Genital Estetik, Vajina Estetiği Ankara

Alt Bölge Şekil Bozuklukları

Ne demek istiyorum alt bölge şekil bozuklukları derken? İç dudakların normalden büyük olması, dış dudakların kocaman olması(bikini giyerken öndeki kemik veya yağ yapısına bağlı şişkinlik olması),vajinal genişlik olması, vajinal darlık olması, cinsel isteksizlik yaratan g noktasının olmaması gibi birçok sıkıntılı durumu tanımlayabiliriz.Tıpta hepsinin bir çaresi var…. Kot giyemiyorum, tayt giyemiyorum, epilasyon yaparken zorlanıyorum gibi şikayetlere artık son…. Labioplasti operasyonları artık bu şikayetlerin sonlanmasında yeni bir seçenek…. Cerrahi veya lazerle alt bölge çıkartılarak çok daha güzel bir şekil haline gelebiliyor.

Yine vajinadan ilişki sırasında ses gelen hastalar, eşiyle birlikte olamayan hastalarda da vajina daraltma operasyonları önemli bir seçenek. Lazerle olabildiği gibi cerrahi olarak da daraltılabiliyor.Ve son olarak G noktası dediğimiz yapının büyütülmesi operasyonları da cinsel isteksizlikte iyi bir tercihtir.Tüm bunlar Opr.Dr.Esra Çabuk Cömert’in sihirli elleri ile buluşunca %100 memnuniyet kaçınılmaz oluyor. Hepinizi kliniğimize bekliyoruz…

Sevgiler…

Opr.Dr.Esra Çabuk Cömert

genital estetik nasil yapilir

Ankara Genital Estetik Fiyatları

Genital estetik operasyonları ameliyatın yapılacağı hastane, hekim ve hastanın durumuna göre farklı fiyatlandırmalar oluşturabilir. Ön muayene yapılmadan genital estetik hakkında fiyat bilgisi verilmesi doğru olmayacaktır. 

Ankara genital estetik fiyatları hakkında bilgi almak için iletişim sayfamızdaki numaralarımızdan bizi arayabilir muayene olarak fiyat bilgisi alabilirsiniz. 

Vajen Estetiği Sonrasında Ne Zaman Cinsel İlişkide Bulunabilirim?

Olumsuzluklara ve mutsuzluklara neden olan, kadınların ruhsal sağlığını bozan vajina genişliği son yıllar da kadınlar için problem olmaktan çıkmış ve sağlık sisteminin gelişip yaygınlaşmasından sonra estetik doktorlarının ve jinekologların en çok soru aldığı konulardan birisidir.

Vajina estetiği olan kadınlar bu ameliyatı olduktan sonra yaklaşık iki ay sonra cinsel ilişkiye girebilir. Dikişlerin önceden iyileşmesini bekleyerek doktor kontrolü ve onayından sonra birleşme gerçekleşebilir. Ancak bölge de enfeksiyon durumu var ise bu süreç uzayabilmektedir.

Neden Genital Estetik?

Genital estetik, kadınların genital bölgelerindeki rahatsızlıklarından kurtulmasını sağlıyor. Öyle ki eğer bölgede görünüm açısından bir memnuniyetsizlik varsa, genital estetik ile birlikte bu sorunun üstesinden gelmek mümkün. Bu operasyonları tercih eden kadınların büyük bir bölümü görünümden rahatsız olduğu için bu yönde bir karar verirken, bazıları da memnun olsa dahi daha iyi ya da farklı bir görünüm istediği için operasyon yaptırmak istiyor. Sunduğu özel seçeneklerle, kişiye özel ve farklı bir hizmet olan bu operasyonlarda kadınlar için ilk önce muayene gerçekleştirilir ve sonrasında tedaviye uygun bulunması halinde operasyonlara başlanıyor. Aynı zamanda uzman doktor tarafından yapılacak incelemeler ile birlikte mevcut sorunların neden kaynaklandığı ya da yapılacak tedavi ile birlikte nasıl bir sonucun elde edileceği gibi konular hastaya detaylı bir şekilde aktarılıyor. Gizlilik esasına dayalı bir şekilde yapılan bu işlemlerde hasta ve doktor haklarına saygılı bir şekilde siz de iyi merkezlerden kolay bir şekilde destek alabilirsiniz.

genital estetik uygulamalari
turkiyede sunulan genital estetik hizmetleri neler

Türkiye’de Genital Estetik Hizmetleri Neler?

Türkiye genelinde pek çok sağlık merkezinde kadınların genital estetik gibi konularda destek alması mümkün. Farklı cihaz ve yöntemlerle sunulan bu hizmetlerde dikkat edilmesi gereken bazı noktalar olduğu gibi kişilerin doğru yerlerden hizmeti alması, yaşanacak soruları önleyeceği gibi operasyonlardan en iyi sonucun alınmasını da sağlayacaktır. Bu bakımdan alınacak hizmet her ne olursa olsun kişilerin bölgedeki en iyi sağlık merkezlerini tercih ettiğinden emin olması gerekir.

genital estetik gibi operasyonlar, kişilerin cinsel organlarına yönelik yapılacağından dolayı hijyene ve sağlık açısından tüm şartların yerine getirildiğinden emin olunmalıdır. Aksi halde çok iyi bir görünüm sağlanmış olsa da farklı sağlık sorunlarının yaşanması, istenmeyen durumlar olacaktır. Bu nedenle öncelikli olarak tıbbi açıdan yeterli şartlara sahip olan yerlerin tercih edilmesi gerekir.

Genital Estetik Ameliyatları Nelerdir?

Genital estetik birçok operasyonun genel adıdır. En yaygın yapılan genital estetik operasyonları;

  • Labioplasti: İç dudaklardaki şekil bozukluklarının giderilmesi amaçlı yapılır.
  • Vajinoplasti: Vajinadaki şekil bozukluklarının giderilmesi ve vajina daraltma ameliyatladırı.
  • Kliteroplasti: Klitoris ve çevresi için yapılan estetik operasyonlardır.
  • G Noktası Estetikleri: G noktası aşısı, g noktası büyütme gibi işlemlerdir.
  • Venüs Tepesi Estetİği
vajen estetigi sonrasi genisleme olur mu

Vajen Estetiği Sonrasında Vajinada Yeniden Genişleme Olur Mu?

Vajina ile alakalı olarak görüntü sorunu veya genişlik tarzında sorunlarınız olabilir. Bu sorunlar için vajen estetiğine başvurmak oldukça rahat ve kolay olacaktır. Yapılan işlemler sonucunda istediğiniz görüntü ve elastikiyet yakalanır.

Her operasyondan sonra olduğu gibi bu operasyon sonucunda da kesin bir şekilde dikkatli olunması gerekir. Ek olarak genetik yatkınlık veya doğum yapılması gibi doğrudan vajinayı etkileyen olaylar yaşanması halinde vajen estetiği olmuş olsanız bile yeniden genişleme yaşanması söz konusu olabilir.

Bunun için vajen daraltılmasından sonra vajina ile alakalı tüm noktalarda dikkatli olmak ve toparlayıcı hareketleri hayatınızın bir parçası haline getirmeye çalışmak oldukça gereklidir.

Doğum Sonrası Yırtıklar için Ameliyat Gerekli Mi?

Genital estetik operasyonlarda doğum sonrası yırtıklar önemli bir yer tutar. Doğum sonrasında alt bölgenin çok zorlanmasına veya bebeğin kafası çıkarken rahat çıkması için epizyotomi dediğimiz uygulamadan sonra bu yırtıklar oluşabilir. Kesilerden sonra hastanın alt bölgesinde yanlış dikime bağlı yara izleri veya yırtıklar kalabilir. Bu yırtıkların onarımı lazerle ve cerrahi müdahale ile mümkündür.

Birçok hasta bu görünümden şikayetçidir, halbuki 20 dakikalık basit bir işlem ile bu görüntüden kurtulabilir. Lokal anestezi ile bile yapılabilen bir uygulamadır. Hasta hemen ayağa kalkıp işine dönebilir. Benim önerim ikiside yapılabilir yönündedir. Hastanın tercihi benim için çok önemlidir.

Vajina Estetiği Sonrasında Ağrı Olacak Mı?

Vajina estetiği çeşitli sebeplerle vajinanın hasar gördüğü zamanlarda yapılır. Bu nedenlerin en başında zorlu doğum süreci gelmektedir. Özellikle ikiz doğumu sonrası vajina önceki haline gelememektedir. Bu hastalara vajina estetiği önerilir. Sağlık açısından bir sıkıntı yaratmamakla birlikle görünüm için yapılan bir ameliyattır. Oldukça basit bir şekilde yapılmaktadır. Vajinanın alınan veya kaldırılan kısımlarında sinir lifi bulunmamaktadır.

Bu nedenle ne ameliyatta ne de ameliyat sonra ağrı olacaktır. Ancak vajinanın gerginleştirildiği durumlarda karın derisini çekmesi yüzünden hafif bir ağrı görülebilir. Ameliyattan sonra vajina derisi doğal bir şekilde yerine oturur. Oluşan ufak ağrılar zamanla kaybolur. Ağrı için bir ilaç kullanmaya gerek yoktur. Ufak ağrıların yanında genel olarak bir kaşınma görülebilir.

Genital Estetik Hasta Yorumları

Operasyon öncesinde en çok merak edilenlerden biri de ameliyatın çözüm sağlayıp sağlamayacağıdır. Bununla ilgili hasta yorumlarını incelemek, hekiminiz için yapılmış yorumları okumak büyük oranda fikir verecektir. Genital estetik hasta yorumları için hekiminizin hasta yorumlarını inceleyebilirsiniz.

Bu bölümde Genital estetik üzerine sıkça sorulan sorulara ve cevaplarına ulaşabilirsiniz.

Genital İçin Yaş Sınırı Var mı?
Hayır
Neden Genital Estetik?
Kendinizi iyi hissetmek ve mutlu cinsellik
Genital Estetik Cerrahi Bir Operasyon mu?
Evet
Operasyon Süresi Ne Kadar Cinsel İlişkiye Girilmez?
20 Gün
Operasyonlar Ne kadar sürüyor?
30-45dk arası
Anestesi Uygulanıyor mu?
Evet
Hangi Alanları Kapsıyor?
Vajina Daraltma , Vajina Şekil bozuklukları

WhatsApp
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Op. Dr. Esra Çabuk Cömert
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?