Ankara Vajina Daraltma Fiyatları 2023

Vajina dokularının gevşemesi ve buna bağlı olarak esnekliğin azalması, vajinanın genişlemesi gibi şikayetleri olan kadınlar için, vajinanın sıklaştırılması, daraltılması ve toparlanması işlemlerini içeren operasyonlar vajinoplasti, yani vajina daraltma operasyonları olarak ifade edilir. Ankara Vajina daraltma operasyonu, vajinoplastinin bir alt dalıdır, vajinoplasti, vajina estetiği alanında yapılan tüm plastik cerrahi operasyonları kapsamaktadır.

Vajinoplasti Ameliyatı Nedir ?

Vajina daraltma ameliyatı, yani vajinoplasti işlemleri, vajinanın duvarlarına yapılan cerrahi bir işlemdir.

Kimler Vajina Daraltma Operasyonu Yaptırabilir ?

Erişkin olan her kadın, rahat bir şekilde vajina daraltma ameliyatı yaptırabilir.

Her kadında, vajinanın temel yapısında yer alan iç dudaklar, dış dudaklar ve klitoris farklı fizyolojik özelliklere sahip olabilir. Kimi zaman, doğumdan sonra bazı sarkmalar ve değişimler yaşanabilir. Bu durumda, doğum sonrası vajinadaki estetik değişimden memnun kalınmaması durumunda vajinoplasti operasyonu yapılabilmektedir. Zorlu bir doğum süreci geçirmiş ya da çok sayıda doğum yapmış kişilerde, vajinanın genişlemesi söz konusu olmakla birlikte, bu doğal bir durumdur.

Vajina Daraltma Operayonu Fiyatları

Vajina daraltma işlemi, her operasyonun kendine has ihtiyaçları içerdiği özel bir operasyondur. Bundan dolayı herkes için sabit bir vajina daraltma operasyonu fiyatı söz konusu değildir. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ya da Gaziantep gibi büyük şehirlerde, vajina daraltma alanında hizmet veren estetik klinikleri ve hastaneler söz konusudur. Büyük şehirlerde, hizmet kalitesine bağlı olarak vajinoplasti fiyatları daha yüksek görünebilir ancak burada da, rekabet söz konusu olduğundan ihtiyaçlarınızı karşılayacak ve aradığınız estetiği sunacak bir hizmet alabilirsiniz.

Vajina Daraltma Operayonları Neden Yapılır ?

Vajina daraltma ameliyatının yapılması için, herkesin kendine göre gerekçeleri vardır. Bu gerekçeler,  cinsel ilişkiden alınan haz ya da vajinanın sağlık açısından olumsuz bir hal alması nedeni ile olabilir.

Vajinoplastide, en çok öne çıkan nedenler şu şekildedir:

Vajinal Enfeksiyonlar

Geniş vajina yapısına sahip olmak, yalnızca cinsel ilişkiden alınan haz ile ilgili değildir. Aynı zamanda, geniş vajina yapısına sahip olan ve vajinadaki perine bölgesi doğum sonrasında yırtılarak zarar görmüş kadınlarda, vajinal enfeksiyon daha sık görülmektedir. Bu da beraberinde birçok rahatsızlığı getirebilir. Vajinal enfeksiyonları azaltmak amacı ile, bu bölge odaklı vajinoplasti operasyonları yapılabilir.

Cinsel İlişkide Alınan Haz

Vajinanın yapısal olarak, zaman içerisinde daha geniş bir hal alması, cinsel ilişkiden alınan zevki azaltan etki yapabilmektedir. Bu da hem erkeğin, hem de kadının cinsel hazzını düşüren, dolayısı ile ilişkilere zarar verici etkileri olabilen bir durumdur. Vajinoplasti-perineoplasti operasyonlarında, vajinanın dokusu daha sıkı bir hale getirilmektedir. Bu da hem erkek, hem de kadının cinsel ilişkiden aldığı hazzı artırıcı etki yapmaktadır.

Cinsel İlişkide Vajinadan Gelen Sesler

Vajinası genişlemiş olan kadınlarda, cinsel ilişki esnasında zaman zaman, rahatsız edici sesler gelebilmektedir. Bu seslerin nedeni, vajinanın bollaşmış yapısıdır. Vajina daraltma operasyonlarının ardından bu sesler ortadan kalkmaktadır.

Özgüven

Vajinadaki genişlik ya da vajinanın estetik anlamındaki diğer eksiklikleri, orgazmı zorlaştıran etkenler arasındadır. Vajina ağzının geniş görülmesi, benzeri şekilde özgüven eksikliğine yol açabilen bir durumdur. Vajinoplasti operasyonları ile yapılan vajina daraltma çalışması sonrasında, orgazm düzeyinde artış ve cinsel hazzın daha etkili bir şekilde yaşanması ile, özgüven anlamında bir artış yaşanmaktadır.

İdrar Torbası ve Sarkmalarının Düzeltilmesi 

Vajina daraltma operasyonlarında, vajina daraltma işleminin yanı sıra, idrar torbasının sarkması, idrar kaçırma sorunları da düzeltilebilmektedir. Bunun yanı sıra, rektal prolabsus yani barsak sarkması sorunları da vajinoplasti işlemleri esnasında düzeltilebilen durumlardır. Vajina sarkmaları, özgüven azalması, libidonun düşmesi gibi sorunlara neden olabilmektedir. Vajinoplasti operasyonları, vajinanın estetiğinden kaynaklı yaşanan cinsel istek azalması ve özgüvensizlik sorunlarını ortadan kaldırır.

Vajina Daraltma Ameliyatı Nasıl Yapılır ?

Vajina daraltma operasyonu, kişinin isteğine bağlı olarak lokal ya da genel anestezi uygulaması ile birlikte yapılır. Operasyonun türüne göre, işlem yapılacak bölgelere göre lokal ya da genel anestezi uygulamasına karar verilir. Vajinoplasti operasyonlarının süresi genellikle 1 ile 2 saat arasında değişmektedir, bu durum vajinaya yapılacak işlemlerin içeriği ile değişebilir. Ameliyat esnasında, vajinada istenen sıklığı yaratmak için vajinal derideki fazla kısımlar alınmaktadır ve kalan doku üzerinde sıklaştırma işlemi yapılmaktadır.

Vajinoplasti Ameliyatı Sonrasında Neler Olur ?

Vajina daraltma operasyonlarının sonrasında, operasyon yaptıran kadınlar ilk 2 saat içerisinde genellikle kanama riskine karşı önlem almak adına gözlem altında tutulur. Sonrasında ise doktor, aksi bir şey belirtmediği ya da beklenmeyen bir durum gözlenmediği müddetçe taburcu olunur. Vajina daraltma operasyonu sonrasında iyileşme süreci genellikle 3 haftalık bir dönemi kapsar. Bu süreçte vajinanın hijyenine fazlası ile önem verilmesi gerektiği gibi, doktorun verdiği önerilerin de tamamına uyulmalıdır. Vajinoplasti operasyonu sonrasında, düşünüldüğünün aksine şiddetli ağrılar yaşanmamaktadır ve hafif bir dinlenme süreci ile işlemin etkileri atlatılmaktadır.

vajinoplasti-ameliyati

Vajina Daraltma Operasyonunun Ardından İz Kalır Mı ? Dikişler Ne Zaman Alınmalıdır ?

Vajinoplasti operasyonunun ardından, herhangi bir beklenmedik ağrı durumunda ilk iş, doktora başvurmaktır ve fikir almaktır. Vajina daraltma operasyonlarından sonra, dikişlerin kalması ya da dikişlerin alınması durumu söz konusu olmamaktadır, zira bu operasyonlarda artık çoğunlukla eriyen dikişler kullanılmaktadır. Bundan dolayı, dikişlerden kaynaklı herhangi bir sorun ya da ağrı yaşamazsınız.

Vajinoplasti ile ilgili merak edilen diğer bir konu ise, ameliyat sonrası izlerdir. Günümüzde vajina daraltma operasyonları, gelişmiş estetik cerrahi işlemleri ile yapılmaktadır, dolayısı ile ameliyat sonrasında bir iz kalmamaktadır. İlk 10 günlük süreçte, lokal kanamalar lekelenmelere yol açabilir ancak bu sürecin ardından herhangi bir iz görünmemektedir.

vajina-daraltma

Vajina Daraltma Egzersizleri: Operasyon Sonrasında Vajina Sıklaştırma

Vajina, vajinoplasti işlemlerinin sonrasında ilerleyen yıllarda yaşa, tekrar doğum yapma gibi konulardan ötürü tekrar genişleme gösterebilir. Böyle durumlar için, vajina kaslarını yoğun bir şekilde çalıştırmaya yönelik antremanlar yapabilirsiniz. Vajina daraltma egzersizi olarak adlandırılan bu işlemlerde, Kegel Egzersizi denen bir metot uygulanır. Vajina kaslarını, egzersiz kapsamında vücudun diğer kasları gibi belli aralıklarda kasıp gevşetmek, vajina kaslarının gelişmesine neden olur ve daraltıcı etki yapar. Vajina daraltma egzersizlerinin diğer bir avantajı ise, idrar kaçırma gibi şikayetleri azaltıcı etki yapmasıdır.

Vajina Daraltma Doğum Yapmamış Kadınlarda Uygulanabilir Mi ?

Vajinanın bazen kalıtımsal nedenler bazen de farklı sorunlar nedeniyle darlığını kaybetmesi ilişki sırasında olumsuz etkilerin oluşmasına neden olabilir. Bu durumda vajina daraltma operasyonu yapılması önerilir.

Vajinanın daraltılarak daha da elastik bir hal almasını amaçlayan operasyondur. Operasyonla alakalı olarak akıllara takılan soruların başında genelde doğum yapmamış bir kadına uygulanıp uygulanmayacağıdır.

Böyle durumlarda daraltma uygulanması için kadının normal doğum için gereken yapıya sahip olması gerekir. Bu sayede operasyon doğumu zorlaştıran bir durum oluşmasına izin vermez. Bundan dolayı bilinçli ve işten anlayan bir hekimle çalışmak doğru değerlendirme açısından son derece önemli olur. Ama uygulanması kararı hekim ve hasta ile verilmelidir.

Vajinal Dolgu İle Vajina Daraltma Mümkün Mü ?

Vajinaların özellikle iç veya dış dudak bölmelerinde yapılan estetik operasyonların tümüne genel vajina estetikleri denir. Vajina şekli, renkleri yahut büyüklüğe bağlı ırklar veya yaşa göre değişken gösteren estetiklere bağlı çeşitli vajinal dolgularda yapılır.

Özellikle yapılma nedeni iç dudakların biri diğerine göre büyük ya da uzun olabileceğine dayalı simetrik değildir. Bu durumlar yapısal olabileceği gibi genetik aktarımlar gelişebilmektedir. Vajina, kasık bölgesine veya doğrudan dudak bozukluklarının estetiksel açıdan ve fonksiyonel olarak düzeltilmesi işlemleri eşliğinde ayrıca daralmayı sağlayabilir.

Bundan ötürü estetik cerrahi işlemlerinde dolgu ile daraltma mümkündür.

Vajina iç dudakların küçültülmesi ile vajina daraltma doğru orantılı şekilde olmasının sebeplerine bakılırsa dış dudakların restorasyon küçültülmesi yahut yağların enjeksiyonu örnek verilebilir.

Radyofrekans ile Vajina Daraltma

Radyofrekans yöntemiyle vajina daraltma, herhangi bir yan etkisi olmaması ve kısa sürede tamamlanması sebebiyle sıklıkla tercih edilen bir yöntemdir. Anesteziye ihtiyaç duyulmayan bu yöntem bir ameliyat değildir. Bir kesi olmadığı için, ağrı, sızı olmaz. Radyofrekans ile vajina daraltma işlemi sadece 30 dakika sürer.

Genellikle tek seansın yeterli olduğu işlemin sonucunda kişi günlük hayatına devam edebilir. Vajina içine, ince bir çubuk yerleştirilir. Çubuk, vajina içerisinde 360 derece ve toplam 5 tur döndürülür. Radyofrekans uygulanan bölgeye düşük dozda monoplar enerji verilir.

Uygulama sayesinde bölgedeki, fibroblast hücreleri aktive olur ve kalojen oluşumu artar. Kalojenin artmasına paralel olarak, vajina sıkılaşır.

radyofrekans-vajina-daraltma

Vajinal Ruga Restorasyonu (FraxiVa)

Vajina, vulvadan rahim ağzına doğru uzanan 8-10 cm uzunluğunda olan bir organdır. Normalde ön ve arka duvarları birbirleri ile yapışık olan vajina duvarlarında, ruga ismi verilen kıvrımlar vardır. Vajinal ruganın 2 tane fonksiyonu bulunmaktadır.

Doğum sırasında vajen bebeğin geçebileceği şekilde genişlemeye başlar. Bu genişleme rugan sayesinde olmaktadır. Diğer fonksiyonu ise cinsel fonksiyondur. Bu kıvrımlar ilişki esnasında sürtünme etkisine sebep olur. Çiftlerde zevk alma açısından önemli bir fonksiyona sahiptir.

Yaşın ilerlemesi, çok doğum yapma rugaların silinmesini sağlar. Bu durumda cinsel tatminsizlik meydana gelmektedir. Teknolojinin ilerlemesi ile rugalar tekrardan oluşturulabilmektedir. Lazer yardımı ile 60 dakika içerisinde yeniden rugalar oluşturulabilmektedir.

Ameliyatsız Daraltma Mümkün Mü?

Ameliyatsız daraltma işlemi mümkündür. Ameliyatsız daraltma işlemleri sırasında, özel olarak tasarlanmış non invaziv isimli lazer teknolojisi kullanılıyor. Lazer, vajinal kanal içerisine uygulanmaya başladığında, dokularda bulunan kolojeni yenilemeye başlar.

Böylece yeni kolojen oluşumu başlar. Bu yöntem %20 civarında bir daralma olmasını sağlıyor. Vajinanın içerisine uygulanmakta olan radyofrekans işlemi ise son derece gelişmiş bir teknoloji ile uygulanmaktadır. Bu teknolojisi viveve teknolojisidir. Lazer ile vajinal daraltma işlemi 30 dakika sürmektedir. Herhangi bir cerrahi işlem yapılmamaktadır.

30 dakika içerisinde lazer ile daraltma işlemi tamamlanır. Daraltma sonrası günlük hayata devam edilebilmektedir. Lazer ile daraltma yaptıran kişiler, 3-4 hafta boyunca, cinsel yaşamdan uzak durmaları gerekmektedir. 3-4 hafta cinsel yaşamdan uzak durulmalıdır.

Lazerle Vajina Daraltma Nedir ?

Lazer yöntemiyle vajina daraltma işlemi, vajina kanalının gençleştirilmesi işlemidir. Vajinal rejuvenasyon adı da verilen bu işlemdeki amaç, cinsel hazzın arttırılması ve orgazmın daha rahat gerçekleşebilmesinin sağlanmasıdır. Lazerle yapılan ve ameliyatsız olarak gerçekleştirilen bu işlem sadece 20 dakika sürüyor ve oldukça iyi netice veriyor.

Kadınlarda, çocuk doğurma ve yaş ya da genetik faktörlerle vajina sıkılığını kaybedebilir. Bu durumda, karı koca arasında cinsel alanda tatminsizlik sorunları ortaya çıkabilir. Vajina sıkılığını sağlamak adına yapılan bu operasyon, önceleri cerrahi olarak yapılabiliyordu.

Tıp teknolojisinin gelişmesine paralel olarak, günümüzde lazerle vajina daraltma işlemi yapılıyor. Lazerle yapılan vajina daraltma, dikiş gerektirmemesi sebebiyle çok daha konforludur ve sadece 20 dakikada tamamlanmaktadır.

Lazerle Vajinal Yenileme Nedir ?

Lazer uygulamaları ile birçok sağlık alanında sorunlara çözüm bulunmuştur. Lazer ile yapılan uygulamalar arasında vajinal yenileme işlemi oldukça talep görmektedir. Genital bölgenin gençleşmesi, daraltma işlemi yapılması ile öncelik olarak cinsel haz ve orgazmın daha rahat gerçekleşmesi ve arttırılması hedefleniyor.

Cinsel sorunlar arasında bulunan vajinadaki estetik açısından bulunan olumsuzluklar, günlük hayatı zorlaştırıyor ve kadınların kâbusu haline gelebiliyor. Vajinal rejuvenasyon adı verilen lazerle vajinanın daraltılması işlemi 20 dakika süren bir operasyon ile gerçekleştiriliyor. Vajinadaki genişlemenin birçok sorunu olabiliyor.

Bu sorunlar; zor doğum, kürtaj, jinekolojik işlemler, yaşlanma, menapoz, cinsel yaşam, sigara kullanımı ve genetik faktörlere bağlı olarak genişleyebiliyor. Kollajen bağ dokusu zayıflığı ile elastikiyetin azalması da nedenler arasındadır.

lazerle-vajina-daraltma

Vajinal Daraltma Operasyonu Ağrılı Mı ?

Vajina, yaş ilerlemesi, doğum, hastalık ve bazı genetik nedenlerden dolayı gevşeyerek, esnekliğini kaybetmektedir. Bu da başta cinsel ilişkiler olmak üzere, yaşam kalitesini düşüren değişik sorunları oluşturur. Özellikle vajinası normalden daha genişlemiş olan kadın ve partnerleri, cinsel ilişki esnasında gerekli zevki duymamaktadır.

Vajina daraltma ameliyatı, ortalama 40 dakika süren, lokal veya genel anestezi altında yapılan bir operasyondur. Gevşeyen vajina kasları birbirlerine dikilerek, gerekli olan sıkılaşma sağlanmaktadır.

Operasyon sonrasında sadece hafif ödemler oluştuğundan, çok az ağrılı bir ameliyattır. Operasyon sonunda doktorlar, ağrı kesici ve ilaç tedavisi önerdiğinden, operasyon yapılan kişiler ağrı hissetmezler. Operasyondan 3 gün sonra iş hayatına dönülebilmekte, ortalama 1,5 ay sonra da ilişkiye girilebilmektedir.

Vajinal Daraltmadan Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

Vajina daraltma ameliyatı geçiren kadın hastaların, taburcu olduktan sonra en çok önem arz eden kısmı, genital bölgenin temizliği ve hijyeni olmaktadır. Temizlik ve hijyenin yanı sıra dikişler de düzenli olarak pansuman değiştirmelidir.

Doktorun vermiş olduğu ilaçların, düzenli olarak reçeteye uygun biçimde kullanılması gerekmektedir. Vajinal daralma ameliyatı olan kadınların dikişleri, 2 hafta içerisinde hiçbir şekilde müdahale edilmeden düşmektedir. Bu sebepten dolayı ameliyatı geçiren kadınların, dikişlerini aldırmak gibi bir sorunu olmamaktadır.

Hastalar cinsel ilişkiden kısa bir süre uzak durmalıdır. Ameliyattan 1 ay sonra dikiş bölgesi normale dönmeye başlar. İlk 45 gün boyunca cinsel ilişkiden uzak durmak gerekmektedir. Vajina 45. gün sonunda iyileşmiş oluyor.

Vajinal Daraltmadan Sonra Kegel Egzersizine Devam Edilebilir Mi ?

Vajinal estetik sonrası tekrar sarkma ve gevşeme sorunu yaşamamak için bazı önlemler alınmalıdır. Özellikle vajina kasları için yapılan kegel egzersizi bu süreçte büyük yarar sağlıyor. Vajinal daraltma işleminden sonra, bölgedeki kasları güçlendirmek için kegel egzersizlerine devam edilebilir. Güçlü kaslar vajina bölgesinin daha derli toplu olmasını sağlarken sarkmayı da önlüyor.

Kegel egzersizini, vajinal daraltmanın hemen ardından yapmak yerine bölgede iyileşme olduktan sonra yapmak gerekiyor. Vajina kaslarını düzenli olarak kasıp, gevşetme hareketlerinden oluşan kegel egzersizi bölgede bulunan kasları güçlendirmektedir. Bölgedeki kaslar istemli çalıştığı için kişi kendi iradesiyle kasları hareket ettirebiliyor. Vajinal daraltma sonrasında da bu egzersize devam etmenin hiç bir sakıncası bulunmuyor. Ağrı ve rahatsızlık hissi oluşursa da egzersize ara vermekte yarar var.

Vajinal Daraltmadan Sonra Ne Kadar Spor Yapılmaz ?

Vajinal daralma işleminden sonra vajinanın eski halini alması yaklaşık olarak 45 gün sürmektedir. Bu süre kimilerinden 30 gün kimilerinde ise 45 gündür. En fazla 45. günde vajina eski haline gelmektedir.

Vajinal daraltma işlemini gerçekleştiren kadınlar ağır hareketler yapmamalıdır. Yani vajina eski haline gelene kadar spordan uzak durmaları gerekmektedir. Bisiklet sürmek, koşu yapmak, yüzmek, teniz oynamak gibi spor dallarından kısa bir süre uzak durmaları gerekmektedir.

Vajinal daraltma işlemini gerçekleştiren kadınlarda ağır sporlar yapmak ya da ağır şartlarda çalışmak zarar verebilmektedir. Vajina eski haline dönene kadar uzak durulması gerekmektedir. 45. günün sonunda spor ve ağır şartlarda çalışma altına eskisi gibi girilebilmektedir.

Vajinal Prp Gençleşme Sağlar Mı ?

Platelet Rich Plasma yani genital prp uygulaması kişinin kendine ait kanı ile özel olarak hazırlanan maddenin genital bölgesinin iç ya da dış kısmına uygulanması ile gerçekleştirilir. Prp birçok sağlık alanında kullanıldığı gibi kadınların en çok sorun haline getirdiği vajinanın sıkılaşmasını ya da daha genç gözükmesini sağlar.

Genital alanında yeni kullanılmaya başlayan prp; kandaki platelet denilen pıhtılaşma hücresindeki yoğun sıvı kısma verilen tanımdır. Özellikle cilt yenileme konusunda etkili ve gözle görülür sonuçlar alınan prp, vajinaya uygulandığında doğum, yaş gibi etkiler sonucu oluşan genişlemenin daha gençleşmesine ve sıkılaşmasına imkân tanır.

Kadınlarda idrar kaçırma problemleri için önerilen bu teknik dünya genelinde oldukça yeni bir uygulamadır.

Vajina Daraltma Ameliyatı Kalıcı Mı ?

Çeşitli nedenlerden dolayı vajinanın genişlemesi söz konusu olabilir. Bunlara neden olan etmenler bazen sadece genetik iken çoğu zaman birbirinden farklı nedenler olduğu da görülebilir. Fazla çocuk doğurmak veya sık kilo alıp vermek bile bu durumu destekleyebilir.

Bunun için cinsel hayatında sorun yaşayan kadınların bir hekimden destek alarak vajina daraltma işlemi yaptırması gerekir. Vajina daraltma işlemi oldukça kısa süren ve etkileri de uzun süre korunan bir operasyondur. Kalıcı olması için gerekli egzersizlerin yapılması, kontrollerin aksatılmaması veya gereken önlemlerin alınması gerekir.

Çocuk doğurduktan sonra aynı kalıcılığın korunması oldukça zordur. Kontrolleri aksatmamak ve doktor önerilerini uygulamak kalıcı olmasına neden olmasa da uzun süreli olmasına zemin hazırlar.

Normal Doğumda Vajina Esner Mi ?

Normal doğum kadının bedenini buna uygun olduğu zamanlarda doğumu kolaylaştırmak adına hazırlanan bir mekanizma olarak düşünülebilir. Gerekli açılmanın olması ve bebeğin rahatlıkla çıkabilmesi adına hazırlık yapılır. Kadınların en büyük korkularından bir tanesi de normal doğum sonrasında vajinada meydana gelen açılmanın kalıcı olmasıdır. Bedeniniz bunu toparlayacak şekilde yaratılmıştır. Doğum süreciyle birlikte kilo alma ve verme durumu da söz konusu olduğundan dolayı yine de spor ve Kegen egzersizleri ile desteklemek de daha hızlı eski haline dönmesine yardımcı olur. Yine de çözüm olmadığında estetik olarak destek de alabilirsiniz. Çekinmeniz veya korku duymanız gereken bir doğum türü olmadığını bilmelisiniz.

Vajina Daraltma Doğum Yapmamış Kadınlar Da Uygulanabilir Mi ?

Hamileliğin diğer bir sorgusu ise vajina genişlemesidir. Bu dönem de kadınların kabusu olan vajina genişliği tek bir doğum değil birden fazla doğum sonrası genişleyebilir.

Doğal yöntemler ile halledilemeyen bu süreci estetik cerrahları halletse bile yoğun cinsel ilişki sonrası vajina duvarı esnek kadınlar da bu durumdan muzdarip olarak hekimlere başvurur.

Doğum yapmadan vajina daraltmak isteyen kadınlar için böyle bir uygulama bulunur ancak belirli bir cm açıklığı bulunmadığı takdir de işlem uygulanmaz.

Vajina Daraltmadan Sonra İdrar Yolunda Bir Sorun Yaşanır Mı ?

Vajina daraltma ameliyatı, başta doğum olmak üzere değişik nedenlerden dolayı vajinanın genişlemesini düzeltmek maksadı ile yapılan cerrahi bir müdahaledir. Vajinanın genişlemesi, vajinadaki kas ve dokuların deforme olmasından kaynaklanmaktadır. vajina genişlemesi, özellikle cinsel ilişki esnasında olumsuzluklar oluşturmaktadır.

Genel anestezi ile yapılan ameliyatta, fazlalaşan ve deforme olan dokular çıkarılıp, yerine dikiş atılmaktadır. Vajina daraltma ameliyatı sonrasında, idrar yolunda sorun yaşanıp yaşanmayacağı sorusu sıklıkla sorulmaktadır. kadınların anatomik yapısı incelendiğinde, idrar yolu ile vajinanın ayrı bölgelerde olduğu görülmektedir.

Bu nedenle de, vajina daraltma ameliyatı ile idrar yolunun bir bağlantısı olmamaktadır. Bu nedenle de, ameliyatın idrar yolunda bir sorun yaşatma ihtimali bile bulunmamaktadır.

Normal Doğum Sonrası Vajina Eski Haline Döner Mi ?

Normal doğum bebeğin vajinal yoldan doğması demektir. Vajina yapı olarak elastik bir organdır. Vajinanın yapısında bulunan bağ dokusu normal doğumu kolaylaştırır. Normal doğum sonrasında vajinanın eski haline dönüp dönmeyeceği her kadının aklına takılan bir konudur. Normal doğum sonrası vajina eski haline döner. Ancak bazı durumlarda bu işlem zorlaşabilir ve farklı müdahale gerekebilir.

Normal Doğum Sonrası Hangi Durumlarda Vajina Eski Haline Dönmez ?

Vajinanın elastik bir organ olması çabuk toparlanmasını sağlar. Her kişide bu yapı bazı farklılıklar gösterebilir.

  • Birden fazla normal doğum yapmış kişilerde,
  • Ekipman kullanılarak doğumun gerçekleştiği durumlarda,
  • Bebeğin çok iri olduğu durumlarda vajina eski haline dönemeyebilir.

Bu bölümde vajina daraltma ile ilgili tüm sıkça sorulan sorulara ve cevaplarına ulaşabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular
Vajina daraltma genişlemiş vajinanın cerrahi olarak daraltılması işlemidir. En sık vajina genişlemesi sebebi doğum sayısının fazla olması iken bazı kadınlarda doğum olmadan da yapısal bir gevşeme vardır, vajina kasları güçsüzdür. Bu durumda bazı egzersizler faydalı olabilir.
Vajina estetik operasyonları 18 yaşını doldurmuş her kadına yapılabilen bir operasyondur. Vajina estetiği yaptırmak için evli olma şartı aranmaz. Bakire olan kadınlarda vajina estetiği yaptırabilir. Kızlık zarı vajinanın 3-4 cm ilerisinde bulunur. Bu sayede vajina estetiği sebebiyle kızlık zarı bulunmaz.
Vajina daraltma ameliyatı olan hastalarda hastaneden taburcu olduktan sonra genital bölge temizliği ve hijyen oldukça önemlidir. Bunun yanı sıra dikişlerde düzenli olarak pansuman yapılmalıdır. Verilen ilaçların da mutlaka reçeteye uygun olarak alınması gerekmektedir.
İlgi Alanlarımız
TÜM BÖLÜMLER
Randevu ve İletişim Formu
bu yolculuğa birlikte çıkalım
HASTA ÖYKÜLERİ
Aslında Bazı Duygular Anlatılmaz Sadece Hissedilir... Umudun Bittiği Çizgisindeydim Ben Takiii... Esra Hocamı Tanıyana Kadar.. Tüp Bebek Tedavim ilk Denemede Başarılı Oldu.. Herşey Sizin sayenizde Hocam Rabbim Size uzun Ömürler Nasip Etsin Nice Anne Adaylarının Güneş'i Olun....
Eda
Evetttt. Biz de birçok tüp bebek merkezi gezmiştik.. İlk tüp bebek denemesinde hiç yumurta çıkmamıştı... Diğer bir merkezde embriyo kalitesi çok kötü geldi... Artık çok yorulmuştuk, nasıl bir yol alacağımızı bilmiyorduk.. Doktortakvimi yorumlarını okuyarak bu güzel kadına gelmeye karar verdik.... İyi ki de gelmişiz.... Şimdi hamileyim... Allah sağlıkla elime aldırsın diyorum, allah razı olsun Esra Hocam..
İrem
Umudumun tükendiği anda karşıma çıkan isim Esra Çabuk Cömert!
Ayla
Gebelik takibi ve doğum için Esra Çabuk Cömert'e gittim. Herşey harikaydı. İlgili, bilgili neşeli doktorum, iyi ki Esra Hocam var. Bebeğimi Esra Hocayla karşılamak bu süreçte verdiğim en doğru karardı.
Arzu
Çocuk isteyen bir çift olarak 8 aydır çocuk sahibi olamıyorduk, tüm testlerimiz de normal gelmişti, Esra Hoca ile bir arkadaş aracılığı ile tanıştık, Esra hoca ile klomen tedavisine başlamaya karar verdik ve sonucumuz bu kadar kısa sürede pozitif geldi... Allah yolunuzu açık etsin Esra Hocam.
Hale
Çıktığım bu meşakkatli yolda ilgi ve alakasına minnettar kaldığım sevgili doktorum.. güler yüzünüze ve iyi niyetli yaklaşımınıza teşşekkür borç bilirim. Sayesinde doğumdan hiç bir zaman korkmadım ki iğneden korkan ben sizin gibiler iyiki var diğer doğumlarda görüşmek dileğiyle
Funda
TÜM HASTA ÖYKÜLERİ
YUKARI ÇIK