Labioplasti Operasyonu

Labioplasti, kadınların genital organında yaşanan bir takım dudak bölümlerindeki sarkmaların giderilmesini sağlayan estetik cerrahi uygulaması olarak ön plana çıkar. İç dudaklarda meydana gelen sarkmalar ve çeşitli bozulmalar ya da çoklu doğum nedenlerine bağlı olarak yaşanan sıkıntının giderilmesi için bir cerrahi müdahale uygulanmaktadır. Bu şekilde var olan sarkma etkisi giderilerek, genital organın doğru bir formda olabilmesi sağlanır. O nedenle labioplasti cerrahi ameliyatı, kadınların yaşadığı iç dudak sarkmalarının düzeltilmesi noktasında önemli bir işleyişe sahip olarak ön plana çıkar.

Labioplasti ile Genital Bölgedeki Sarkmanın Giderilmesi Çalişması

Genç kızlar ya da belirli bir yaşa gelmiş kadınların genital bölgelerinde yaşadıkları sarkma nedenleri, ciddi moral bozma ve psikolojik yıkılmalara neden olabilmektedir. Bu yüzden ilgili alandaki düzeltmelerin sağlanması ve görünüm açısından sıkıntıları gidermek adına Labioplasti uygulaması gerçekleştirilmektedir. Uygulamanın tamamlanma şeklinin basit olması ve genelde iyi neticeler vermesi de sağlık açısından bir takım önlemlerin alınabilmesini de sağlar. Özelikle de kadınların psikolojilerinin düzelmesi ve kendi genital bölgelerine bile bakma isteklerinin giderilmesine kadar olumlu bir uygulama modelinin olduğu görülebilmektedir.

Labioplasti Neden Uygulanmalı ?

Bunun en temel sebeplerinden bir tanesi, hem sağlık, hem eşler arasında yaşanan gerginlikler hem de psikolojinin düzeltilmesinin sağlanmasıdır. Temelde var olan bir iç dudak sarması durumlarında, genelde sarkmanın artması ve büyük bir hal alması ve düzensiz bir görünüm eşler arasında yaşanan isteğin azalmasında önemli bir etkendir. Öyle ki cinsel isteksizliği erkek adına arttıran bu olgu, zamanla kadının daha kötü hissetmesine neden olabilmektedir.

labioplasti-tedavisi-718x510

Aynı şekilde kadınların iç çamaşırı giydiklerinde ise, normalde genital organın temas etmemesi gereken yerleri iç çamaşırı ile temas ettiğinde istenmeyen bir kaşıntı etkileri ile tahrişler meydana gelmektedir. O yüzden bu tür olaylar hem mikrop kapma riskini arttırırken, hem de kişinin sürekli olarak rahatsız hissetmesine neden olur. Öyle ki var olan adet zamanlarında, sarkan iç dudak bölgesinde kanın takılması ve o bölgede kuruması da ekstra bir problemin oluşmasına neden olan faktörü barındırmaktadır.

Labioplasti’nin Cinsel Hayata Etkileri Büyük

Bir kadın genital bölgesinin elbette her zaman sağlıklı olmasını ve kendi için bile olsa doğru şekilde estetikliğinin bozulmamasını ister. Öyle ki bazı kadınlar için bu durum problem haline gelmekte ve günlük yaşantılarına da yansımaktadır. Bikini ve pantolon giymeme isteklerinin artması, erkeklerden ya da eş ile cinsel birliktelik yaşama isteğinden çok fazla uzaklaşması buna örnektir. Aynı zamanda orgazm olmada yaşanan güçlükler ya da eşi varken çıplak kalmayacak kadar fazla çekinme gibi olgularda Labioplasti probleminin oluşturduğu etkenlerin sadece bir kısmını barındırmaktadır. O yüzden genital bölgede yaşanan iç dudak sarkması, başarılı bir operasyon ile düzenlenebilmektedir.

Hangi Durumlarda Labioplasti Ameliyatı Olunmalı ?

Bunun en temel örneği için birden fazla seçenek sayılabilir. Bunlara genel olarak bakıldığında;

Küçük Dudakların Büyük Olması Durumu: Küçük dudakların genelde büyük olması problemleri Labioplasti uygulamaları adına önemli bir yere sahiptir. Çünkü çeşitli tahrişler ya da mikrop kapma riskleri küçük dudakların büyük olmasıyla problem haline gelmektedir.

Küçük Dudakların Sarması Hali: Kilo değişimlerine bağlı olarak bazı kadınlarda özellikle de çok zayıf olduklarında iç dudakları sarkabilmektedir. Sarkmaya bağlı olarak esmer ya da koyu tenli olan kadınlar da labium denilen parçada daha koyu bir renk almaktadır.

Küçük Dudaklar Arasındaki Büyüklükler: Dudakların her ikisi arasında bazı büyüklük farklı fardır. Fakat bu aşırı durumda ise Labioplasti gerekmektedir. Çünkü ileride enfeksiyon kapma riski artmakla beraber, görsel açıdan da yine kötü bir görüntü ortaya koymaktadır.

Labioplasti Operasyonu Sonrasında Nelere Dikkat Edilmeli ?

Bu ameliyat hastaların gündelik yaşamlarını sekteye uğratacak bir ameliyat değildir. Çoğu zaman kısa bir dinlenme sürecinin ardından hastamız günlük aktivitelerine geri döner. Elbette tüm operasyonlarda olduğu gibi labioplasti sonrasında da hastaların bazı unsurlara dikkat etmesi gerekir. Örneğin ameliyattan sonra 2 gün duş alınmaması lazım. Ayrıca operasyon sonrasında 10 gün boyunca ayakta duş alınması gerekiyor. Cinse birliktelik için 3 ila 4 hafta beklemelerini öneriyoruz. Yaranın iyileşme hızına bağlı olarak bu süre 2 hafta ya da 5 hafta gibi bir süreyi de gerektirebiliyor. Kişisel temizlik noktasında hastalarımızın hijyen için yapmaları gerekeni ameliyat sonrasında detaylı şekilde tarif ediyoruz. Bu nedenle iyileşme süreci sorunsuz bir şekilde tamamlanıyor.

Operasyon sonrasında dikkat edilmesi gerekenler hususunda zaten doktorunuz tarafından detaylı bir şekilde bilgilendiriliyorsunuz. Yapılan uyarıları ve önerileri dikkate almanız, iyileşme sürecini sorunsuz bir şekilde tamamlamanız adına çok önemlidir. Özellikle hijyene maksimum düzeyde dikkat etmeniz ve belirtilen süreyi geçirmeden mutlaka kontrol muayenesine gelmeniz gereklidir.

Labioplasti Sonrasında Dikiş Ne Zaman Alınır ?

Dikiş alınması söz konusu olmaz. Çünkü labioplasti sonrasında tamamen vücut tarafından emilebilme özelliği taşıyan dikiş malzemeleri kullanılır. Bu nedenle dikiş alınması işlemi için yeniden kliniğe gelinmesi gerekmez. Operasyon sırasında kesi uygulanan bölgede iz kalıp kalmayacağı da merak ediliyor. Dokunun yapısı nedeniyle labioplasti sonrasında iz kalmaz.

Dikişlerin ne zaman vücutta kendiliğinden eridiği ise hastanın cilt yapısına balı olarak değişkenlik gösterebiliyor. Bu nedenle sizlere net bir süreden söz edemiyoruz. Ancak genellikle bu sürenin 1 ila 1,5 hafta olduğunu belirtebiliriz. Bazı hastalarda bu süre 2 haftayı da bulabilir. Bu durumda endişe edilmesine gerek olmaz.

Labioplasti Ameliyatı Olunduğu Anlaşılır mı ?

Hastaların en çok merak ettiği hususlardan biri de ameliyat olunduğunun anlaşılması noktasıdır. Az önce de söz ettiğimiz gibi bu ameliyatın ardından asla iz kalmaz. Bu nedenle bir bireyin hatta bir doktorun dahi labioplasti ameliyatı olduğunuzu anlaması mümkün değildir. Gönül rahatlığı ile yaşadığınız sıkıntılardan kurtulmak adına ameliyat kararı alabilirsiniz.

Ameliyat sonrasında vücutta herhangi bir iz de kalmadığı için dışarıdan bakıldığında da labioplasti ameliyatı olduğunuzun anlaşılması mümkün olmaz. Bu ameliyat ancak bir doktor tarafından yapılan detaylı inceleme ve muayene sonrasında anlaşılabilir.

Labioplasti ile Vajina Daraltma Aynı Anda Yapılabilir mi ?

Hastalarımızın büyük bölümü bu iki operasyonun aynı anda yapılmasını talep ediyor. Elbette labioplasti ile vajina daraltma ameliyatının tek bir operasyon ile gerçekleştirilmesinde herhangi bir sakınca bulunmuyor. Hatta her iki operasyonun birlikte yapılması, ameliyat sonrası iyileşme süreci açısından daha akılcı bir tercih de olabiliyor. Kişisel hijyene dikkat edilmesi gibi ameliyat sonrasında hastalar için önemi olan konular, iki farklı kritik dönemi gerektirmiyor.

Labioplasti ameliyatı ile farklı genital estetik işlemler kombinlenebilir. Yapılacak muayene sırasında doktorunuza bu konuyla ilgili şikayetlerinizi iletmeniz durumunda hangi genital estetik işlemlerin kombine şekilde bir arada yapılabileceği konusunda detaylı bilgi alabilirsiniz. Bu nedenle doktorunuza genital bölge ile ilgili diğer sıkıntılarınızdan da söz etmekten asla çekinmeyin. Tek bir iyileşme süreci ile tüm sıkıntılarınızdan kurtulmanız çok daha akılcı bir seçim olacaktır. Bu nedenle kombine yapılan estetik işlemlere daha sıcak bakılıyor.

Labioplasti Sonrasında Yeniden Sarkma Meydana Gelir Mi ?

Yaşın ilerlemesi ile birlikte bu bölgedeki doklarda yeniden bir sarkma meydana gelebilir. Ancak bunun için aradan bir hayli zaman geçmesi gerekir. Yeniden sarkma meydana gelmesi durumunda labioplasti ameliyatı yeniden gerçekleştirilebilir. Bu genital estetik, tekrarlanabilen bir işlemdir. Dolayısıyla yeniden sarkma meydana gelmesi durumunda da endişe edilmesine gerek olmaz. Ameliyat sonrasında hamile kalmak ve normal yoldan doğum yapmak gibi unsurlar da bu dokularda bir sarkma eğilimi olmasını beraberinde getirebiliyor. Bu durumda da doğum ve emzirme döneminin sona ermesinin ardından ameliyat için kliniğimize başvurabilir ve gerekli operasyonun sizin için de yapılmasını sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra yeniden sarkma, aşırı düzeyde kilo alıp vermekten de kaynaklanabilir. Kilo verme sürecinin ardından da labioplasti ameliyatını yeniden olabilirsiniz.

Labioplasti Operasyonunun Fiyatı Nedir ?

Ameliyat esnasında müdahale edilecek dokuda mevcut olan şekil bozukluğu, iç dudakların yapısı ve genişliği, uygulanacak anestezi şekli gibi çeşitli faktörlere bağlı olarak labioplasti ameliyatı fiyatı değişkenlik gösterir. Bu nedenle sizler net bir fiyattan ya da bir fiyat aralığından bahsetmemiz yanıltıcı olacaktır. Kliniğimizde yaptığımız görüşme ve muayene sonrasında net bir fiyat bilgisi alabilirsiniz. Daha detaylı bilgi için bize hemen ulaşabilirsiniz.

Labioplasti Doğum Yapmaya Engel Midir ?

Labioplasti, vajina dış dudaklarının hemen altında bulunan iç dudaklardaki sorunların cerrahi müdahale ile düzeltilmesine deniyor. iç dudaklardaki bozulma genellikle sarkma veya normalden daha fazla büyüme olarak ortaya çıkıyor.

Bu bozulmalar; birçok enfeksiyona, görünüm bozukluklarına ve ağrılı cinsel ilişkilere sebep olabilir. Labioplasti ameliyatında ise, deforme olmuş bölümde bulunan fazlalık dokular, cerrahi müdahale ile alınarak, iç dudaklar eski haline getirilir.

Her yaştan kadınlara uygulanabilen bu operasyon lokal veya genel anestezi altında, ortalama 40 ile 60 dakika arasında gerçekleşmektedir. Operasyondan sonra ise, ortalama bir ay cinsel ilişkiye girilmemesi önerilir. Labioplasti operasyonu sonrası normal veya sezaryenle doğum yapmada hiç bir engel yoktur.

Büyük Labiumlar Ne Gibi Şikâyetlere Yol Açar

Kadınların oldukça sık şikayette bulundukları rahatsızlıklardan bir tanesi de labium ile alakalı olanlardır. Genital organın en dışında yer alan bu organlar iç ve dış dudaklarda meydana gelen büyüklük ile kendini ortaya koyar. Kadının sağlık açısından sorun yaşamasına neden olurken aynı zamanda psikolojik ve cinsel anlamda da zarar görmesine zemin hazırlayabilir. Çünkü görünümü estetik olmayan genital organ nedeniyle özgüven sorunu oluşur. Ayrıca psikolojik olarak da rahat olunmadığından cinsel hayata etki eder. Nedeni genetik veya dış etmenlere bağlı olduğu şeklinde açıklanabilir. Bunun için herhangi bir neden olmasına bile gerek olmayabilir. Tedavi edilmezse şikayetler büyük sorunlara neden olabileceğinden estetik cerrahtan yardım almak gereklidir.

Labioplasti Ameliyatı Tehlikeli Midir ?

Estetik cerrahinin giderek daha fazla yaygınlaşması ile birlikte, kadınlarda genital bölgenin estetiği anlamını taşıyan labioplasti de daha fazla kadın tarafından merak edilir olmuştur.

Labioplasti Nedir Neden Yapılır ?

Labioplasti kadın genital organlarının bölümleri olan labia majör ve labia minör (dış dudak ve iç dudak) üzerinde gerçekleştirilen estetik operasyonun adıdır. Sarkma benzeri estetik nedenlerle yapılabileceği gibi, enfeksiyona neden olmak gibi tıbbi nedenlerle yapılabilir.

Labioplasti Tehlikeli Midir ?

Labioplasti lokal anestezi altında gerçekleşen bir estetik operasyondur. Dolayısıyla diğer tüm estetik operasyonlar ne kadar risk taşıyorsa aynı riskler doğal olarak bu tür için de geçerlidir. Ancak operasyonun kendisine kaynaklı özel bir risk taşımaz. Alanında uzman hekimlerce uygun koşullarda gerçekleştiğinde hastalar kısa sürede iyileşir.

Labioplasti Ameliyatı Olduğum Anlaşılır Mı ?

Labioplasti ameliyatı vajina içerisinde ki dudakların küçültülerek daraltılmasına denir. Bu ameliyat vajen uygulaması gibi olmakla beraber birçok faydası bulunur. Ruhsal ve sosyal sağlığı bozulan kadınlar bu ameliyatı olmak için cerrahlara başvurdukları zaman akıllarında kalan soru işaretlerinden birisi de bu ameliyatın izlerinin kalması olduğudur.

Labia denen iç dudakların uzayıp sarkması sık cinsel ilişki, fazla kilo alımından sonra aniden vermek, sık mastürbasyon, mantar enfeksiyonu gibi durumlar da uzayabilir. Estetik cerrahların başarılı işlemlerinden sonra düzelen iç dudaklar artık sağlıklı ve normal bir görünüme kavuşur. Vajinal iç dudakların ameliyat izi 1 yıl içinde kaybolarak pürüzsüz bir hale gelerek belli olmaz.

Labioplasti için Yaş Sınırı Var Mıdır ?

Labioplasti, vajinanın dış veya iç dudaklarındaki bozulmanın cerrahi müdahale ile düzeltilme işlemine denmektedir. İç ve dış dudaklarda oluşan sarkmalar, hormonal veya aşırı kilo alınıp hızlıca verilmesi gibi nedenlerden kaynaklanmaktadır. Bu sorun estetik açıdan kötü bir görünüm oluşturmakla beraber, cinsel ilişkilerde ağrı ve bazı enfeksiyonlara da neden olabilmektedir. Bu sorun genellikle bir saat süren bir operasyon sonucunda halledilebilmektedir.

Labioplasti genellikle 18 yaşından büyük olan bütün kadınlar için uygulanmaktadır. Operasyon yapılacak kadının, evli veya bekar, doğum yapmış veya yapmamış olması müdahale açısından önemli değildir. Kızlık zarının bulunduğu bölge ise, cerrahi müdahale yapılacak yere çok uzak mesafede bulunmaktadır. Bu nedenle, müdahaleden zarar görme ihtimali yoktur.

Mastürbasyon iç Dudak Sarkmasına Neden Olur Mu ?

Masturbasyon iç dudak sarkmasına neden olur mu diye jinekologlara muayeneye gelen kişiler merak içinde olur. Bu sorunun cevabı olarak jinekologların cevabı evet şeklindedir. Sıklıkla yapılan masturbasyon sonrası iç dudaklarda sarkma görülür. Klitorus ve iç dudaklar masturbasyon yöntemi ile çekiştirilince diri kaslar zayıflar ve sarkmalar görülür.

Mastürbasyon Olumsuz Etkiler

Özellikle ergenlik aşamasından itibaren cinsel dürtüler haz uyandırmaya başlar.

  • Bakirelik
  • Cinsel istek
  • Dul kalmak
  • Partnerin olmaması
  • Yasaklar gibi nedenler masturbasyona yönlendirir.

Bu durumlarda vajina ve iç dudaklara yapılan baskılar sarkmalara neden olur. Aşırı masturbasyon sonrası cinsel organ rengi, şekli ve büyüklüğü değişkenliğe uğrar.

Sıkça Sorulan Sorular
Kadınlarda genital bölgede iç dudaklarda meydana gelen şekil bozukluklarıdır.
Yaklaşık 1 saat süren, genel anestezi altında yapılan bir ameliyattır.
Hekim harici operasyonun yapıldığının anlanması mümkün değildir.
Şehre, hekime göre labioplasti fiyatı değişkenlik gösterebilir.
İlgi Alanlarımız
TÜM BÖLÜMLER
Randevu ve İletişim Formu
bu yolculuğa birlikte çıkalım
HASTA ÖYKÜLERİ
Aslında Bazı Duygular Anlatılmaz Sadece Hissedilir... Umudun Bittiği Çizgisindeydim Ben Takiii... Esra Hocamı Tanıyana Kadar.. Tüp Bebek Tedavim ilk Denemede Başarılı Oldu.. Herşey Sizin sayenizde Hocam Rabbim Size uzun Ömürler Nasip Etsin Nice Anne Adaylarının Güneş'i Olun....
Eda
Evetttt. Biz de birçok tüp bebek merkezi gezmiştik.. İlk tüp bebek denemesinde hiç yumurta çıkmamıştı... Diğer bir merkezde embriyo kalitesi çok kötü geldi... Artık çok yorulmuştuk, nasıl bir yol alacağımızı bilmiyorduk.. Doktortakvimi yorumlarını okuyarak bu güzel kadına gelmeye karar verdik.... İyi ki de gelmişiz.... Şimdi hamileyim... Allah sağlıkla elime aldırsın diyorum, allah razı olsun Esra Hocam..
İrem
Umudumun tükendiği anda karşıma çıkan isim Esra Çabuk Cömert!
Ayla
Gebelik takibi ve doğum için Esra Çabuk Cömert'e gittim. Herşey harikaydı. İlgili, bilgili neşeli doktorum, iyi ki Esra Hocam var. Bebeğimi Esra Hocayla karşılamak bu süreçte verdiğim en doğru karardı.
Arzu
Çocuk isteyen bir çift olarak 8 aydır çocuk sahibi olamıyorduk, tüm testlerimiz de normal gelmişti, Esra Hoca ile bir arkadaş aracılığı ile tanıştık, Esra hoca ile klomen tedavisine başlamaya karar verdik ve sonucumuz bu kadar kısa sürede pozitif geldi... Allah yolunuzu açık etsin Esra Hocam.
Hale
Çıktığım bu meşakkatli yolda ilgi ve alakasına minnettar kaldığım sevgili doktorum.. güler yüzünüze ve iyi niyetli yaklaşımınıza teşşekkür borç bilirim. Sayesinde doğumdan hiç bir zaman korkmadım ki iğneden korkan ben sizin gibiler iyiki var diğer doğumlarda görüşmek dileğiyle
Funda
TÜM HASTA ÖYKÜLERİ
YUKARI ÇIK