bir uzmanın tercih edilmesi gerekmektedir.

Türkiye genelinde hizmet veren kadın doğum uzmanları kişilerin kızlık zarı dikimi gibi konularda destek almasını sağlar ve herhangi bir sorun yaşanmadan kişiler yeniden bekaret sahibi olur.  Operasyonlara yönelik çok farklı soru işaretleri yaratsa da kişilerin bu konuda uzmanlarla yapacağı görüşmeler, gerekli bilgilerin alınmasını sağlar. Operasyonlar sırasında herhangi bir acı yaşanıp yaşanmayacağı, operasyonlarda kişilerin narkoz durumunun nasıl olacağı uzmanlar tarafından verilecek bilgilerle yanıtlanacaktır. Herkesin kendine göre yöntemleri olsa da kızlık zarı dikimi için belirli bir prosedür uygulanır ve genelde operasyonlar aynı şekilde tamamlanır.

Operasyonlar için uygun bir merkez tercih edilecekse kişilerin bu merkezi araştırması gerekir. Özellikle Ankara bölgesinde hizmet veren Esra Çabuk Cömert, Türkiye genelinde güven yarattığı gibi Ankara civarında en çok tercih edilen uzman doktorlardan bir tanesidir. Kadın doğum üzerine aldığı eğitimlerle kendini geliştiren ve uzun yıllardan beri bu alanda hizmet vererek kişilerde güven yaratan Esra Çabuk Cömert ile sizler de ortak bir çalışma yürütebilirsiniz. Sadece kızlık zarı dikimi değil kadınların ihtiyacı olabilecek pek çok farklı hizmette Esra Çabuk Cömert farkının yaşanabilmesi mümkündür. Bu bakımdan uzman doktorla görüşme yapmanız ve uygun bir tarih için randevu almanız yeterli olacaktır. Bu randevunun ardından ise yapılacak ilk kontroller sonrasında sizin için uygun bir plan çıkartılacak ve operasyonlar başlatılacaktır.

Hemen Ara
Whatsapp