Tüm Sağlık Sorunlarınıza Çözüm

Genital Estetik, Vajina Estetiği Ankara

Esra Çabuk CÖMERT

Alt Bölge Şekil Bozuklukları

Ne demek istiyorum alt bölge şekil bozuklukları derken? İç dudakların normalden büyük olması, dış dudakların kocaman olması(bikini giyerken öndeki kemik veya yağ yapısına bağlı şişkinlik olması),vajinal genişlik olması, vajinal darlık olması, cinsel isteksizlik yaratan g noktasının olmaması gibi birçok sıkıntılı durumu tanımlayabiliriz.Tıpta hepsinin bir çaresi var…. Kot giyemiyorum, tayt giyemiyorum, epilasyon yaparken zorlanıyorum gibi şikayetlere artık son…. Labioplasti operasyonları artık bu şikayetlerin sonlanmasında yeni bir seçenek…. Cerrahi veya lazerle alt bölge çıkartılarak çok daha güzel bir şekil haline gelebiliyor.

Yine vajinadan ilişki sırasında ses gelen hastalar, eşiyle birlikte olamayan hastalarda da vajina daraltma operasyonları önemli bir seçenek. Lazerle olabildiği gibi cerrahi olarak da daraltılabiliyor.Ve son olarak G noktası dediğimiz yapının büyütülmesi operasyonları da cinsel isteksizlikte iyi bir tercihtir.Tüm bunlar Opr.Dr.Esra Çabuk Cömert’in sihirli elleri ile buluşunca memnuniyet kaçınılmaz oluyor. Hepinizi muayenehanemize bekliyoruz…

Sevgiler…

Ankara Genital Estetik Fiyatları

Kadınlar, erkeklere göre dış görünüme ve bakıma daha fazla özen gösterdiği gibi bu konuda özel bölgeler ilk sırada yer alır. Kadınlar düzenli olarak yaptığı ya da yaptırdığı bakımlarla hem daha iyi hissetmek hem de güzel görünmek isterken bu konuda farklı yenilikler de bir bir çıkmaya devam ediyor. Özellikle genital bölgeye yönelik sunulan hizmetlerde, estetik imkanının getirilmesi pek çok kadının bu konudaki sorununa da çözüm getirmiş durumda. Sağlıklı ve mutlu bir cinsel birliktelik için kişilerin kendine ve vücuduna güvenmesi gerekirken, vücudundaki durumdan rahatsız olan kadınlar için bu durum çok ciddi sorunlara yol açabiliyor. Bu nedenle de artık genital estetik ile birlikte bu konudaki sorunları daha kolay bir şekilde atlatabilmek mümkün.

Neden Genital Estetik?

Genital estetik, kadınların genital bölgelerindeki rahatsızlıklarından kurtulmasını sağlıyor. Öyle ki eğer bölgede görünüm açısından bir memnuniyetsizlik varsa, genital estetik ile birlikte bu sorunun üstesinden gelmek mümkün. Bu operasyonları tercih eden kadınların büyük bir bölümü görünümden rahatsız olduğu için bu yönde bir karar verirken, bazıları da memnun olsa dahi daha iyi ya da farklı bir görünüm istediği için operasyon yaptırmak istiyor. Sunduğu özel seçeneklerle, kişiye özel ve farklı bir hizmet olan bu operasyonlarda kadınlar için ilk önce muayene gerçekleştirilir ve sonrasında tedaviye uygun bulunması halinde operasyonlara başlanıyor. Aynı zamanda uzman doktor tarafından yapılacak incelemeler ile birlikte mevcut sorunların neden kaynaklandığı ya da yapılacak tedavi ile birlikte nasıl bir sonucun elde edileceği gibi konular hastaya detaylı bir şekilde aktarılıyor. Gizlilik esasına dayalı bir şekilde yapılan bu işlemlerde hasta ve doktor haklarına saygılı bir şekilde siz de iyi merkezlerden kolay bir şekilde destek alabilirsiniz.

Türkiye’de Genital Estetik Hizmetleri Neler?

Türkiye genelinde pek çok sağlık merkezinde kadınların genital estetik gibi konularda destek alması mümkün. Farklı cihaz ve yöntemlerle sunulan bu hizmetlerde dikkat edilmesi gereken bazı noktalar olduğu gibi kişilerin doğru yerlerden hizmeti alması, yaşanacak soruları önleyeceği gibi operasyonlardan en iyi sonucun alınmasını da sağlayacaktır. Bu bakımdan alınacak hizmet her ne olursa olsun kişilerin bölgedeki en iyi sağlık merkezlerini tercih ettiğinden emin olması gerekir.

genital estetik gibi operasyonlar, kişilerin cinsel organlarına yönelik yapılacağından dolayı hijyene ve sağlık açısından tüm şartların yerine getirildiğinden emin olunmalıdır. Aksi halde çok iyi bir görünüm sağlanmış olsa da farklı sağlık sorunlarının yaşanması, istenmeyen durumlar olacaktır. Bu nedenle öncelikli olarak tıbbi açıdan yeterli şartlara sahip olan yerlerin tercih edilmesi gerekir.

Dikkat edilecek bir diğer durum ise merkezin bu alanda uzmanlığının iyi olmasıdır. Eğer operasyonu yapacak grup, bu alanda deneyimli değilse, istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilir. Kadınlar daha iyi bir görünüm için genital estetiği tercih etse de kötü bir operasyon ile birlikte durum çok daha kötü olabilir. Üstelik kalıcı değişikliklerin ortadan kaldırılması mümkün olmadığı gibi tekrarlayan operasyonların yaptırılması da zorunlu olabilir. Bu nedenle bu tip risklerin alınmaması ve güvenli bir şekilde operasyonların yaptırılması adına kişilerin ilk olarak merkez seçimine dikkat etmesi gerekir. Türkiye genelinde bu alanda başarılı ve popüler durumda olan merkez sayısı oldukça fazladır ve bu bakımdan bölgenize yönelik yapacağınız araştırmalar ile birlikte sizlerden iyi desteği sunacak merkezi belirlemeniz de kolaydır. Üstelik sadece genital estetik konusunda değil, kadınların ihtiyaç duyduğu diğer sağlık ve bakım hizmetlerinde de iyi bir merkez bularak her zaman destek alabilirsiniz.

Ameliyatsız Olarak Yapılan Genital Estetikler Nelerdir?

Vajinada meydana gelen kuruluk, yanma hissi, cilt renginde kararma, kaşıntı, akıntı, idrar kaçırma, ağrılı cinsel ilişki sorunlarının çözümüne yönelik olarak gerçekleştirilen genital estetik yöntemleri arasında ameliyatsız olanlar da bulunuyor.

Elbette yapılması gereken işlem kapsamında cerrahi operasyon da gerekebilir. Her bir gential estetiğin cerrahi operasyon olmadan yapılabileceğini belirtemeyiz. Genital bölge beyazlatma, vajinal kuruluk, vajina sıkılaştırma, doğum sonrası rehabilitasyon gibi işlemler için ameliyata gerek olmaz. Bu işlemler cerrahi operasyon olmadan da gerçekleştirilebilir. Ancak iç dudak küçültme, vajina daraltma gibi genital estetikler için cerrahi operasyon gerekiyor.

Genital Estetik Sonrasında Dikiş Atılır mı?

Cerrahi bir müdahale uygulandığında estetik operasyon sonrasında dikiş uygulaması yapılır. Ancak vücutta kendiliğinden eriyen dikiş ipleri kullanıldığı için ameliyat sonrasında dikişlerin alınmasına gerek olmaz. Sadece dikiş atıldığında doktorun önerdiği süre boyunca pansuman yapılması ve vajinal hijyene çok fazla dikkat edilmesi gerekir.

Genital Estetik Dışarıdan Belli Olur mu?

Pek çok genital estetik uygulaması dışarıdan belli olmaz. Sadece bazı cerrahi müdahalelerde kesi uygulanması gerekebilir ve çok hafif olacak şekilde, belli belirsiz bir iz kalabilir. Fakat bu izin görünümü de zamanla azalacak ve dikiş bölgesi ten rengini alacaktır. Lazer teknolojisi kullanılarak gerçekleştirilen genital estetik uygulaması ise dışarıdan belli olmaz.

Genital estetikte kesi uygulanan yerde kalan dikiş izleri öncelikle kırmızı renktedir. Sonrasında zamanla solma meydana gelir ve bu izler ten rengini alır. Aynı zamanda zamanla görünümündeki belirginlik de hafifler. Genellikle izler iç çamaşırı içinde kalır. Dolayısıyla rahatlıkla mayo, bikini giyilebilir.

Vajinoplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Genel ya da lokal anestezi altında gerçekleştirilen vajinoplasti ameliyatı yaklaşık olarak 30 ila 45 dakika içerisinde tamamlanır. Bu ameliyatta genellikle vajinanın arka duvarından daraltma işlemi gerçekleştirilir. Ameliyat sonrasında kendiliğinden eriyen dikiş ipleri kullanıldığından dikiş alınmasına gerek olmaz. Klinik istirahat gerekmez. 6 hafta cinsel perhiz uygulanması gerekir. Ameliyat sonrasında birkaç gün boyunca hafif düzeyde kanama olabilir. Sonrasında kanama kesilecektir.

Ameliyat sonrasında hafif bir şişme, ödem oluşabilir. Bu durum ameliyatın sonucunu net bir şekilde görmeniz engeller. Operasyon sonrasında vajina bölgesine kazandırılan son şeklin net şekilde görülebilmesi içi hafif şişliklerin ve ödemin kaybolması gerekiyor. Bunun için de birkaç hafta beklemeniz gerekebilir. Şişliğin ne düzeyde olacağı ve ne zaman ineceği ise kişiden kişiye farklılık gösterebiliyor. Dolayısıyla bu süreye dair bir gün sayısı belirtmek yanıltıcı olabilir. Ancak genellikle birkaç hafta sonrasında ödemin tamamen ortadan kalktığını gözlemleyebiliyoruz.

Vajinoplasti Sonrasında Vajina Yine Genişler mi?

Elbette bir süre sonrasında vajinada yeniden genişleme meydana gelebilir. Ancak vajinoplasti tekrarlanabilen bir uygulamadır ve yeniden vajinanın daraltılması için cerrahi müdahaleden ya da lazer teknolojisinden faydalanılabilir.

Özellikle vajinoplasti sonrasında normal yolla doğum yapmak, vajinada yeniden bir genişleme olmasını beraberinde getirebiliyor. Bununla beraber yaşın ilerlemesi de vajinada bir genişleme olmasına sebebiyet verebiliyor. Dolayısıyla vajinoplasti ameliyatına ilerleyen dönemlerde yeniden gereksinim duyabilirsiniz. Fakat bu operasyonun yeniden yapılmasında herhangi bir sakınca bulunmuyor. Bu nedenle rahatlıkla yeniden operasyon için kliniğimize başvurabilirsiniz.

Dış Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Bu uygulamada kişinin karın bölgesinden alınan kendi yağları ya da hyarulonik asid kullanılarak dış dudak bölgesine dolgunluk kazandırılır. Asimetrik görünümü ortadan kaldırmak ya da doku kaybı görünümünü gidermek amacıyla tercih edilebilir. Dış dudak dolgusu enjeksiyon yöntemiyle gerçekleştirildiği için cilde kesi uygulanmaz ve dikiş atılmaz. Pansuman işlemine ya da klinik istirahate gerek olmaz. Kişi kendini iyi hissettiği anda günlük hayatına geri dönebilir. Sadece bir süre vajinal temizliğe ve hijyene dikkat etmek gerekir.

Labioplasti Nasıl Yapılır?

İç dudaklardaki sarkık görüntüyü ya da büyüklüğü gidermek amacıyla yapılan labioplasti ameliyatı genel ya da lokal anestezi altında gerçekleştirilir. Yaklaşık 30 ila 45 dakika içerisinde tamamlanan bu ameliyattan sonra vücutta kendiliğinden eriyen dikiş ipleri kullanılır. Sonrasında dikiş alınmasına gerek olmaz. Ameliyatın ardından 1 gün sonra duş alınabilir. Kısa bir süre antibiyotik ve ağrı kesici ilaç kullanılır. Klinik istirahate gerek olmadığından aynı gün hasta taburcu edilir. 18 yaşını dolduran ve ameliyata engel bir durumu olmayan herkes labioplasti ameliyatından faydalanabilir. Bu ameliyat ileride hamile kalmaya ya da normal doğum yapmaya engel teşkil etmez.

Genital Estetik kombine şekilde yapılabilir mi?

Genital estetik olarak değerlendirilen operasyonların tümü olmasa da bazılarının kombine şekilde yapılması mümkün olabilir. Ancak öncesinde mutlaka hekim tarafından muayene edilmesi gerektiğini unutmayın. Doktorunuz tarafından talep ettiğiniz estetik müdahalelerin kombine şekilde yapılıp yapılmadığı konusunda bilgilendirilirsiniz.

Vajinoplasti Sonrası Vajina Yeniden Eski Halini Alır mı?

Vajinanın genital estetik ile daraltılması ameliyatına vajinoplasti denir. Elbette vajina bu ameliyatın ardından yeniden eski halini alabilir. Özellikle normal doğum yapılması ya da yaşın ilerlemesi gibi faktörler daha önce daraltılmış olan vajinada yeniden genişleme olmasını beraberinde getirebiliyor. Fakat bu estetik girişim tekrarlanabilen genetik estetik ameliyatlar arasında yer alıyor. Yani genişleme meydana gelmiş olan vajinaya yeniden daraltma ameliyatı yapılabilir.

Genital Estetiğin Riski Var mı?

Tüm cerrahi müdahalelerde risk olduğunun altını çizmek isteriz. Zira estetik ameliyat öncesinde uygulanan anestezi işlemi de kendi içerisinde bir risk barındırır. Ancak gelişen teknikler yardımıyla artık risklerin minimum seviyeye çekildiği bilgisini de sizlere aktaralım. Genital estetikte enfeksiyon da mevcut risklerden biridir. Fakat ilaç kullanımı gibi önlemlerle bu risk düşük seviyeye indirgenebiliyor.

Vajina Ameliyatlarından Sonra İz Kalıyor mu?

Çok hafif düzeyde bir iz kalabilir. Ancak ameliyatın ardından 2 ay geçtikten sonra bu iz neredeyse tamamen yok olacaktır. Çünkü kesi uygulanan yer bu süre zarfında ten rengini yeniden kazanır ve izin belirginliği de çok yüksek oranda ortadan kalkar.

Vajina Ameliyatlarından Sonra His Kaybı Olur mu?

Genital estetik ameliyatlardan sonra his kaybı meydana gelmez. Ancak deneyimsiz ve bu alanda uzmanlaşmamış kişiler tarafından yapılan müdahaleler durumunda his kaybının meydana gelmesi mümkündür.

Vajinoplasti Ameliyatı Sonrasında Yan Etki Olur mu?

Birkaç yan etkiden söz edebiliriz. Ancak bunların tümü çok erken dönemde fark edildiği için kısa sürede müdahale edilmesi de mümkün olur. Örneğin hematom olarak adlandırdığımız kan birikmesi yan etkilerden biridir. Basit bir müdahale ile bu sorunun ortadan kaldırılması mümkün oluyor. Enfeksiyon da yine yan etkilerden biri olarak düşünülebilir. Ameliyatın ardından kısa bir süreliğine cinsel ilişki sırasında ağrı olabilir. Bu kuruluk nedeniyle meydana gelir ve sonrasında düzelir.

Bu bölümde Genital estetik üzerine sıkça sorulan sorulara ve cevaplarına ulaşabilirsiniz.

Genital İçin Yaş Sınırı Var mı?
Herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır.
Neden Genital Estetik?
Daha mutlu hissetmek ve daha iyi bir cinsel hayat için genital estetik yaptırabilirsiniz.
Genital Estetik Cerrahi Bir Operasyon mu?
Evet, kısa ve kolay iyileşme süreci olan bir cerrahi operasyondur.
Operasyon Süresi Ne Kadar Cinsel İlişkiye Girilmez?
Ameliyat sonrası 20 gün cinsel ilişkiye girilmemelidir.
Operasyonlar Ne kadar sürüyor?
Genital estetik operasyonları ortalama 30-45 dakika sürmektedir.
Anestezi Uygulanıyor mu?
Evet, lokal anestezi uygulanmaktadır.
Hangi Alanları Kapsıyor?
Vajina Daraltma, Alt Dudak Estetiği, Genital Bölge Şekil Bozukları bu operasyon ile ortadan kaldırılabilmektedir.
Labiumlarda Şekilsel Bozukluk Neden Oluşur?
Kadınlarda ergenlik döneminin hemen ardından hormonal aktivitelerde bazı değişimler meydana gelir. Bu değişim süreci labium minus (iç dudak) ve labium majus (dış dudak) dokularını da etkisi altına alır ve bazı şekil bozuklukları meydana gelebilir. Genellikle daha sarkık, daha uzun ya da daha kıvrılmış bir görünüm ortaya çıkar. Aynı zamanda kronikleşen vajinal enfeksiyon da labiumlarda şekil bozukluğuna neden olan unsurlardan bir diğeridir. Enfeksiyon şekil bozukluğuyla birlikte renk değişimini de beraberinde getirebilir. Kimi durumlarda şekilsel bozukluklar doğuştandır ve ergenlik dönemi sonrasında daha net bir form kazanır.

 

Yorumlar
Videolar

Hemen Ara
Whatsapp