Çalışma Saatleri : Pazartesi - Cuma 09:30 ile 18:30 | Cumartesi 10.00 ile 18.00

Kızlık Zarı Dikimi Sonrası Cinsel İlişki

Kızlık zarının dikilmesi özellikle de son yıllarda çok sık yapılan bir işlem olup burada tercih edilen yönteme bağlı olarak yüzde 100 kanama garantili kızlık zarı dikimi işlemleri yapılabilmektedir. Kızlık zarı dikimi sonrası cinsel ilişki için izlenmesi gereken prosedür seçilen yönteme bağlı olarak belirlenmektedir.

Kalıcı kızlık zarı dikimi ankara yönteminin seçilmesi durumunda cinsel ilişki için en az 2 ay beklenmesi önerilmektedir. Bu sürede oluşturulan yapay kızlık zarı kendisini toparlayacak ve gerçek anlamda yapay bir kızlık zarı oluşturulmuş olacaktır. Bu sayede flep yöntemi ile kızlık zarı dikimi yapılması durumunda yüzde 100 kanama garantili kızlık zarı tamiri gerçekleştirilmiş olur. Çünkü bu yöntemde yapay bir kızlık zarı oluşturulduğu için kanamanın yaşanması kaçınılmazdır.

Geçici kızlık zarı tamiri için ise kadının cinsel ilişkiye gireceği tarihten en geç 10 gün içinde bu operasyonu yaptırması gerekir. Hatta cinsel ilişki ya da düğün tarihi öncesi 3 gün içerisinde yapılacak olan operasyonlarda başarı oranı çok daha yüksektir. Bu nedenle en azından düğünden 3-4 gün önce kızlık zarı tamiri operasyonu yapılmalıdır. Bu sayede operasyonun başarı oranı arttırılacaktır. Ancak günümüzde artık kalıcı kızlık zarı tamiri tercih edilmekte olup lazerle kızlık zarı tamiri ya da flep yöntemi ile kızlık zarı tamiri adı verilen bu yöntem sayesinde kanama stresi yaşanmasının da önüne geçilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »