Genital Estetik Uygulamaları

Genital bölgeye yapılan müdahalelerle birçok sorun halledilmekte, görüntü probleminden cinsel işlev bozukluğuna kadar her bir sorun oldukça başarılı uygulamalarla giderilmektedir. Estetik cerrahi uygulamaların giderek yaygınlaştığı günümüzde genital estetik uygulamalarına da ilgi büyüktür. Bazı kadınların genital bölgelerinin görüntülerinden memnun olmadığı, cinsel işlev bozukluğu nedeni ile mutlu bir cinsel yaşamlarının bulunmadığı bilinmekte, bu tür sorunlar eskiden kimseyle paylaşılamazken artık günümüzde basit müdahalelerle düzeltilmektedir. Vajina daraltmadan iç ve dış dudaklara yapılan uygulamalara, kızlık zarı dikimioperasyonundan kürtajla rahim temizlemeye kadar oldukça geniş bir uygulama alanı bulunmaktadır.

GENİTAL ESTETİK CERRAHİ UYGULAMALAR

– İç dudaklara yapılan küçültme işlemi

– Dış dudakların küçültülmesi

– Dış dudakların büyütülmesi

– Vajina daraltma

– Vajina yenileme

– G noktası büyütme

– Klitoris görüntüsünü düzeltme

– Kızlık zarı onarım ve dikimi

– Kürtaj

Labioplasti denilen iç dudak küçültme işlemi kadınların en çok rağbet ettiği genital estetik uygulamalarındandır. Labiumların büyük, sarkık veya asimetrik olma durumu kadınları oldukça rahatsız etmekte, dar giysiler veya mayo giyildiğinde huzursuz ederek özgüveni sarsmaktadır. Bisiklete binerken yaşanan sürtünme can acısına neden olduğundan veya cinsel ilişki sırasında acı yaşandığından her bakımdan kadının yaşam kalitesi düşmektedir. Genel veya lokal anestezi ile kısa bir sürede yapılan müdahale neticesinde hasta aynı gün evine gitmekte, birkaç gün sonra da işinin başına dönebilmektedir. 20-25 gün sonrasında tamamen iyileşme sağlandığından cinsel yaşam da bu süre sonunda başlamaktadır. Ağrı kesici ve antibiyotik ile müdahaleden hemen sonra hasta kendisini oldukça rahat hissetmekte, ağrı ve acı duymadan sorunundan kurtulmaktadır.

KIZLIK ZARI DİKİMİ

Kızlık zarı dikimi darbe gören veya yırtılan kızlık zarının tamir edilmesi veya dikilmesidir. Bisiklete binerken bile darbelenebilen kızlık zarı düğünden birkaç gün önce yapılan geçici kızlık zarı dikimi veya daha uzun süreli olan kalıcı kızlık zarı dikimi olarak iki grupta yapılmaktadır. Oldukça basit bir operasyon olup, herhangi bir müdahale gördüğü belli olmayan bir işlemdir.

KÜRTAJ

İstenmeyen gebeliklerin sonlandırılması olarak bilinen kürtaj, yasal olmayan ve ancak annenin hayatını tehdit eden bir sağlık sorunu durumunun doktor raporu ile netleşmesinden sonra yapılan bir işlemdir. Kürtaj bir aile planlaması yöntemi değildir. Bunun yanında aşırı adet kanaması olan veya doğumda parça kaldığı belirlenen kadınlara uygulanmakta, rahim kürtajla temizlenerek hasta sağlığına kavuşturulmaktadır. Kürtaj mutlaka işinin ehli hekimler tarafından hijyenik klinik ortamlarında yapılmalıdır.

Hemen Ara
Whatsapp