Çalışma Saatleri : Pazartesi - Cuma 09:30 ile 18:30 | Cumartesi 10.00 ile 18.00

Kızlık Zarının Bozulması Nasıl Olur?

Kadınlarda vajina girişinin yaklaşık 2 santimetre kadar içeride yer alan ve giriş kısmını kapatan ince yapıya kızlık zarı adı verilmektedir. Yapılan araştırmalara rağmen hala bu zarın kesin işlevinin ne olduğu bilinmemekle beraber geleneksel olarak ise ne yazık ki hala günümüzde bekareti simgelemesi adına çok önemlidir. Peki, kızlık zarı nasıl bozulur?

Aksini söyleyen pek çok iddia bulunmasına rağmen aslında kızlık zarı vajinanın içerisine bu zarı zorlayan bir cismin girmesi ile bozulur. Yani cinsel ilişkinin yanı sıra vajinaya parmak sokulması ya da vajinanın ani bir basınç oluşmasını sağlayacak kadar şiddetli bir darbe alması gibi nedenlere bağlı olarak ta kızlık zarı bozulabilir. Ancak genelde kızlık zarı ilk cinsel ilişki esnasında bozulmakta ve bu bozulmaya bağlı olarak bir miktar kanama meydana gelmektedir.

Evlilik dışı cinsel ilişki yaşayan ve bunun sonucunda bekaretlerini kaybeden kadınların ise ne yazık ki evlenmeye karar verdikleri anda omuzlarının üzerinde bir baskı oluşmakta ve bu nedenle kadınlar intiharın eşiğine bile sürüklenebilmekte hatta töre cinayetlerine maruz kalabilmektedir. Bu nedenle günümüzde kızlık zarı tamiri olarak ta bilinen kızlık zarının dikimi operasyonları gerçekleştirilmekte ve kadınların üzerindeki bu yük kaldırılmaktadır. Kızlık zarını diken doktorlar gerçekleştirdikleri başarılı operasyonlar ile kızlık zarını tamir ederek ilk girilen cinsel ilişkide kanama olmasını sağlamaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »