Tüm Sağlık Sorunlarınıza Çözüm

Kızlık Zarı Dikimi 2020

Esra Çabuk Cömert

Kızlık zarı dikimi uygulanan özel bir teknik ile bütünlüğü yeniden sağlanabilen bir dokudur. Herhangi bir nedenle bütünlüğü bozulan kızlık zarı dikimi ankara içerisinde gerçekleştirilebilen bir uygulamadır. Anatomik olarak rahim bölgesinde bulunan bu doku son derece ince bir yapıya sahiptir. Günümüzde kızlık zarı olarak adlandırılan bu dokunun yeniden bütünlüğünün sağlanması kısa süren bir cerrahi müdahale ile mümkün hale geldi.

Kızlık Zarı Dikimi Ankara Fiyatları

Şimdi gelelim İstanbul, Ankara, İzmir gibi yerlerde ve Konya, Gaziantep gibi yerlerde kızlık zarı dikimi fiyatlarının ne durumda olduğuna. Kızlık zarı dikim operasyonlarında en yüksek rakamlar İstanbul’da karşımıza çıkıyor. İstanbul’da flep ve mikrocerrahi kızlık zarı dikim operasyonlarının ücretleri 2 bin TL düzeyinden başlamakta. kızlık zarı dikimi ankara fiyatları’da 2750 TL ,  İzmir’de 1800 TL alt sınırından başlamaktadır. Konya’da 3 bin TL, Kayseri’de 3100 TL fiyatlarından başlayan kızlık zarı dikim operasyonları, Antalya’da ise 3 bin TL ortalamada karşımıza çıkıyor. Ancak tabii ki flep ve mikrocerrahi gibi uzun vadeli, kalıcı kızlık zarı dikim işlemlerinin fiyatlarının dışında aynı zamanda daha geçici yenilikçi yöntemler de mevcut.

Kızlık Zarı (Hymen) Nedir?

Kızlık zarı vajinanın giriş kısmında, yaklaşık 1 ila 2 cm içerisinde bulunan bir dokudur. İç bölgede bulunan bir dokunun kıvrılması ile oluşan kızlık zarının kalınlığı yaklaşık 2 ila 3 mm olduğundan kolaylıkla bütünlüğü bozulabilir. Artık ankara kızlık zarı dikimi fiyatları 2020 yılında daha makul bir seviyeye gerilediğinden minimum bir ödeme ile bu cerrahi müdahalenin gerçekleştirilmesi mümkün olabilir. Bu doku her ne kadar halk arasında zar olarak tabir edilse de aslında bir zar değildir.

Kız bebeklerin anne karnındayken genital organları gebeliğin yaklaşık 7. Haftasından sonra oluşmaya başlar. Bu evrede kız bebeklerde genital duvarlar ayrışmaya başlar ve dış dudak ile iç dudak olarak tabir edilen labia major dokusu ile labia minör dokusu oluşur. Bu ayrışma esnasında arada ince bir doku kalır. Bu mukozal doku kızlık zarı olarak tabir edilen hymen dokusudur.

Esnek Kızlık Zarı Nedir?

Her 10 genç kızdan 1’inde esnek kızlık zarı durumu görülür. Kızlık zarı genellikle cinsel ilişki esnasında bütünlüğünü kaybeder. Ancak bu dokunun olması gerekenden daha esnek olması durumunda kızlık zarı yırtılmaz. Bu nedenle cinsel ilişki esnasında bir kanama olmaz. Ancak bu durum toplumda çeşitli sıkıntılar doğurabildiğinden böyle bir durum yaşandığında muayene için bir kadın doğum doktoruna gidilmesi gerekir. Doktor tarafından yapılan basit bir muayene ile kızlık zarının esnek olduğu açıklanabilir. Esnek kızlık zarı doğum esnasında yırtılır.

Günümüzde esnek kızlık zarı nedeniyle çeşitli sıkıntılar yaşayan çok sayıda kadın olduğunu belirtebiliriz. Jinekolojik muayene işte bu noktada önemini çok daha net bir şekilde belli edebiliyor. Bu muayene kızlık zarının esnek olduğu ve bu nedenle cinsel ilişki sırasında yırtılmadığını bilimsel olarak kanıtlar niteliktedir. Ailelerin böyle durumlarda kadın doğum doktoruna başvurmaları, genç kızların konuyla ilgili sıkıntı yaşamaması için çok büyük önem taşıyor.

Yapay Kızlık Zarı Nedir?

Cerrahi yöntemler dışında, son dönemde bazı kadınlar arasında tercih edilen yapay kızlık zarları da ameliyatsız kızlık zarı operasyonu olarak biliniyor. Ameliyat olmadan kızlık zarı diktirme fiyat olarak da bilinen bu ürünlerin fiyatları 200 TL ortalamasındadır. Ancak yapay kızlık zarlarının, operasyonlara nazaran çok da güvenilir olmadığı bilgisini de sizlerle paylaşalım, zira hayatınızın önemli bir döneminde kullanacağınız bu ürün eğer istediğiniz düzeyde olmazsa ve sorun yaratırsa, sizin için olayın bir anlamı kalmamaktadır. Bu yüzden her zamanki gibi önerimiz kızlık zarı ile ilgili ameliyatsız bir yapay ürün düşünürseniz yine de bir jinekolog ile görüşmenizdir.

Yapay kızlık zarlarının dışında aynı zamanda sahte kızlık aparatları olarak vajina daraltıcılar, tampon temizleyiciler de kadınlar tarafından kullanılıyor. Modern tıp, sürekli olarak kızlık zarı bozulması durumuna karşı yeni önlemler geliştirse de en iyi yöntemin, en sağlıklı işlemin kızlık zarı dikimi operasyonu olduğunu söylememize gerek dahi yoktur.

Kızlık Zarı Dışarıdan Görülür mü?

Dışarıdan bakıldığında kızlık zarı dokusunun görülmesi mümkün olmaz. Ancak bir kadın doğum hekimi tarafından gerçekleştirilen kızlık zarı muayenesi ankaraile bu doku görülebilir. Bu muayene esnasında kızlık zarının görülebilmesi için labia majör ve labia minör dokularının ayrılması gerekir. Bu nedenle mutlaka bir hekim tarafından muayene edilmesi gerekir.

Kızlık zarının dikildiğinin de dışarıdan bakılarak anlaşılması asla mümkün olmaz. Kızlık zarının dikildiği cinsel ilişki esnasında da asla anlaşılamaz. Sadece bir kadın doğum doktorunun muayenesi ile kızlık zarının dikildiği anlaşılabilir. Dolayısıyla partnerin kızlık zarının dikildiğini anlaması gibi bir endişeye mahal yoktur.

Kızlık Zarı Neden Bozulur?

Bu dokunun bütünlüğünün bozulması için vajinanın 1 ila 2 cm içerisine parmak, oenis ya da bir cisimle giriş yapılması gerekir. Bunun dışında kızlık zarı bozulmaz. Genellikle düşme gibi durumlarda kızlık zarının bozulması tehlikesinin olup olmadığı merak edilir. Ancak düşmek kızlık zarının bozulmasına neden olmaz.

Ankara Kızılay Kızlık Zarı Muayenesi İçin Muayenehanemize Uğrayın:

Kızlık Zarı Dikimi Ankara Kızılay Anında Bilgi İçin;
Randevu:(0533) 047 27 90

Doktorla İletişim:(0506) 293 52 79

Kızlık Zarı Dikilir mi?

Herhangi bir nedenle bütünlüğü bozulan kızlık zarının yapılan bir cerrahi operasyon ile dikilmesi mümkündür. Öncesinde bir kadın doğum doktoru tarafından kızlık zarı muayenesi yapılması gerekir. Sonrasında ise dikilmesi için gerekli hazırlık yapılarak operasyona başlanır. Genellikle lokal anestezi uygulaması yapıldığından herhangi bir acı ya da ağrı hissedilmez.

En çok merak edilen husus doğum yapan kadınlarda kızlık zarının dikilip dikilemediği oluyor. Daha önce normal yolla doğum yapmış kadınlarda da kızlık zarı dikilebilir. Bununla birlikte kızlık zarının dikilebilmesi için mutlaka cinsel birliktelikten hemen sonra kliniğe başvuru yapmak gerekmiyor. Üzerinden belirli bir süre geçmiş olmasına karşın da kızlık zarı dikimi işlemi yapılabilir.

Kızlık zarı dikim Operasyonları

Yazımızda belirttiğimiz gibi, kızlık zarı son derece doğal ve narin bir yapıdır, bir şekilde zarar görmesi de çok olası bir durumdur. Ancak her şeye rağmen bilinçsizlik ve eğitimsizlik kaynaklı, birçok insan kızlık zarını bekaret simgesi olarak gördüğü için olası bir kızlık zarı kanamaması durumunda ciddi ihtamlar yöneltebilmek hatta kimi zaman evlilikler bitebilmektedir. Böyle bir durumla karşılaşmamak için, ciddi bir hymenoplasti operasyonu geçirerek bu riski ortadan kaldırmak elinizde. Kızlık zarı dikimi operasyonu kadınlar için faydalı bir işlemdir. Kızlık zarı dikiminden önce özgüvenini kaybetmiş ve ürkek davranan birçok kadının kendine güveni gelmekte ve hayatında daha emin adımlarla ilerlemektedir.

Kızlık Zarı Dikim Yöntemleri Nelerdir?

İki farklı dikim tekniği uygulanır. Bunlar kalıcı kızlık zarı onarımı ve acil onarım yani geçici kızlık zarı onarımıdır. Kalıcı olan kızlık zarı dikim yöntemi flep tekniği olarak adlandırılır.  Genellikle geçici kızlık zarı dikimi fiyatı merak edilir. Ancak bu fiyat bölgeye ve hangi hekimin tercih edildiğine bağlı olarak değişkenlik gösterir. Bu nedenle net olarak kızlık zarı dikimi fiyatı 2020 rakamları olarak sizlere bir rakamdan söz etmek yanıltıcı olacaktır. Bu uygulamanın yapıldığı sağlık kuruluşuyla görüşerek fiyat bilgisine ulaşabilirsiniz.

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi Nedir?

Bu dikim yönteminin tercih edilebilmesi için 1,5 aylık dönemde cinsel ilişkiye girilmemesi gerekiyor. Bu nedenle 6 hafta sonrasında evlilik gibi bir planı olanların tercih etmemesi gereken bir yöntemdir. Kalıcı kızlık zarı dikimi flep tekniği ya da daraltma adı verilen teknikle gerçekleştirilir. Bu teknikte kızlık zarının etrafında bulunan mukoza dokusundan faydalanılır. Bu doku ile yeni bir kızlık zarı oluşturulur. Hangi teknik uygulanırsa uygulansın, işlem sonrasında mutlaka doktor kontrolüne gidilmesi gerekir.

Kalıcı kızlık zarı dikim işlemi sonrasında 1,5 aylık zaman diliminin geri kalmasının ardından yıllar sonra dahi cinsel birliktelik yaşanabilir ve bu durumda kızlık zarı yırtılır, kanama gerçekleşir. Mutlaka 1,5 aylık süre sonunda hemen cinsel birliktelik yaşanması gerekmiyor. Bu nedenle günümüzde kalıcı kızlık zarı dikimi işlemi, geçici kızlık zarı dikimi işleminden çok daha fazla tercih ediliyor.

Geçici Kızlık Zarı Dikimi Nedir?

Bu yöntemi tercih edilmesi için 3 gün sonrasında cinsel ilişki ya da evlilik planının olması gerekir. Bu yöntem genellikle çok fazla vakti olmayan ve bekleyemeyenler için idealdir. Kızlık zarının uç kısımları gizli olarak bir araya getirilir ve cinsel ilişki esnasında vajina içerisinden hafif bir kan gelmesi sağlanır. Ancak uygulamadan 3 gün sonrasında bu birleşme kendiliğinden ayrılır. Bu nedenle 3 gün sonrasında cinsel birleşme olduğunda kanama gerçekleşmez. Müdahalenin yapılmasının ardından 3 gün içerisinde cinsel ilişkiye girilmesi gerekir.

Kızlık Zarı Dikiminde Flep Tekniği Nedir?

Flep tekniğinde kızlık zarını oluşturan dokunun ince bir tabakası alınarak yeniden kızlık zarı oluşturulur. Kalıcı kızlık zarı dikiminde uygulanan flep yöntemi sonrasında 1,5 aylık bir süre boyunca beklemek gerekir. Evlilik tarihinin mutlaka 1,5 ay sonrasında olması önem taşır. Bu kadar süre beklemek istemeyenler için kalıcı kızlık zarı onarımı değil, bunun yerine geçici kızlık zarı dikimi önerilir.

Kalıcı kızlık zarı dikimi: Mikrocerrahi yöntemi

Flep yöntemi dışında bir diğer kalıcı kızlık zarı dikim yöntemi de mikrocerrahidir. Mikrocerrahi operasyonu, isminden de anlaşılacağı üzere kızlık zarının yırtılmış kısımlarını, ince bir cerrahi operasyonla tekrardan bir araya getirme işlemidir. Mikrocerrahi operasyonu, flepe göre daha güvenilir ve net sonuç veren bir yöntemdir. Ancak mikrocerrahi ile kızlık zarı dikim işlemi için nispeten daha ileri düzey, deneyimli bir doktor ile anlaşmanız önemli olacaktır. Deneyim ve profesyonellik isteyen bir kızlık zarı dikim operasyonu türüdür.

Kısa vadeli kızlık zarı dikim operasyonları

Kalıcı kızlık zarı operasyonlarının dışında bir diğer model de kısa vadeli kızlık zarı dikim işlemidir. Bu işlemden genellikle yakın zamanda evlenecek kadınlar faydalanmaktadır. Kısa vadeli kızlık zarı dikim işlemlerinde, vajinanın daraltılması işlemi yapılmaktadır ve bu durumda 1 ile 7 gün arasında, kızlık zarı zedelenmesi durumunda aynı şekilde kanama söz konusu olmaktadır. Tercihinize göre uzun vadeli kalıcı kızlık zarı dikim operasyonları ya da kısa vadeli operasyonlar sizin için daha uygun olabilir. Bu konuda bilgi almak için, uzman jinekolog ile görüşmenizi öneririz.

Kızlık Zarının Dikildiği Anlaşılır mı?

Konuya dair en çok merak edilen soruların başında dikildikten sonra kızlık zarı anlaşılır mı sorusu geliyor. Sadece hekim tarafından yapılan muayene ile kızlık zarının dikildiği anlaşılabilir. Bunun dışında cinsel ilişki esnasında partnerin kızlık zarının dikildiğinin anlaması mümkün değildir. Çünkü hymenoplasti operasyonundan sonra ideal süre çerçevesinde gerçekleşen cinsel birleşmede kızlık zarı bozulur ve kan gelir. Bu nedenle doğal kızlık zarıyla arasında bir fark olmayacağı için anlaşılması da mümkün olmayacaktır.

Esnek Kızlık Zarına Sahip Olanlar Diktirebilir mi?

Dokunun esnek olması cinsel ilişkide kanama olmasını önler. Eğer kanama olması isteniyorsa yapılacak müdahale ile bu sağlanabilir. Esnek kızlık zarından kan gelmesi için uygulanan teknikler mevcuttur. Aynı zamanda esnek yapıda olan kızlık zarının cerrahi operasyon ile yırtılmasının sağlanması ve yeniden dikilmesi de tercih edilen bir yöntem olabiliyor. Bu durumda cinsel birliktelik esnasında yırtılmayan esnek kızlık zarının cinsel ilişki sırasında yırtılması sağlanabiliyor ve kanama olması da mümkün hale geliyor. Bu konuda daha detaylı bilgi almak için kliniğimizi hemen arayabilirsiniz.

Kızlık Zarı Dikimi İyileşme Süreci Nasıldır?

Kızlık zarı dikimi sonrasında hekim tarafından yapılan uyarılara harfiyen uyulması gerekir. İşlem esnasında herhangi bir ağrı hissedilmez. Dikim sonrasında klinik istirahat gerekmez. Hasta uygulama sonrasında kendini iyi hissettiğinde hemen taburcu edilebilir. İyileşme döneminde havuza ve denize bir süre girilmesi önerilmez. Aynı zamanda kızlık zarı dikimi iyileşme süreci boyunca temizliğe de dikkat edilmesi gerekir. Kızlık zarı dikimi ağrı ya da acıya neden olmaz.

Genellikle kızlık zarı dikimi bir hafta içerisinde iyileşme sürecini tamamlar. Dokuların iyileşme süresine bağlı olarak her hastada kızlık zarı ne zaman iyileşir sorusunun yanıtı farklı olabilir. Operasyonu yapan hekim size iyileşme sürecinize dair tahmini bir süre verecektir. Dikim esnasında kendiliğinden eriyen dikiş ipleri kullanıldığı için bir süre sonrasında dikiş aldırmaya gerek olmaz. Bu nedenle kızlık zarı dikimi kaç günde iyileşir sorusunun yanıtı uzun bir süreci kapsamaz.

Kızlık Zarı Dikiminde En İyi Doktor Hangisi?

Her bölgede bu cerrahi müdahaleyi olması gerektiği gibi yapabilen hekimler bulmak mümkündür. Bu konuda bir kıstas bulunmadığı için kızlık zarı dikimi en iyi doktor olarak bir isim belirtmek doğru ve etik olmaz. Ancak kliniğimizden randevu alarak kızlık zarı dikimi işleminin deneyimli ve bu alanda uzman bir hekim tarafından yapılmasını kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Dr. Esra Çabuk Cömert bu alanda daha önce başarılı operasyonlar gerçekleştirmiş ve kızlık zarı dikimi operasyonunda da başarısını kanıtlamış bir doktordur.

Kızlık Zarı Diktirenler Nelere Dikkat Etmeli?

Kızlık zarı dikildikten sonra doktor tarafından reçete edilen ilaçların mutlaka kullanılması ve belirtilen sürede kontrol muayenesine mutlaka gidilmesi gerekir. Elbette kızlık zarı dikiminden sonra nelere dikkat edilmeli sorusunun tek yanıtı bu değil. Geçici dikim işleminden sonra 1 hafta, kalıcı dikim işleminin ardından ise 2 ay boyunca bacakların çok açılmaması gerekir. Motora ya da bisiklete binilmemesi, bacakların açıldığı spor ve egzersiz hareketlerinin yapılmaması lazım. Ayrıca tuvalet ve banyoda temizlik için ılık su kullanılması gerekmektedir. Denize ve havuza girmemek, doktorun önerdiği periyotlarda pansuman işlemini yapmak da önem taşır.

Kızlık Zarı Diktirenlerin Yorumları Ne?

Yapılan değerlendirmelerde kızlık zarı diktirenlerin büyük bölümünün bu operasyondan sonra kendilerini çok daha iyi hissettikleri şeklinde yorumları bulunuyor. Aynı zamanda uygulama öncesinde tedirgin oldukları ancak anestezi sayesinde hiçbir acı hissetmediklerinden çok daha sakin bir şekilde operasyon sürecini atlattıklarını da dile getirirler. Mutlaka doktorun öneri ve uyarılarına dikkat edilmesi gerektiği de kızlık zarı dikimi yaptıranlar tarafından sıklıkla dile getirilir.

Kızlık Zarı Dikimi Ne Kadar Sürer?

Bu sorunun yanıtı geçici ya da kalıcı kızlık zarı dikimi operasyonları için farklıdır. Geçici kızlık zarı onarımı 10 ila 15 dakika, kalıcı kızlık zarı onarımı ise 15 ila 20 dakika sürer. Ancak ameliyata hazırlık süresi 40 dakikaya kadar uzayabilir.

Kızlık Zarı İlk Cinsel İlişkide Kanar mı?

Kızlık zarının ilk cinsel birleşmede kanayıp kanamayacağı pek çok unsura bağlı olarak değişebilir. Penisin büyüklüğü, kızlık zarı olarak adlandırılan dokunun ne oranda kan damarı içerdiği ve kan yönünden beslendiği, dokunun esneklik seviyesi gibi faktörlere bağlı olarak kanamanın olup olmayacağı değişir. Kızlık zarının orta bölümünde bir delik bulunur. Bu deliğin geniş olması da kızlık zarında kanama olmasını önleyebilir.

Kızlık Zarının Zedelenmesi Nedir?

Kızlık zarı zedelenmesi kolay dokulardan biridir. Son derece ince bir yapıya sahip olması ve hassas bir mukozal doku olması nedeniyle kolaylıkla zedelenebilir. Zedelenmesi halinde ise hafif de olsa bir kanama meydana gelebilir.

Kızlık Zarının Bozulduğu Nasıl Anlaşılır?

Kızlık zarının bütünlüğü bozulduğunda birkaç damla olacak şekilde bir kanama meydana gelir. Kızlık zarının yırtılma belirtisi bu kanamadır. Ancak kimi kızlarda kızlık zarının esnek olması ya da yeterince kan damarı ile beslenmemiş olması gibi durumlarda kızlık zarı yırtıldığında kan gelemeyebilir. Ender de olsa bu durumu yaşanabilmektedir. Kızlık zarı yırtılma belirtisi ağrı değildir. Kızlık zarı yırtıldığında ağrıya neden olmaz. Halk arasında kızlık zarının yırtılması halinde kızlık zarının bozulması belirtileri olarak ağrı da gösterilse de bu bilgi gerçeği yansıtmaz.

Kızlık zarınızın bozulduğuna dair işaretleri anlamak için, bilimsel olarak geçerli nedenleri sıralayalım. Bazı insanlar, kızlık zarı konusunda inandıkları hurafelerden yola çıkmaktadır, ancak durum her zaman aynı olmayabiliyor. Kızlık zarının bozulduğu nasıl anlaşılır ve hangi durumlar bunun bir belirtisidir? Kızlık zarınızın bozulması, adet döngünüzü etkiler mi? İşte kızlık zarı bozulma belirtileri…

Kızlık zarı bozulmasında genellikle iki temel durum mevcut. Spesifik vakalar zaman zaman söz konusu olsa da, temel olarak iki tip bozulmadan söz edilir; kısmi bir yırtılma ile genel bir kızlık zarı yırtılması durumlarında ortaya çıkan fiziksel sonuçlar farklıdır.

Yırtılan kızlık zarı nasıl anlaşılır?

Eğer kızlık zarınızda bir  yırtıl söz konusu olduysa, en önemli belirtisi kan toplanmasıdır. Bazı kadınlarda yırtık izleri kısmi dahi olsa gözle görülür derecede ciddi olabilir. Kızlık zarının yan kısımlarında morluklar olması da aynı şekilde, bir yırtılma vakasının habercisidir.

Kızlık zarı kanaması olmazsa ne yapmalı?

Kızlık zarında özellikle ilk gece ilişkilerinde bir yırtılma, dolayısı ile kan gelmezse bu birçok kişi için gergin bir sonuçtur. Ancak kızlık zarı kanı gelmemişse, bunun farklı nedenleri de olabilir. Bunların en başında, kızlık zarının yuvarlak tipli olması gösterilebilir. Zarın türlerine göre, birkaç farklı kızlık zarı çeşidi söz konusudur. Eğer kızlık zarının ortasında, geniş ve yuvarlak bir yapı olursa, bu birçok kişi için kanama olmaması anlamına gelir. Eğer kan gelmediği taktirde doktora gidilirse ve bir inceleme yapılırsa, bunun nedeni de anlaşılacaktır.

Kızlık zarının ortasında yuvarlak bir bölge olması dışında aynı zamanda, kanamama konusunda bir diğer neden de kızlık zarının çok kalın olması diyebiliriz. Çok kalın olan kızlık zarlarında yırtılma söz konusu olmayabilir. Bu durumda farklı bir müdahale olmaktadır, kızlık zarı dikim işlemleri kapsamında da değerlendirilebilecek, jinekologların ve hymenoplasti alanında çalışan doktorların çalışma alanına giren bu durumun adı himektomidir. İnsanlar, bu cerrahi alanına ve insanların yaşadıkları spesifik sorunlara hakim olmadıkları için, yargısız infaz yapabilmeler.

Kızlık zarı konusunda diğer bir bilinmeyen, ancak sorun yaratan durum da stres kaynaklı, zarın geri çekilmesidir. Bazı kadınlar, özellikle de eşi kızlık zarı konusunda takıntılı olanlar ilişkiye girme esnasında kendilerini kasarlar. Vücut buna bir tepki olarak, kızlık zarının geri çekilmesini sağlayan hareketler yapar. Birkaç cm içeri gömülen kızlık zarı, büyük ihtimalle yırtılmamakta ve kanama olmamaktadır. Bu durum yaşanırsa yapılabilecek en iyi şey, bir jinekologa görünmektir.

Kızlık zarı bozulması esnasında yaşanan acı yüksek midir?

Kızlık zarı, yapısı gereği çok ince bir zar olduğu için, ciddi bir ağrı ya da sancı yaşanmamaktadır. Kızlık zarının bozulması esnasında olabilecek en yüksek ağrı, çok ince bir sızı olabilir. Eğer kızlık zarı bozulması esnasında canım çok acır mı diye bir düşünce içindeyseniz, merak etmeyin. Kızlık zarının bozulması, can acıtan türden bir fiziksel durum değildir.

Mastürbasyon esnasında kızlık zarı bozulur mu?

Kadınların en çok merak ettiği konulardan bir tanesi de mastürbasyon esnasında kızlık zarının bozulup bozulmadığıdır. Mastürbasyon, cinsellik ya da fiziksel anlamda herhangi bir negatif yönü olmayan bir harekettir. Mastürbasyon size sadece aradığınız cinsel hazzı yaşatan bir durumdur. Ancak mastürbasyon esnasında vajinadan içeri birkaç santimlik bir giriş kızlık zarını bozabilmektedir. İnce zar bir yapı, eğer bir parmağın ciddi bir fiziksel müdahalesine uğrarsa, çok rahat bir şekilde bozulabilmektedir. Bu yüzden kızlık zarını önemsiyorsanız, dikkatli olmalısınız.

Hangi doktorlar kızlık zarı dikim operasyonu yapabilir?

Tıbbi anlamda düşünürsek, jinekolog doktorlar kızlık zarı dikim operasyonu konusunda yetkindir. Ancak her jinekolog da kızlık zarı dikim işleminde uzman değil. Bu anlamda sadece, hymenoplasti uzmanı doktorlara bu konuda gitmelisiniz. Kadınlar açısından ciddi bir önem teşkil eden konu olmasından ötürü, sadece alanında uzman doktorlara bu operasyon için gidilebilir.

Kızlık zarı dikim işlemleri, çok yüksek bir başarı ortalamasının olduğu operasyonlardır. Eğer alanında uzman ve hymenoplasti konusuna hakim bir plastik cerrah ile bu operasyoun gerçekleştirirseniz, başarılı bir sonuç sizi bekliyor.

Kızlık zarım esnek ya da geride, ben de zarımı diktirebilir miyim?

Kızlık zarının birçok farklı durumu söz konusu oluyor. Bunların arasında, doğal bir şekilde kızlık zarı geride olan kadınlar da mevcut, kızlık zarı çok fazla ensek olanlar da. Neticede bir kanama olmayacağı için size sorun yaşatabileceğini düşündüğünüz kızlık zarı durumu için, operasyona girebilirsiniz. Kızlık zarları üzerinde yapılan mikrocerrahi işlemler ile esnek ya da geride olan kızlık zarları, normalde olması gerektiği formuna kavuşturulabilmektedir.

Kızlık zarımı diktirdim, eşim ya da sevgilim anlar mı?

Kadınların kızlık zarı dikim işlemleri konusunda en çok merak ettiği hatta endişelendiği konuların başında, kızlık zarı dikimi gerçekleştikten sonra birlikte olunan partnerin bunu anlayıp anlamayacağıdır. Kızlık zarında bir operasyon yapıldığını anlamak için ciddi bir jinekolog olmak ya da adli tıp gibi spesifik bir alanda yetkin olmak gerekmektedir. Herhangi bir insanın kızlık zarı operasyonunu fark etmesi neredeyse imkansızdır.

Kızlık zarı muayenesi yaptırmak için kaç yaşında olmak gerekli?

Bazı insanların kafasındaki soru işareti, yasal olarak kızlık zarı operasyonuna girmek için, alt sınır olarak kaç yaşında olmak gerektiği. Türkiye’de kızlık zarı operasyonu için gerekli alt yaş sınırı 18’dir. 18 yaşına girmiş herkes, herhangi bir uzmana danışmadan direkt olarak profesyonel bir jinekologa giderek, kızlık zarı dikimi için başvurabilir. Ancak 17 yaş ve altındaki kişiler için anne veya babadan yazılı izin alınması, kızlık zarı dikimi için bir gerekliliktir. Kısacası herhangi bir yasal engeli bulunmayan kızlık zarı diktirme işleminin tek kuralı, 18 yaşı dolduruyor olmaktır.

Eşiniz ya da sevgiliniz, partneriniz kızlık zarınızın diktirildiğini anlar mı?

Birçok kadın tarafından, sosyal şartlardan ötürü büyük bir gizlilik içinde gerçekleştirilen kızlık zarı diktirme operasyonunda en çok korkulan konular arasında ‘kızlık zarı dikim işlemi anlaşılır mı’ sorusu yer tutuyor. Flep ya da mikrocerrahi tekniği olsun, diğer operasyon türleri olsun, bir insanın kızlık zarı operasyonunu fark etme ihtimali hemen hemen yoktur. Bu işlemi sadece, çok profesyonel bir jinekolog fark edebilir. Bu durumda da, korkmanız gereken bir konu yoktur. Eşiniz ya da sevgiliniz, böyle bir işlem düşünürseniz bunu asla fark edemez.

Kızlık zarım bozuk, ne yapmalıyım?

İlk olarak kesinlikle strese, depresyona girmemenizi öneriyoruz. Kızlık zarı operasyonları artık hem uygun fiyatlı hem de her şehirde gizlilik içinde ve çok rahatlıkla yapılabilen işlemlerdir. Psikolojinizi bozmadan, kendinize haksızlık etmeden hayatınızı sürdürün. Bu konu ile ilgili, yaşadığınız yere yakın bir jinekolog mutlaka hizmet vermektedir, en iyi yöntem yakında yer alan bir jinekologa gidip, hymenoplasti alanında alacağınız bu hizmet ile ilgili bilgi almaktır.

Namus hiçbir zaman iki bacak arasında olmadığı gibi, birçok farklı nedenden ötürü bozulabilen kızlık zarının zedelenmesi asla canınızı sıkmanızı gerektirecek bir konu değildir. Web sitemiz üzerinden bizden bilgi alabilirsiniz.

Kızlık Zarının Yırtılıp Yırtılmadığı Nasıl Anlaşılır?

Kızlık zarının yırtıldığının en net belirtisi birkaç damla kanama şeklinde kanama olmasıdır. Ancak bazı kişilerde kızlık zarı dokusunda damarlanma az olduğundan kanama da çok az miktarda meydana gelir. Bu durumda bir damladan bile daha az kanama olabilir ve bu nedenle kişi yırtılmayı fark etmeyebilir. Kızlık zarının yırtılıp yırtılmadığını anlamanın en net yolu kızlık zarı muayenesidir. Hekim tarafından birkaç dakika sürecek bir muayeneden sonra size bilgi verilebilir.

Kanama Olmaması Kızlık Zarının Yırtılmadığı Anlamına Gelir mi?

Kanama olmaması kızlık zarının yırtılmadığı anlamına gelebilir. Ancak cinsel birliktelik sonrasında kızlık zarının yırtılmaması çok ender rastlanan bir durumdur ve dokunun aşırı esnek olması veya olması gereken yerden daha iç tarafta konumlanmış olması gibi durumlardan kaynaklanır. Bazı kişilerde kızlık zarı yırtılması sonrasında meydana gelen kanama çok az olabildiğinden kişi yırtılmayı anlamayabilir. Sizlere önerimiz net bilgi için kızlık zarı muayenesi olmanızdır.

Daha Önce Kızlık Zarımı Diktirdim, Yeniden Dikilebilir mi?

Bu işlem tekrarlanabilir fakat dokudaki yırtılmaya bağlı yıpranmanın da dikkate alınması gerekir. Kızlık zarı dikiminde yırtılan parçalar özel işlemle yeniden birleştirilir ve dokunun iyileşmesi sağlanır. Yapılan kızlık zarı muayenesi sonrasında yeniden dikilebilir olup olmadığı bilgisi size iletilir. Ancak öncesinde önerimiz net bir bilgiye sahip olmak için muayene olmanızdır.

Kızlık Zarımın Bozulmadığına Dair Belge Alabilir miyim?

Elbette alabilirsiniz. Ancak bu raporu alabilmeniz için adli tıp uzmanı tarafından kızlık zarı muayenesinden geçmeniz gerekmektedir. Jinekoloji uzmanı tarafından yapılan muayene sonrasında tarafınıza kızlık zarının yırtılıp yırtılmadığına dair bilgi iletilir. Fakat jinekoloji hekimlerinin bakireliğe dair rapor verme yetkisi bulunmaz. Muayenenin adli tıp uzmanı tarafından yapılması gerekir. Ardından savcılık tarafından alınan izin belgesi ile bakire olduğunuza dair rapor hazırlanabilir. Bu rapor için 18 yaşında olmak gerekir.

Kızlık Zarı Dikildikten Sonra Bakire Raporu Alabilir miyim?

Bakire raporu alabilmeniz için yapılacak olan kızlık zarı muayenesinde kızlık zarının daha önce yırtıldığı ve dikim işleminin yapıldığı anlaşılmaktadır. Bu nedenle daha önce kızlık zarını diktirenler bakire olduklarına dair rapor alamaz.

Cinsel İlişkiden Ne Kadar Süre Önce Kızlık Zarı Dikilmeli?

Eğer geçici kızlık zarı dikimi yapılacaksa cinsel birliktelikten 7 ila 10 gün öncesinde dikilmesi gerekir. Daha erken ya da daha geç kızlık zarı dikimi yapılması durumunda cinsel birliktelikte kanama olmaz. Bu nedenle zamanlamaya dikkat etmek gerekir. Kalıcı kızlık zarı dikimi için bir zamanlama yapmaya gerek yoktur. Cinsel birliktelikten aylar önce de dikilebilir.

Kızlık Zarı Dikimi Sonrasında Yırtılmama Olasılığı Var mı?

Aslında son derece düşük bir olasılık olsa da böyle bir ihtimalin varlığından söz edebiliriz. Çünkü kızlık zarının bulunduğu yer her kadında aynı olmayabilir. Olması gereken terden daha içeride bulunan kızlık zarı için de dikim işlemi yapılabiliyor. Ancak cinsel birliktelik esnasında penisin kızlık zarının bulunduğu bu bölgeye ulaşması kimi zaman mümkün olmuyor. Dolayısıyla dikilmiş kızlık zarında da yırtılma olmama ve kanama gerçekleşmeme olasılığı vardır.

Kızlık Zarının Dikilmesi İleride Hamile Kalmamı Önler mi?

Kızlık zarının dikilmesi cinsel birliktelikte kanama olmasını sağlamak amacıyla yapılan bir işlemdir. Hamile kalmadan önce yaşanan cinsel birliktelikte zaten kızlık zarı yırtılır. Bu nedenle kızlık zarını daha önce diktirmiş olmanız ileride hamile kalmanızı önlemez.

Kızlık Zarı Dikimi Sonrası Kontrol Gerekir mi?

Kızlık zarının dikimi cerrahi bir operasyondur. Bu nedenle hekim tarafından operasyondan bir süre sonrasında kontrol istenebilir. Ancak genellikle hastanın kanama olması, ağrı hissetmesi gibi bir şikayetinin olmaması durumunda kızlık zarı sonrasında kontrole gelinmesi istenmez. Bu konuda zaten hasta hekim tarafından bilgilendirilecektir. Hekim tarafından yapılan uyarıların mutlaka dikkate alınması gerekir.

Kızlık Zarı Dikimi Sonrasında Nasıl Giyinmeliyim?

Bu konuda sıkıntı yaşanmasına gerek yok. Sadece korse gibi çok sıkı materyaller ve kıyafetler kullanmamanızda fayda var. Bunun dışında dilediğiniz gibi giyinebilirsiniz. Kıyafet seçiminizde dikkat etmeniz gereken herhangi bir durum yok.

Kızlık Zarı Dikiminin Riskleri Var mı?

Elbette her cerrahi operasyonda risk vardır. Kızlık zarı dikimi her ne kadar basit bir operasyon olsa da belirli riskleri bünyesinde barındırıyor. Bu nedenle hiçbir riskinin olmadığını belirtmek yanıltıcı olur. Enfeksiyon riski her cerrahi operasyonda vardır. Ancak alınacak önlemler ve hijyen kurallarına dikkat edilmesi durumunda bu riski ortadan kaldırmak da mümkün olabiliyor. Önemli olan hastanın yapılan uyarıları dikkate elması ve özellikle kızlık zarı dikimi sonrasında vajinal temizliğine dikkat etmesidir.

Kızlık Zarı Dikimi Sonrası Kaşıntı Olur mu?

Kaşıntı normal olarak kabul edilen bir durum değildir. Çok hafif düzeyde ve kısa süreli ise bir sorun olduğunu düşündürmez. Ancak daimi bir kaşıntı söz konusuysa ve buna akıntı da eşlik ediyorsa enfeksiyon meydana gelmiş olabilir. Bu nedenle kızlık zarı dikimi işlemi yaptıranların bu sorunu yaşamaları durumunda derhal bir sağlık kuruluşuna başvurmalarını tavsiye ederiz. Sadece akıntının fazla olması gibi bir durumda da doktorunuzu bilgilendirmelisiniz.

Kızlık Zarı Dikiminde Enfeksiyon Riski Var mı?

Tüm cerrahi müdahalelerden sonra enfeksiyon riski olur. Ancak ilaç kullanımı ve hijyen kuralarına dikkat edilmesi durumunda bu riskin en aza indirgenmesi de mümkün hale geliyor. Enfeksiyon riski kızlık zarına bir müdahale olmasından kaynaklı değil, cerrahi bir işlem yapılmasından kaynaklıdır.

Kızlık Zarı Dikimi ile Genital Estetik Aynı Anda Yapılabilir mi?

Kombine şekilde uygulanabilecek bazı operasyonların bulunduğunu belirtebiliriz. Kızlık zarının geçici ya da kalıcı olarak dikilmesi ile aynı anda bazı estetik uygulamalar da yapılabilir. Örneğin vajina daraltma ameliyatı ile kızlık zarı dikimi işlemi birlikte gerçekleştirilebiliyor. Ancak tüm genital operasyonların kızlık zarı dikimi ile kombine şekilde yapılmasından söz etmiyoruz. Ayrıca bazı genetik estetik işlemlerin kızlık zarı dikimi öncesinde yapılmasında fayda var. Daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kızlık Zarı Dikiminde Doktor Tecrübesi Önemli mi?

Elbette doktor tecrübesi önem taşıyor. Kızlık zarı dikimi hassas bir operasyondur. Kızlık zarının çok ince bir yapıya sahip olması da operasyonun hassas olmasında etkilidir. Bu nedenle önerimiz bu alanda tecrübeli olan bir doktorun tercih edilmesi yönündedir.

Kızlık Zarı Dikiminde Fiyat Sabit Mi?

Bu işlem farklı tekniklerle yapılabiliyor. Hangi yöntemin tercih edildiğine bağlı olarak ödenmesi gereken ücret yani kızlık zarı dikimi fiyatı da değişmektedir. Uygulanan işleme bağlı olarak da fiyatın değişebileceği bilgisini sizlere aktaralım. Bu nedenle kızlık zarı dikimi fiyatı her hasta için aynı olmayabilir. Sabit bir rakamdan söz edemiyoruz.

Kızlık Zarı Yırtıldıktan Sonra Hemen Dikilmesi Mümkün Mü?

Kızlık zarının yırtılmasının ardından bekleme süresine ihtiyaç olmuyor. Yırtılmanın gerçekleşmesinin ardından hemen geçici ya da kalıcı olarak kızlık zarı dikimi işlemi yapılabiliyor. Bir bekleme süresine ihtiyaç olmadığı için randevunuzu hemen alabilirsiniz. Ancak bu işlemin regl döneminde yapılmaması gerekiyor. Dolayısıyla adet kanamasının durmasını beklemeniz gerektiğini belirtelim.

Bu bölümde kızlık zarı ve dikimi üzerinden tüm sıkça sorulan sorulara ve cevaplarına ulaşabilirsiniz.

Kızlık Zarı Dikimi Zor Bir Operasyon mu ?
Hayır, kısa süren kolay bir opearasyondur.
Anestesi Uygulanıyor mu?
Evet, özel anestezi doktoru eşliğinde lokal anestezi uygulanıyor.
Kimler Kızlık Zarı Dikimi Yaptırabilir?
18 yaş üstü tüm kadınlar kızlık zarı dikimi operasyonu yaptırabilir.
Operasyon Ne kadar Sürüyor?
Ortalama 15 dakikada operasyon tamamlanmaktadır.
Vajina Eski Halini Alıyor mu?
Evet.
Kanama Gerçekleşiyor mu?
Evet.
En Uygun Zaman Ne Zamandır ?
Kendinizi uygun hissettiğiniz her an operasyonu yaptırabilirsiniz.

Yorumlar
Videolar

Hemen Ara
Whatsapp