Çalışma Saatleri : Pazartesi - Cuma 09:30 ile 18:30 | Cumartesi 10.00 ile 18.00

Kızlık Zarı Dikimi Kızılay

Özellikle de Türkiye’nin doğusunda pek çok kadının töre cinayetlerine kurban gitmesine neden olan kızlık zarı hala günümüzde pek çok genç kızın beyaz gelinlik hayallerine kavuşmalarını engellemektedir. Evlenmeden cinsel ilişkiye girmeleri nedeni ile zor günler geçiren genç kızların en büyük yardımcısı ise kızlık zarı dikimi ameliyatları dır.

Kızlık zarı dikimi Kızılay başta olmak üzere Ankara’da pek çok merkezde yapılmakta olup bu operasyonda ameliyatın yapıldığı hastaneden ziyade operasyonu yapan doktorun yetkinliği önemlidir. Alanında deneyimi olan ve çok sayıda operasyon gerçekleştiren kızlık zarı diken doktorlar tarafından yapılan operasyonlarda elde edilen başarı daha yüksektir. Kızlık zarı dikimi ameliyatları kendi aralarında kalıcı kızlık zarı dikimi ve geçici kızlık zarı dikimi ameliyatları olarak ikiye ayrılmaktadır. Geçici olarak yapılan operasyonlar adından da anlaşılacağı üzere geçici sürelidir ve cinsel ilişkiden belirli bir süre önce yapılması gerekmektedir.

Ancak kalıcı kızlık zarı dikilmesi işleminde böyle bir sınırlama yoktur ve kişi kızlık zarının dikilmesinden yıllar sonra cinsel ilişkiye girse dahi kanama yaşanır. Bunun için herhangi bir kontrole ya da başka bir müdahale yapılmasına gerek yoktur. Günümüzde kalıcı kızlık zarı tamirinde kullanılan en etkili yöntem lazerle kızlık zarı tamiri yöntemidir. Bu yöntemde yapılan uygulamalarda lazer daha az doku hasarı oluşmasını sağladığı için iyileşme hem çok daha hızlı olur hem de kişi kendisini çok daha iyi hisseder.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »