Flep Yöntemi Nedir?

Kızlık zarı dikimi için tercih edilen yöntemlerden biride flep yöntemi olarak öne çıkmaktadır. Bu yöntemde doku kaydırma işlemi yapılır. Yani kızlık zarı flep yöntemi ile beraber aslında sanılanın aksine kızlık zarı dikimi söz konusu değildir. Burada yapılan işlem kızlık zarının baştan oluşturulmasıdır. Yani vajina bölgesinde yer alan dokular kullanılarak baştan bir yapay kızlık zarı oluşturulmaktadır. Kızlık zarının hemen gerisinde yer alan vajina duvarlarında yer alan dokular özel teknikler kullanılarak kaldırılmakta ve bu sayede yeni bir kızlık zarı oluşturulması sağlanmaktadır.

Lazerle Kızlık Zarı Dikimi 

Garantili kızlık zarı dikimi yöntemi olarak ta bilinen fleple kızlık zarı dikimi için kullanılan yöntemlerden biride lazerle kızlık zarı dikimi yöntemidir. Bu yöntemde kesi işlemleri için özenle geliştirilen lazer teknolojisi kullanılmakta olup bu sayede doku hasarı en az seviyeye çekilerek daha hızlı iyileşme sağlanmaktadır. Bu operasyon için hastanın tercihine bağlı olarak lokal anestezi ya da genel anestezi yöntemleri uygulanabilmektedir. Burada önemli olan hastanın kendisini rahat hissetmesini sağlayabilmektir. Zaten genel anestezi verilse de burada verilen anestezi son derece hafiftir ve bu nedenle hastanın tedirgin olmadan anestezi alması mümkündür.

Kızlık Zarının Dikildiği Anlaşılır Mı?

Kızlık zarının dikildiği ancak yapılan jinekolojik muayene ile uzman bir doktor tarafından anlaşılabilir. Bunun dışında cinsel partnerinizin bunu anlaması kesinlikle mümkün değildir. Ancak doktorun bu bilgiyi üçüncü kişiler ile paylaşması söz konusu değildir. Yani bu konu hakkında bir mahkeme kararı olmadan sizi muayene eden doktorun bu bilgiyi başkası ile paylaşması mesleki olarak yasaktır.

Hemen Ara
Whatsapp