Çalışma Saatleri : Pazartesi - Cuma 09:30 ile 18:30 | Cumartesi 10.00 ile 18.00

Lazerle Vajina Daraltma Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Randevu ve Bilgi İçin;

İletişim:(0506) 293 52 79
Randevu:(0533) 047 27 90

 

Son yıllarda sıklıkla duyduğumuz lazerle vajina daraltma ameliyatı, zamanla doğum gibi etkenlerle genişleyen vajinanın daraltılmasında uygulanan bir operasyondur. Tıpta vajinal rejuvenasyon olarak da adlandırılan bu operasyon son yıllarda teknolojik imkanların da gelişmesiyle birlikte oldukça fazla uygulanmaya başlamıştır. Lazerle vajina daraltma ameliyatı vajinal sorunlardan kaynaklı olarak da yapılmaktadır. Bu durumlar; kadınlarda sıklıkla görülen idrar kaçırma sorunlarının tedavisinde, ilişki sırasında geniş vajinanın çiftler arasında uyum sorunu oluşturduğu sorunların giderilmesidir.

Lazerle Vajina Daraltma Ameliyatı Nasıl Yapılmaktadır?

Bu ameliyat, vajinanın içerisine yerleştirilen lazer probunun derinden yüzeye doğru ilerletilmesi ve bu esnada probun kademe kademe daraltma işlemini gerçekleştirmesiyle uygulanmaktadır. Bazı durumlarda yeterli daralma sağlanamadığında ise ameliyat 2 veya 3 seansta gerçekleştirilmektedir.

Lazerle Vajina Daraltma Ağrılı Bir İşlem Midir?

Gelişen teknolojilerin tıp alanında aktif olarak kullanılması ile birlikte lazer ile yapılan operasyonların hiç birinde acı vb. hisler görülmemektedir. Ağrı, sadece vajina içinde mevcut yapının yakılmasından dolayı karıncalanma şeklinde görülebilir. Bu da sadece normal bir kaşıntı veya batma şeklinde ortaya çıkacaktır.

Lazerle Vajina Daraltma Sonrası Süreci Ağrılı Mıdır?

Lazerle vajina daraltma işleminden sonraki süreç de ameliyat esnasında olduğu gibi ağrısız olarak atlatılmaktadır. Buna ve lazer ışınlarının verdiği zararın en az olmasına bağlı olarak ameliyat sonrasında da iyileşme süreci oldukça ağrısız ve hızlı atlatılacaktır. Ameliyatı takip eden birkaç hafta boyunca hafif tahribattan kaynaklı olarak vajinal akıntı ve kanamaların görülmesi gayet normal bir durum olup kanama veya akıntı şiddeti artarsa doktorunuza başvurmanız gerekmektedir. Vajinada yapılan işlem, kesi vb. enfeksiyon kapmaya yatkın bir ortam oluşturmasa da ağızdan oral yolla doktor tarafından önerilen antibiyotik e ağrı kesici ilaçları almaya özen gösterilmelidir.

Ameliyat sonrası net değişim ne zaman görülmektedir?

Lazerle vajina daraltma işlemi sonrasında net olarak değişikliklerin fark edilmesi ortalama bir aylık süreci bulabilmektedir.

Lazerle vajina daraltma ve gençleştirme işlemi kızlık zarı dikimi işlemlerinde de uygulanabilmektedir. Kızlık zarı dikimi esnasında lazerle vajinada gençleştirme ve daraltma gerçekleşmektedir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »