Çalışma Saatleri : Pazartesi - Cuma 09:30 ile 18:30 | Cumartesi 10.00 ile 18.00

KIZLIK ZARINDA KULLANILAN DİKİŞ NASILDIR,ERİR Mİ,DÜŞER Mİ,BATMA OLUR MU?

Kızlık zarı dikimi operasyonunda kullanılan dikiş malzemeleri ile ilgili bilgi verecek olursak şöyle başlayabiliriz:Alt bölgeye uygulanan her dikiş özeldir.Özellik kızlık zarı dediğimiz bu hymenal bölgeye uygulanan dikiş bir göz kapağı veya burun ameliyatı sırasında uygulanan dikiş ile aynı dikiş materyalidir.Bu dikiş materyali çok hassastır ve hastanın bu materyali itinayla koruması gerkemektedir.

Kalıcı yöntem ve geçici yöntemde de dikişler erir ve kedndiliğinden kaybolur.Çok nadiren de dikişler düşebilir ki bu durumda da dikiş tutmamış denebilir.Herhangi bir batma şikayeti ile karşılaşılmaz çünkü dikiş zaten iç kısımdadır ,dolayısıyla hasta batma hissetmez

Bu dikişler iyi korunmalıdır ve de bu dikişlerin işlemden sonra herhangi bir enfeksiyon ile karşılaşmaması için antibiyotik kullanılması şarttır.

One Comment
  1. Cevapla ayten

    hocam merhaba. yaklaşık 1 yıl boyunca qlairista isimli dogum kontrol hapını düzenli kullandım. bakire olduğum için 5 ay önce sürtünmeli bir birliktelik yaşadım ancak halen dogum kontrol hapı kullanıyordum ve boşalma gerçekleşmedi. bunun üzerine de 4 aydır regl gördüm. yaptığım idrar testlerinde de negatif sonuç aldım. gebelik gibi bir durum söz konusu olabilir mi yine de?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »