Kızlık Zarının Dikildiğini Nasıl Anlarım?

Günümüzde evlilik öncesi cinsel deneyim yaşayan kadınlar toplumun üzerilerinde kurdukları baskılardan kurtulabilmek adına kızlık zarı dikimi işlemini tercih etmektedir. Ancak bu işlemin yayılması ile beraber pek çok erkek eşlerinin kızlık zarını diktirip diktirmediği konusunda büyük bir ikileme düşmektedir. Bu endişeyi yaşayan erkeklerin en çok sordukları soru ise “kızlık zarının dikildiğini nasıl anlarım?” sorusudur.

Kızlık Zarının Dikildiği Nasıl Anlaşılır?

Kızlık zarının bozulup bozulmadığı ya da dikilip dikilmediği sadece uzman bir jinekolog tarafından yapılan detaylı muayene sonucu anlaşılabilmektedir. Yani bu alanda eğitimi ve uzmanlığı olmayan bir kişinin kızlık zarının bozulup bozulmadığını ya da dikilmiş olduğunu anlamasının hiçbir yolu yoktur. Mesleki etik anlayışı nedeni ile bunu anlayan doktorun da bu bilgiyi başkaları ile paylaşması kesinlikle mümkün değildir.

Yani eşinizin ya da anne babanızın sizi bir doktora götürüp bu bilgiyi alması sizin rıza göstermeniz durumunda dahi mümkün değildir. Bu bilginin paylaşılması ancak doktora konu hakkında bilgi vermesini emreden bir mahkeme kararı olması durumunda mümkündür. Bunun haricinde kızlık zarının dikilip dikilmediği konusunda doktorun bilgi paylaşımı kesinlikle mümkün değildir. Kızlık zarının dikildiğini gösteren belirtiler şeklinde sanal ortamda paylaşılan bilgiler kesinlikle doğru olmayıp bunlara itimat edilmemesi gerekir. Çünkü kızlık zarının dikilmesi ya da kızlık zarının tamir edilmesi sadece yapılacak olan detaylı jinekolojik muayene ile anlaşılabilen bir durumdur.

Hemen Ara
Whatsapp