Esra Çabuk Çömert

Çalışma Saatleri : Pazartesi - Cuma 09:30 ile 18:30 | Cumartesi 10.00 ile 18.00

All Posts in Category: blog

Kızlık Zarı Bozulmadan Kürtaj

Kürtaj yaptırmak istiyorum diyen kadınların merak ettikleri sorulardan biride “kızlık zarı bozulmadan kürtaj yapılabilir mi?” sorusudur. Evet kızlık zarı bozulmadan kürtaj yapılması bazı şartların yerine getirilmesi durumunda mümkündür. Burada önemli olan kızlık zarının şekli ve kızlık zarının esnekliğidir.

Esnek kızlık zarı olan kişilerde kızlık zarı bozulmadan kürtaj yapılabilir. Yine buna ek olarak kürtaj aletlerinin geçebileceği yapıya sahip olan kızlık zarı türlerinde de kızlık zarı bozulmadan kürtaj işlemi yapılabilir. Ancak bu işlem son derece zordur ve ne olursa olsun hiç bir doktor bunun garantisini veremez. Çünkü kızlık zarı son derece hassas bir yapıya sahiptir ve kürtaj işlemi esnasında bozulmaya müsait bir yapısı vardır.

Bu gibi durumlarda bozulan kızlık zarı tamir edilerek onarılabilir. Yani kızlık zarı dikimi ya da kızlık zarı tamiri olarak ta anılan kızlık zarı ameliyatı yapılarak zar yeniden oluşturulur. Günümüzde geliştirilen teknoloji sayesinde kızlık zarını diken doktorlar tarafından baştan kızlık zarı oluşturulmakta ve bozulan kızlık zarı bu şekilde tamir edilmektedir. Burada önemli olan iyi bir doktor tarafından iyi bir merkezde kızlık zarı dikimi operasyonun yapılmasıdır.

Read More

Yırtılan Kızlık Zarı Dikilir Mi?

Evlilik öncesi cinsel ilişki yaşayan kadınların pek çoğu sonrasında verdikleri bu karardan pişmanlık duymaktadır. Özellikle de evlilik kararının alınmasının ardından kadının üzerinde oluşan bekaret baskısı kadınların bu konuda çözüm arayışına girmelerine neden olmaktadır. Peki, yırtılan kızlık zarı dikilir mi?

Kızlık Zarının Dikildiği Anlaşılır Mı?

“Kızlık zarımı diktirmek istiyorum” diyen kadınların bu konuda yaşadıkları en büyük endişelerden biride kızlık zarını dikildiğinin ortaya çıkmasıdır. Günümüzde kızlık zarı diken doktorlar ve kızlık zarı diken hastaneler hastalarının ihtiyaç duydukları mahremiyete özen göstermekte ve bilgilerini çok iyi şekilde saklamaktadır. Buna ek olarak kadının kızlık zarını diktirdiği sadece yapılacak detaylı bir jinekolojik muayene ile doktor tarafından anlaşılabilir.

Hastaların mahremiyeti ve doktor hasta gizliliği ilkeleri nedeni ile doktorun bu bilgiyi üçüncü kişilerle paylaşmaları kesinlikle yasaktır. Bu bilgi sadece doktorunuza mahkeme kararı getirilmesi durumunda yani yasal bir zorunluluk bulunması durumunda paylaşılır. Bunun haricinde hiçbir şekilde bu bilginin paylaşılması söz konusu değildir. Kızlık zarının dikildiğini anlamak için uygulanacak hiçbir yöntem yoktur. Özellikle de lazerle kızlık zarı tamiri ya da flep yöntemi ile kızlık zarı dikimi operasyonlarında yapay kızlık zarı oluşturulduğu için hiçbir şekilde bu işlem anlaşılamaz.

Read More

Kızlık Zarı Dikimi Sonrası Cinsel İlişki

Kızlık zarının dikilmesi özellikle de son yıllarda çok sık yapılan bir işlem olup burada tercih edilen yönteme bağlı olarak yüzde 100 kanama garantili kızlık zarı dikimi işlemleri yapılabilmektedir. Kızlık zarı dikimi sonrası cinsel ilişki için izlenmesi gereken prosedür seçilen yönteme bağlı olarak belirlenmektedir.

Kalıcı kızlık zarı dikimi ankara yönteminin seçilmesi durumunda cinsel ilişki için en az 2 ay beklenmesi önerilmektedir. Bu sürede oluşturulan yapay kızlık zarı kendisini toparlayacak ve gerçek anlamda yapay bir kızlık zarı oluşturulmuş olacaktır. Bu sayede flep yöntemi ile kızlık zarı dikimi yapılması durumunda yüzde 100 kanama garantili kızlık zarı tamiri gerçekleştirilmiş olur. Çünkü bu yöntemde yapay bir kızlık zarı oluşturulduğu için kanamanın yaşanması kaçınılmazdır.

Geçici kızlık zarı tamiri için ise kadının cinsel ilişkiye gireceği tarihten en geç 10 gün içinde bu operasyonu yaptırması gerekir. Hatta cinsel ilişki ya da düğün tarihi öncesi 3 gün içerisinde yapılacak olan operasyonlarda başarı oranı çok daha yüksektir. Bu nedenle en azından düğünden 3-4 gün önce kızlık zarı tamiri operasyonu yapılmalıdır. Bu sayede operasyonun başarı oranı arttırılacaktır. Ancak günümüzde artık kalıcı kızlık zarı tamiri tercih edilmekte olup lazerle kızlık zarı tamiri ya da flep yöntemi ile kızlık zarı tamiri adı verilen bu yöntem sayesinde kanama stresi yaşanmasının da önüne geçilmektedir.

Read More

Kızlık Zarımı Diktirdim Evlendim

Ne yazık ki Türk toplumu olarak kadınların üzerinde kurulan baskıların her geçen gün artmasına bir türlü engel olunamamaktadır. Özellikle de bekaret hala kadınların omuzlarına yüklenen ağır bir yüktür. Evlilik öncesi cinsel birliktelik yaşayan ve cinsel partnerleri ile evlenmeyen kadınlar daha sonra aldıkları evlilik kararlarında yoğun baskı altına girmektedir. Bu baskı nedeni ile intihar eden ve hatta öldürülen kadınlar dahi bulunmakla beraber bu sorunu yaşayan kadınların tek çareleri kızlık zarı tamiri yöntemi olmaktadır.

Her geçen gün “kızlık zarımı diktirdim evlendim” diyen kadınların sayıları artarken elde edilen başarılı sonuçlar diğer kadınların da bu konuda cesaretlenmelerini sağlamaktadır. Burada önemli olan kızlık zarını diken doktorlar arasında iyi bir seçimde bulunmak ve doktorun operasyon sonrasında tüm tavsiyelerine uymasıdır. Kızlık zarı tamiri için alanında uzman olan bir doktor ile çalışılması elde edilecek sonucun en iyi olmasını sağlayacaktır.

Günümüzde yapılan kalıcı kızlık zarı tamiri ile evleneceğiniz günü beklemeden ya da kızlık zarının bozulduğu tarihi dikkate almadan kızlık zarı tamiri yapılabilmektedir. Flep yöntemi ile kızlık zarı dikimi sayesinde yüzde 100 kanama garantili kızlık zarı tamiri yapılabilmektedir. Bu operasyonda elde edilen başarı ile kadınların üzerilerinde kurulan bekaret baskısı kırılmakta ve kadınların mutlu bir evliliğe adım atmaları sağlanmaktadır.

Read More

Kürtaj Olduğum Anlaşılır Mı?

İstenmeyen gebeliklerin sonlandırılması için kullanılan yöntemlerden biride kürtaj operasyonudur. Ancak kürtaj olmak isteyen kadınların büyük bir bölümü bunun anlaşılmasından çekinmektedir. Peki, “kürtaj olduğum anlaşılır mı?” sorusunun yanıtı nedir?

Kadının kürtaj olduğunun anlaşılması yapılacak olan kan testi ya da ultrason ile görüntüleme gibi yöntemlerle asla anlaşılamaz. Kadın doğum uzmanı tarafından ise ancak kürtajın erken döneminde yapılan kapsamlı bir inceleme ile anlaşılabilir. Ancak bu da sadece kürtajın ilk günlerinde mümkündür. İlerleyen dönemde bunun anlaşılması mümkün değildir. Yine 18 yaşından büyük ve bekar olan kadınlarda bu operasyonun bilgisinin başkalarına verilmesi kesinlikle mümkün değildir. Yani hastanın mahremiyeti kesinlikle önemli önceliktir ve bu mahremiyetin ihlal edilmesi söz konusu dahi olamaz.

Ancak 18 yaşından küçük olan kişilere yapılacak olan operasyonlarda ailesinin izninin olması gerekir. Yine 16 yaşından küçüklere kürtaj yapılması durumunda yasal prosedür uygulanır. Bunlara ek olarak evli olan kadınların kürtaj yaptırmaları durumunda eşlerinin de bu operasyona rızasının olduğunu gösteren bir belge almaları gerekir. Kürtaj sonrası cinsellik ise operasyonda merak edilen bir diğer önemli konudur. Kürtaj  sonrası cinsel ilişki için en az 1 ay beklenmesi gerekir. Yine 1 ay kontrolü yapılması ve doktorun hastayı muayene ederek onay vermesi durumunda cinsel ilişkiye girilmelidir.

Read More

Genital Estetik Ameliyatları İle Özgüveninizi Geri Kazanın

Kadınların en çok öz güven kaybı yaşamalarına neden olan sorunların başında genital bölgelerinde zamanla meydana gelen deformasyonlar yer almaktadır. Özellikle de çok sayıda doğum yapan ya da iri normal doğum yapan kadınlarda bu deformasyon ne yazık ki çok daha ciddi boyutlarda meydana gelmektedir. Yine ilerleyen yaş ile beraber de genital bölge estetiğine olan ihtiyaç artmaktadır. Yapılan operasyonlar ile kadınların öz güvenlerini yeniden kazanmaları sağlanmakta, eski mutlu cinsel yaşantılarına geri dönüş yapmaları sağlanmaktadır.

Vajinoplasti / Rahim Daraltma Ameliyatı 

Günümüzde gelişen teknoloji ile beraber artık vajina estetiği artık çok daha kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Halk arasında rahim daraltma ameliyatı olarak anılan vajinoplasti ameliyatı ile beraber kadınlar eski formlarına kavuşmakta ve artık kendilerini daha mutlu hissederek cinsel yaşantılarına devam etmektedir.

Normal doğum yapan kadınlarda bebeğin doğum kanalından çıkış anında rahim girişi bir miktar genişlemekte, iri doğumlarda bu genişleme daha ciddi meydana gelmekte ve yine normal doğumda atılan kesilerin düzgün olmaması ya da düzgün bir şekilde dikilmemesi gibi nedenlerle de genişleme daha ciddi yaşanmaktadır. Yapılan vajinoplasti ameliyatı ile bu genişleme giderilmekte ve rahim ağzı toparlanarak eski formuna kavuşturulmaktadır.

Labioplasti Ameliyatı / İç Dudak Sarkması Ameliyatı 

İç dudak büyüklüğü ya da iç dudak sarkması gibi sorunlar yaşayan kadınlar için geliştirilen labioplasti Ankara başta olmak üzere pek çok ilimizde sıklıkla uygulanmaktadır. Operasyonda hem sarkma hem de büyüklük gibi sorunlar düzeltilerek kadınların istediği sonucun elde edilmesi sağlanmaktadır.

Read More

Vajina Dudak Küçültme Ameliyatı

Genital estetik ameliyatları arasında en sık yapılanlardan biri olarak öne çıkan vajina dudak küçültme ameliyatı pek çok kadının sorunu olan görsel şikayetlerin ortadan kaldırılmasını sağlamaktadır. Labioplasti ameliyatı ya da halk dilinde bilinen ismi ile vajina dudak küçültme ameliyatı hem vajina iç dudağı hem de vajina dış dudağı için uygulanabilen bir operasyondur.

Ameliyat hem iç dudak ya da dış dudak bölgesinin küçültülmesi hem de bu bölgede oluşan sarkma sorunlarının ortadan kaldırılmasını sağlar. Operasyonun ana amacı kadının kendisini rahatsız etmesine neden olan görüntünün giderilmesidir. Bu sorunun çözümü için küçük bir estetik operasyon düzenlenir ve hastanın istediği görüntüye kavuşması sağlanır. Genelde iç dudak sarkması şikayetleri çok yaygın olmamakla beraber genital bölgede renk değişiklikleri nedeni ile bu operasyon yapılır.

Tüm şikayetlerin ortak çözümü için ise iç dudak ameliyatı gerçekleştirilir ve estetik müdahale yapılır. Bu müdahale ile hastanın şikayetleri giderilmiş olur. Yapılan müdahale ile iç dudaklarda büyüme ve iç dudaklarda sarkma sorunu ortadan kaldırılmış olur. Yine dış dudaklarda sarkma, dış dudaklarda büyüme ve dış dudaklarda kararma sorunları da giderilir. Burada önemli olan operasyonu yapacak olan doktorun mesleki deneyimi ve yeterliliğidir. İyi bir doktorun elinde başarı kaçınılmaz bir sondur.

Read More

Vajina Daraltma Ameliyatı Kaç Günde İyileşir?

Son yıllarda en sık yapılan genital estetik ameliyatları arasında yükselmeye devam eden vajinoplasti yani vajina daraltma ameliyatları pek çok kadının yaşadığı sıkıntıları son derece kolay çözmesi ile öne çıkmaktadır. İri doğum yapan ya da çok sayıda normal doğum yapan kadınlarda daha sık görülmekle beraber ilerleyen yaş ile beraber vajina boyutlarında genişleme yaşanması kaçınılmazdır.

Bazı kadınlarda ortaya çıkan bu genişleme vücut tarafından tolere edilerek sıkıntı yaratacak boyutlara ulaşmazken bazı kadınlarda tolere edilemeyen bu sorun nedeni ile cinsel hayat çekilmez bir duruma dahi dönüşebilmektedir. Kadının kendisine olan güvenini kaybetmesi ya da cinsel hayattan soğumasına dahi neden olabilen bu sorun günümüzde yapılan son derece basit vajinoplasti ameliyatı ile kesin olarak çözülmektedir.

Vajina daraltma ameliyatı geliştirilen teknolojik imkanlar sayesinde artık çok daha kısa sürede tamamlanırken aynı zamanda buna paralel olarak hastaların iyileşme sürelerinde de son derece olumlu sonuçlar elde edilmektedir. Vajinoplasti ameliyatı sonrası merak edilen sorulardan biride “vajina daraltma ameliyatı kaç günde iyileşir?” sorusudur. Bu ameliyatın ardından hasta genelde aynı gün taburcu edilir ve kullanması gereken ilaçlar reçete edilerek evine uğurlanır. Yaklaşık 2-3 günlük bir sürecin ardından hasta normal yaşantısına döner. Vajina daraltma ameliyatı sonrası cinsel ilişki için ise en az 1 ay beklenmesi ve 1 ay kontrolünün ardından doktorunuzun onay vermesi durumunda cinsel ilişkiye girmeniz önerilir.

Read More

Kürtaj Olan Kadın Tekrar Hamile Kalır Mı?

İstenmeyen gebeliklerin sonlandırılmasında kullanılan yöntemlerden biri olan kürtaj hakkında bilinmesi gerekenler arasında ilk sırayı kesinlikle kürtajın bir doğum kontrol yöntemi olmadığı yer almaktadır. Buna ilave olarak kürtaj yasal sınırlar içerisinde ve uzman doktorlar tarafından yapıldığı durumda kesinlikle güvenilir bir yöntemdir. Burada önemli olan kürtaj olmak istiyorum diyen kadınların bunun için uzman bir doktordan yardım almasıdır. Bu konuda merak edilen konulardan biride “kürtaj olan kadın tekrar hamile kalır mı?” sorusudur.

Kürtaj Hamile Kalmaya Engel Mi?

Doğru şekilde yapılan kürtajın kadının yeniden hamile kalmasını zorlaştıran hiçbir olumsuz etkisi bulunmamaktadır. Ancak sağlıksız şekilde uzman olmayan kişiler tarafından yapılan yasa dışı kürtaj operasyonlarında ne yazık ki kadının doğurganlığını olumsuz yönde etkileyecek sağlık sorunları yaşanabildiği için kürtaj sonrası kısırlık riski oluşabilir.

Yine sık sık kürtaj olmak da kürtaj sonrası risklerin yoğunlaşması nedeni ile kadının gebelik ihtimalini düşürebilmektedir. Bu nedenle gebe kalmak istemeyen kadınların aktif bir cinsel yaşantıları bulunuyorsa çok iyi şekilde korunmaları, doğum kontrol yöntemleri arasında kendilerine en uygun olanı seçerek titiz bir şekilde uygulamaları çok önemlidir.

Yasal Kürtaj Nedir?

Anne karnındaki bebeğin dahi bazı hakları bulunmaktadır. Ülkemizde kürtaj kadınlara tanınan yasal bir hak olup ancak bunun için süre sınırlaması uygulanmaktadır. Ülkemizde yasal kürtaj süresi olarak uygulanan süre 10 haftadır. Yani gebeliğin 10. haftasına kadar kürtaj yaptırmak isteyen kadınlara izin verilirken 10 haftadan sonra kürtaj yaptırılması kesinlikle mümkün değildir.

Read More

Genital Estetik Ankara

Kendilerini daha mutlu hissetmek isteyen kadınların sayıları arttıkça genital estetik operasyonlarının sayıları da artmaya devam ediyor. Genital estetik Ankara başta olmak üzere pek çok ilde yapılırken artık geliştirilen üstün yöntemler sayesinde hem operasyonlar çok daha kolay bir şekilde yapılabiliyor hem de operasyon sonrası hastanın iyileşme süreci oldukça kısalıyor.

Genital Estetik Fiyatları 

Genital estetik operasyonları için dikkat edilmesi gereken en önemli nokta bu alanda hizmet veren en iyi isimle çalışmaktır. Yani dikkate alınması gereken genital estetik fiyatları değil bu operasyonu yapacak olan doktorun mesleki yeterliliği ile seçilen merkezin sunduğu imkanlardır. Bunları sağlayan merkezlerde yapılacak olan operasyonlarda hem elde edilecek olan başarı çok daha yüksek olacak hem de hastanın günlük yaşantısına dönmesi çok daha kolay olacaktır.

Vajina Daraltma Ameliyatı Vajinoplasti

Kadınların en çok tercih ettikleri genital estetik ameliyatları arasında yer alan vajinoplasti ameliyatı aynı zamanda günümüzde en çok yapılan ameliyatlar arasında yer almaktadır. Özellikle de çok sayıda normal doğum yapan ya da iri doğum yapan kadınlarda daha sık görülmekle beraber ilerleyen yaşla beraber vajina da genişleme meydana gelir.

Bazen bu genişleme vücudun tolere edemeyeceği kadar hızlı bir şekilde gerçekleştiği için cerrahi müdahale yapılması zorunlu hale gelir. Yapılan vajina daraltma ameliyatı öncesi ve sonrası paylaşımları hastalarda elde edilen başarıyı oldukça net bir şekilde ortaya koymaktadır.

Read More