Esra Çabuk Çömert

Çalışma Saatleri : Pazartesi - Cuma 09:30 ile 18:30 | Cumartesi 10.00 ile 18.00

Vajina Daraltma Ameliyatı Nedir, Nasıl Yapılır?

Özellikle de üst üste normal doğum yapmak, normal doğum esnasında kalitesiz kesi açılması gibi nedenlere bağlı olarak ortaya çıkan vajina genişlemesi pek çok soruna neden olmaktadır. Özellikle de kadınlarda cinsel yaşantıda büyük bir kabusa dönüşen sorunun ortadan kaldırılması için vajina daraltma ameliyatları yapılmaktadır.

Günümüzde gerçekleştirilen genital estetik operasyonları arasında en çok gerçekleştirilenlerden biri olan vajina daraltma operasyonu sonrasında kadınların büyük sıkıntı yaşadıkları akıntı sorunu ortadan kalkarken aynı zamanda cinsel hayatlarında daha mutlu ve öz güvenli olmaktadırlar. Bu tıpkı göğüslerinin küçüklüğünden şikayetçi olduğu için silikon taktıran ya da dudaklarına botoks uygulatan kadınların yapmış olduğu tercihler gibi tercihtir ve burada önemli olan kadının kendisini çok daha mutlu hissetmesini sağlayacak olan görünüme kavuşturulmasını sağlamaktır.

Vajina daraltma ameliyatı genel anestezi altında yapılmakta olup hasta 2-3 gün içinde normal hayatına geri dönüş yapabilmektedir. Yine buna ek olarak hastanın 2-3 haftalık bir aradan sonra cinsel hayatına dönmesi de mümkündür. Burada önemli olan operasyonun başarısı için doğru kadın hastalıkları doktorunun seçilmesi ve güvene dayanan bir hasta doktor ilişkisinin kurulabilmesidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir