Çalışma Saatleri : Pazartesi - Cuma 09:30 ile 18:30 | Cumartesi 10.00 ile 18.00

Kızlık Zarı Tamirinden Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

Günümüzde geliştirilen özel yöntemler sayesinde kızlık zarı dikimi son derece kolay bir operasyon ile yapılabilmektedir. Ancak operasyonun başarısı için operasyon sonrası da çok önemlidir. Her cerrahi müdahale sonrasında olduğu gibi kızlık zarı dikimi operasyonundan sonra da mutlaka dikkat edilmesi gerekenler bulunur. Operasyon son derece kısa sürmesine rağmen operasyon sonrası yaklaşık 6 hafta kadar hastanın kendisine dikkat etmesi gerekir.

Kızlık zarının tamir edilmesi operasyonunu takip eden ilk 1 haftalık süre içerisinde hijyene çok daha fazla dikkat edilmesi gerekir. Bölge her tuvalet sonrası önden arkaya doğru temizlenmeli ve ardından kurulanmalıdır. Bölgenin ıslak kalması enfeksiyon riskini arttıracağı için kurutma çok önemlidir. Yine operasyonu takip eden 6 hafta boyunca tampon kullanılmaması ve cinsel ilişkiye girilmemesi gerekir.

Kalıcı kızlık zarı dikimi operasyonu daha ciddi bir operasyon olduğu için bu operasyon sonrası daha dikkatli olunması gerekir. İşlemi takip eden ilk 7 günlük süre boyunca kesinlikle ağır sporların yapılmaması, bisiklet ve motosiklet kullanmaması ve havuza girmemesi alınabilecek ilk basit önlemlerdir. Yine kişinin doktoru ile teması kesmemesi ve pansuman için mutlaka düzenli olarak doktoru ile görüşmesi gerekir. Bu kurallara uyulduğu sürece uygulama sorunsuz tamamlanarak yüzde 100 kanama başarısı gerçekleşecektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »