Tüm Sağlık Sorunlarınıza Çözüm

Tüp Bebek Tedavisi Ankara

Esra Çabuk CÖMERT

Kısırlıkta Etkili Yöntem Tüp Bebek

Normal yollarla çocuk sahibi olamayan çiftlerin alternatif üretme yöntemlerini tercih etmesi gerekir. Özellikle 1 yıl boyunca korunmasız olarak cinsel ilişkiye giren çiftler, çocuk sahibi olamıyorsa kısırlıktan söz edilebilir ve bu tür durumlarda kısırlık için tedavi alınması şarttır. Farklı etkenlere bağlı olarak yaşanabilen bu durumda kişilerin iyi bir merkezden alacağı destek, sorunsuz bir şekilde hamileliğin başlamasını sağlayabilir. Bazen sebepler çok basit ve çözülebilir olduğu gibi bazen çok daha karmaşık olabilir. Sebebi her ne olursa olsun kişilerin bu konuda yapması gereken en önemli şey, iyi bir sağlık merkezinde bütün bir tedavi almaktır. Uzman tarafından yapılacak incelemeler ile birlikte kısırlık ve kısırlığa bağlı bir sorunun olup olmadığı kontrol edilir. Yapılacak kontroller sonrasında ise kişiler için uygun bir tedavi yöntemi belirlenerek çocuk sahibi olunabilmesi adına adımlar atılır.

Bu aşamada kısırlık tespit edilirse öncelikli olarak bu sorunun aşılması hedeflenir. Eğer kısırlık tamamen ortadan kaldırılamıyorsa, tüp bebek tedavi yöntemine geçiş yapılır ve böylece hamilelikteki şans daha da arttırılabilir. Türkiye genelinde pek çok merkezde sunulan bu hizmetler, kişilerin sorunsuz bir şekilde destek almasını sağladığı gibi siz de çevrenizdeki iyi merkezlerden bu konuda yardım alarak çocuk sahibi olma hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kısırlıkta Tüp Bebek İle Çocuk Sahibi Olunabilir Mi?

Kısır olan çoğu kişi ve çift gibi en çok merak edilen konuların başında çocuk sahibi olma ihtimalinin olup olmadığıdır. Günümüzde kısır olduğu halde tüp bebek yöntemi ile çocuk sahibi olan pek çok çift vardır ve doğal yollarla hamile kalınmasa da tıbbi müdahaleler ile birlikte tüp bebek sayesinde çocuk sahibi olunabilir. Bu nedenle kişilerin yapacağı işlemlerde destek alması adına iyi bir merkezi tercih etmesi gerekir. Bu merkezler aracılığı ile kişilerin sağlık sorunlarını çözmesi söz konusu olduğu gibi düşük şanslarda dahi kişilerin çocuk sahibi olabilmesi mümkün olacaktır.

Görüldüğü üzere kısırlık, mevcut tıbbi hizmetler sayesinde çocuk sahibi olmada büyük bir engel değildir. Doğru tedavi ve uzmanlar ile birlikte kişiler kolay bir şekilde destek sağlayabilir. Türkiye’de çok fazla merkez olsa da kişilerin özellikle seçim aşamasında dikkat etmesi gerekir. Online olarak yapacakları araştırmalar ve incelemeler kişilerin merkez seçiminde en büyük yardımcılarından birisi olacaktır.

Türkiye’de kısırlık ve hamileliğe engel olan diğer sorunları yaşayan çift sayısı çok fazla olduğu gibi benzer kişilerin aldığı tedavileri, sonuçların nasıl olduğunu incelemek de internet aracılığı ile mümkündür. Merkezlerin değerlendirilmesi bu tip veriler sayesinde çok daha kolay olacağı gibi doğru karar verilmesinde de büyük bir yardım sağlayacaktır.

Tüp bebek tedavisinde dikkat edilmesi gereken şeylerin başında tedavideki prosedürler önceliklidir. Öyle ki uzman hekim tarafından yapılacak kontroller ile birlikte çiftlerin neler yapması ve neler yapmaması gerektiği detaylı olarak aktarılır. Bu nedenle de çiftlerin yüksek şans oranına sahip olabilmek adına bu uyarılara dikkat ederek beslenmesinden sporuna kadar her şeyi yerine getirmesi gerekmektedir. Normal yollar ile çocuk sahibi olamayan çiftlerin bu alternatif yöntemler son şansı olacağı gibi prosedürlere uygun bir şekilde yapılacak tedavi ile bu konuda başarıya ulaşılabilir.

Büyük bir özlem ile beklenen bebek için belirtildiği gibi planlara ve uyarılara dikkat etmek tüp bebek tedavilerini tekrarlamayı önceleyeceği gibi ilk denemelerde yüksek başarı ve olumlu sonucun alınmasını sağlar. Bu bakımdan tedaviye başlamadan önce çiftlerin bu konuda kararlı olması ve ilk gün itibari ile sonuca odaklanması gerekmektedir.

Ankara Tüp Bebek Fırsatı ,

Tüp bebek konusunda kişilerin Ankara’yı değerlendirmesi gerekir. Öyle ki bölgede binlerce kişiye hizmet veren Esra Çabuk Cömert, bu alanda kendini kanıtlamayı başarmış ve pek çok kişinin de yeni umudu olmuştur. Ankara tüp bebek konusunda akla ilk gelen seçeneklerden birisi olan Esra Çabuk Cömert’i siz de tercih edebilirsiniz.

Tüp Bebek Tedavisi En Fazla Kaç Defa Denenebilir?

Bu tedavi tekniğinde bir sayı sınırlaması bulunmuyor. Çiftlerin talepleri doğrultusunda tüp bebek tedavisi defalarca denenebilir. Özellikle tutunma noktasında sorun yaşayan çiftlerde deneme sayısının 10’a kadar yükseldiği ve gebeliğin sonrasında oluştuğu gibi çeşitli bilgiler de bulunuyor. Sağlık noktasında çiftlerde herhangi bir sorun olmaması durumunda istendiği kadar deneme yapılabilir.

Transfer Edilen Embriyo Sayısı Gebelik İhtimalini Etkiler mi?

Çiftlerin tedavi öncesinde en çok merak ettiği hususlardan biri de transfer edilen embriyo sayısı oluyor. Tek bir embriyonun transfer edilmesi durumunda gebelik ihtimali % 28 olarak değerlendirilir. Çift embriyo durumunda bu olasılık % 45’e yükseliyor. Embriyoların dondurulması da tedavi kapsamında gerçekleştirilen işlemler arasında yer alıyor. Bu yolla ilave gebeliklerin elde edilmesi mümkün hale geliyor. Dondurulan embriyoların ileride gebelik isteyen çift için kullanılması durumunda çözülen embriyoların yaklaşık % 70’i canlı kalıyor. Bu embriyoların kullanımında gebelik olasılığı ise % 50 ila 60 dolaylarındadır.

Tüp Bebek Tedavisi Öncesinde Diyet Yapılmalı mı?

Sadece bu konuyu ele alan bir araştırma bulunmadığı için ne bir bilgiden söz etmek güç. Ancak Akdeniz diyeti olarak adlandırılan ve bitkisel yağ, sebze ve baklagil ağırlıklı beslenmenin tüp bebekte gebelik şansını arttırdığına yönelik araştırmalar mevcut. Gebelik için mutlaka Akdeniz diyetinin uygulanması gerekmiyor. Fakat şansını arttırmak isteyen kadınların bu diyeti uygulaması önerilebilir. Bu beslenme şeklinde folik asit ve B6 vitamini ideal düzeyde alınıyor.

Bu bölümde Tüp Bebek üzerine sıkça sorulan sorulara ve cevaplarına ulaşabilirsiniz.

Tüp Bebek Başarı Oranı Nedir?
Tüp bebek gelişen teknolojiler başarı oranı yüksektir.
Kısır Çiftler Bebek Sahibi Olabilir mi?
Evet
Tüp Bebek Tedavisinde Yaş Sınırı Var mıdır?
Hayır
Tüp Bebek Yaş İlerdikçe Başarı Oranı Düşer mi?
Evet


Hemen Ara
Whatsapp