Çalışma Saatleri : Pazartesi - Cuma 09:30 ile 18:30 | Cumartesi 10.00 ile 18.00

Kızlık Zarı Kalıcı Olarak Tamir Edilir Mi?

Kızlık zarı tamiri konusunda uygulanan farklı yöntemler bulunmakta olup operasyon sonrası elde edilecek olan başarı seçilen yönteme bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Bunlardan biride kalıcı kızlık zarı tamiri olarak bilinen flep yöntemi adı verilen yöntemdir. Bu yöntemde geliştirilen özel teknikler sayesinde baştan bir yapay kızlık zarı oluşturulmakta ve kızlık zarı ilk haline döndürülmektedir. Yapılan müdahale sonucunda sanki kızlık zarı hiç bozulmamış gibi tamir edilmiş olur ki bu da yaşanacak olan ilk cinsel birliktelikte bu yapay zarın bozularak kanama oluşturmasını sağlamaktadır.

Zaten günümüzde de kızlık zarı diken doktorlar da en çok bu yöntemi tercih etmekte olup kalıcı kızlık zarı tamiri yönteminden farklı olarak hiçbir zaman sınırlaması uygulanmamaktadır. Yani kızlık zarı bozulduktan sonra yıllar geçse de tamir edilebilmekte ve cinsel birleşme öncesi belirli bir zaman sınırlaması bulunmamaktadır. Flep kızlık zarı dikimi alanında uzun zamandır kullanılan bir yöntem olmakla beraber doktorlar tarafından güvenilir bir yöntem olması nedeni ile tercih edilmektedir.

Yapılan kalıcı kızlık zarı dikimi operasyonunda kızlık zarının bulunduğu yerlerde bulunan dokular özel cihazlar yardımı ile kullanılarak bozulan zar yerine yenisinin yapılması sağlanır. Bu sayede kadın cinsel birleşme yaşadığı anda oluşturulan bu yapay kızlık zarı bozularak yeniden bozulan dokular sayesinde kanama oluşması sağlanır. Kızlık zarının dikildiği kesinlikle birlikte olduğunuz partneriniz tarafından anlaşılmaz ve kanama yaşanması garanti edilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »